WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Leniwi Anglicy kontra FIM. Trzy miejsca w kwalifikacjach GP dostali za karę

FIM ustaliła, że w czterech rundach kwalifikacyjnych do Grand Prix pojedzie tylko trzech Anglików. To dziwna decyzja, zważywszy na fakt, że pięć miejsc dostali Czesi, a cztery Włosi, czyli o wiele słabsze od Brytyjczyków żużlowe nacje.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Craig Cook szykuje się do biegu

Jak się dowiedzieliśmy, Anglicy dostali trzy miejsca w przyszłorocznych kwalifikacjach do Grand Prix za lenistwo. FIM ukarała Brytyjczyków za to, że nie palą się do organizacji imprez. Chodzi o turnieje kwalifikacyjne (zwykle deficytowe) organizowane przez federację. Inne nacje są o wiele bardziej chętne i to one zostały nagrodzone.

FIM mocno doceniła zwłaszcza Czechów i Włochów. Pierwsi dostali pięć miejsc w kwalifikacjach, choć mają kadłubową ligę i raptem jednego klasowego zawodnika - Vaclava Milika. Włosi nie mają nawet tego, a ich najlepszy reprezentant Nicolas Covatti pochodzi z importu. Federacja uznała jednak, że nie może dłużej tolerować postawy Anglików. Dając im tylko trzy miejsca, chce ich zmobilizować do zmiany podejścia.

Warto zwrócić uwagę na to, że w kalendarzu na 2017 roku próżno było szukać imprez na Wyspach - poza rundą GP w Cardiff i półfinałem DPŚ w King's Lynn. Inni, choć nie mają tak rozwiniętych struktur, potrafią brać deficytowe imprezy.

ZOBACZ WIDEO Lekarz sugerował Gollobowi zakończenie kariery. "To był pierwszy dzwonek, powinienem był zareagować"Polecamy:
ŻUŻEL NA ŚLĄSKIM - bilety już od 19 zł! SPRAWDŹ >>>

Czy FIM słusznie zrobiła karząc Anglików za niechęć do organizacji deficytowych imprez?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (5):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Mar Zim 0
  Ostaf, Ty się naucz co znaczy słowo "kadłubowy".
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • sympatyk żu-żla 0
  Angol jak coś robi chce zarobić. Miecz kwalifikacji żaden raritas , kto przyjdzie.Nie jest powiedziane że z kwalifikacjach Anglik się zakwalifikuje do ,,GP,,Inna sprawa jest organizacja turnieju GP. tu jest widz i kasa. Italia ,Czesi nie mają tak rozbudowanej ligi jak Anglicy i Polacy więc fan jest spragniony zawodów.Dla nich taki mecz to duży format . Dla tego się opłaca organizować .
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • yes 0
  Do tego jeszcze osobną "konkurencją" są dzikie karty...
  Trzeba jednak pamiętać, że wiele jest w rękach organizatorów (w żużlu i poza nim, w sporcie i poza nim).
  malin1976 Całe to GP jest deficytowe . A miejsca za kasę przyznaje się tam jak widać nie tylko w samym cyklu ale i w eliminacjach . Cyrk .
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)