Start zagrał dla potrzebujących. Zebrano ponad 15 tysięcy złotych

W sobotę odbył się Mikołajkowy Mecz Charytatywny w piłce halowej Car Gwarant Start Gniezno - lokalni spółdzielcy (9:7) na rzecz Powiatowego Stowarzyszenia Na Rzecz Pomocy Osobom Bezdomnym i Integracji Społecznej w Gnieźnie DOM.

Natalia Zawodna
żużlowcy Startu Gniezno WP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Na zdjęciu: żużlowcy Startu Gniezno
Główną misją rozgrywania spotkania było wsparcie instytucji działających na rzecz osób potrzebujących. Podczas wydarzenia zbierano pieniądze do puszek. Na ten cel udało się zebrać 15 455 złotych. Oprócz pojedynku piłkarskiego, na licznie zgromadzonych kibiców czekało kilka innych atrakcji - między innymi mecz pokazowy dzieciaków ze szkółki Mieszko Gniezno, prezentacje taneczne dzieci z Centrum Hajdasz, atrakcyjne nagrody dla publiczności oraz kiermasz stroików świątecznych zaprzyjaźnionych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gniezna.

Spotkanie trwało dwie połowy po 20 minut. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi zapowiedzi w wyjściowym składzie zabrakło Eduarda Krcmara i Damiana Stalkowskiego. Pojedynek był bardzo zacięty, żadna z drużyn nawet przez chwilę nie odpuszczała. Początek meczu i jego końcowa odsłona należały do czerwono-czarnych. W ostatniej części inicjatywę przejęli liderzy przyszłorocznego pierwszoligowca - Mirosław Jabłoński i Marcin Nowak.  To właśnie dzięki ich świetnym akcjom zespół żużlowców mógł świętować triumf. Car Gwarant Start Gniezno pokonał połączone szeregi Banku Spółdzielczego i PSS Społem 9:7.

W szeregach zwycięzców z bardzo dobrej strony zaprezentowali się wspomniani Jabłoński i Nowak, którzy grali skutecznie i zespołowo. W sumie zdobyli oni pięć bramek, natomiast cztery bramki wywalczył Łukasz Malczewski - trener szkółki Mieszko Gniezno, który gościnnie zasilił szeregi żużlowej drużyny. W 19. minucie samobójczego gola zainkasował Norbert Krakowiak.

Składy Mikołajkowego Meczu Charytatywnego:

Bank Spółdzielczy/PSSS Społem (gospodarze): Ratajczak – Błaszczyk, Dobrucki, K. Zobel, Kaźmierczak, Figas, Kopacz, E. Zobel, Rybarczyk, Gromadzki, Paśka, Nowicki.

Car Gwarant Start Gniezno (goście): Łukowski, Boganowicz (bramkarze) – Błachowiak, Gała, Krakowiak, M. Jabłoński, Nowak, Koronka, Malczewski (gościnnie, trener Mieszka Gniezno).