Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Trzy żużlowe legendy wprowadzone do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski

Sezon 2017 był przełomowy, jeśli chodzi o uhonorowanie zasłużonych zawodników, którzy odnosili sukces i startowali na żużlowych owalach z orłem na piersi. To właśnie dla nich powołana została do życia Galeria Sław Żużlowej Reprezentacji Polski.
Dawid Borek
Dawid Borek
Jerzy Szczakiel w Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski Materiały prasowe / One Sport / Jerzy Szczakiel w Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski

W Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski znajdują się zawodnicy, którzy od 1960 roku, czyli od daty rozegrania pierwszego finału Drużynowych Mistrzostw Świata na żużlu, startując z orłem na piersi, zdobywali medal indywidualnych mistrzostwach świata. Uhonorowani są także ci, którzy w swojej historii startów reprezentowali biało-czerwone barwy w międzypaństwowych meczach towarzyskich lub Drużynowych Mistrzostwach Świata oraz Drużynowym Pucharze Świata minimum 30 razy.

Każdy "wprowadzany" do Galerii Sław zawodnik otrzymuje pamiątkową paterę, przygotowaną specjalnie na tę okazję.

Zawodnicy wprowadzeni do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski w 2017 roku:

Andrzej Huszcza - 31 meczów w biało-czerwonych barwach. Wprowadzenie do Galerii Sław miało miejsce podczas meczu Polska - Reszta Świata w Zielonej Górze.

Paweł Waloszek - 30 meczów w kadrze Polski oraz srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Świata zdobyty w 1970 roku. Wprowadzenie do Galerii Sław przed meczem Polska - Australia, który został rozegrany się w Krakowie.

Jerzy Szczakiel - Indywidualny Mistrz Świata z 1973 z Chorzowa. Wprowadzenie do Galerii Sław podczas meczu Polska - Rosja w Ostrowie Wielkopolskim

ZOBACZ WIDEO Gollob planował start w Rajdzie Dakar. "Miałem pomysł na następne 10 lat funkcjonowania w sporcie"

Czy wprowadzenie do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski to odpowiedni sposób na uhonorowanie zasłużonych żużlowców?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (4):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×