Ice speedway: Aleksiej Iwanow najlepszy w Słobodskoj. Spory sukces Kazacha

Przy okazji zgrupowania zawodników ścigających się na lodzie, które odbyło się w Słobodskoj, rozegrany został turniej indywidualny. W zmaganiach najlepszy był Aleksiej Iwanow. Na drugim miejscu zawody ukończył Kazach, Władimir Czebłokow.

Mateusz Kozanecki
Ice speedway Materiały prasowe / Ice speedway
W ramach przygotowań do rozpoczynającego się 16 grudnia sezonu, przeprowadzone zostały dwa zgrupowania - w Słobodskoj oraz Kamieńsku Uralskim, gdzie ścigali się zawodnicy ze ścisłej czołówki.

10 grudnia w Słobodskoj jedenastu przedstawicieli ice speedwaya wzięło udział w turnieju indywidualnym. W zawodach triumfował Aleksiej Iwanow, który w rundzie zasadniczej zdobył 11 punktów, a następnie zwyciężył w finale.

Jeden z najlepszych występów w karierze zaliczył Władimir Czebłokow. Kazach uplasował się na drugiej lokacie. Podium uzupełnił Iwan Wołkow.

Sezon ligowy w Rosji zainaugurowany zostanie w dniach 16-17 grudnia. Wówczas odbędą się dwie pierwsze rundy w ramach Superligi. Gospodarzem zmagań będzie Kamieńsk-Uralskij.