KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Szczere wyznanie Tomasza Golloba. "Ten ból zabija człowieka"

- Ten ból zabija człowieka - mówi w szczerej rozmowie Tomasz Gollob, który walczy o powrót do pełnej sprawności po wypadku na motocrossie. Polak bierze pod uwagę kontynuowanie leczenia na Dalekim Wschodzie.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Tomasz Gollob WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Tomasz Gollob

Pod koniec listopada Tomasz Gollob opuścił szpital, w którym przebywał od kwietniowego wypadku na motocrossie. Najlepszy polski żużlowiec święta Bożego Narodzenia spędzi w domu z rodziną, ale niewykluczone, że już wkrótce opuści nasz kraj. W rozmowie z Marcinem Feddkiem z "Polsatu Sport" były mistrz świata zdradził, że bierze pod uwagę wyjazd na Daleki Wschód, aby spróbować niekonwencjonalnych metod leczenia.

- Mam potworne bóle, z którymi nie można się zapoznać bliżej. To jest rzecz, która jest nie do zaakceptowania. Nie znam się na tym, ale to są bóle neuropatyczne. Mam spastykę, która strasznie komplikuje mi układ pleców, brzucha, nóg. Strasznie mnie to spina i nie panuję nad tym - mówi Gollob w telewizyjnym wywiadzie.

Dom wychowanka Polonii Bydgoszcz dostosowano do jego urazów. Znalazło się w nim specjalne łóżko, pomieszczenie do ćwiczeń. Według ostatnich informacji, koszty jego miesięcznej rehabilitacji sięgają 30 tys. zł. Składają się na to wydatki na fizjoterapeutów oraz leki. - Najbardziej męczący jest ten 8-miesięczny ból. Każdy wyjazd, który daje nadzieje, jest bólem, który można zrozumieć i znieść. Nie wchodzi w grę, by nic nie robić. Ten ból zabija człowieka. Nie można nic zrobić, dobrze myśleć, bo w każdym momencie towarzyszy. Gdy leżę na specjalnym łóżku, gdy ćwiczę, gdy siedzę na wózku. Zawsze jest ból. Towarzyszy mi w każdej minucie - dodaje Gollob.

W ostatnich tygodniach Gollob ma bardzo dobre relacje z Leigh Adamsem. Australijczyk bardzo dobrze wie, co teraz przeżywa polski żużlowiec. Sam, już po zakończeniu kariery, przeżył potworny upadek. W czerwcu 2011 przygotowywał się do startu w pustynnym wyścigu Finke Desert Race. Wpadł do suchego koryta rzeki i uszkodził kręgosłup. Od tego momentu porusza się na wózku inwalidzkim.

ZOBACZ WIDEO Profesor Harat: Szansa, że Gollob będzie chodził jest nieduża. Trzeba mieć nadzieję

W wyniku tego zdarzenia, Adams ma uszkodzone trzy kręgi (piąty, szósty i siódmy). U Golloba sytuacja wygląda nieco inaczej, bo uraz dotyczy szóstego i siódmego kręgu. Polak i Australijczyk nie mieli jednak okazji porównać swoich zdjęć, więc nie wiadomo, który z nich ma bardziej uszkodzony rdzeń kręgowy. Przykład australijskiego żużlowca może jednak stanowić nadzieję dla Golloba.

- Adamsowi po 1,5 roku "włączyło" lewą nogę, więc podpowiadał mi, bym nie tracił nadziei i ciągle ćwiczył, żebym był ciągle stymulowany. Mam nadzieję, że jakakolwiek cześć ciała ruszy i będzie uruchomiona. Nie tracę nadziei, dopóki będę czynić starania, to te nadzieję będę miał. Gorzej, gdy minie jakiś czas i nic się nie wydarzy, to ograniczy mi pewne rzeczy. O tym jednak nie myślę - zdradza Gollob.

Czy polski żużel w przyszłości doczeka się żużlowca, który osiągnięciami zbliży się do Tomasza Golloba?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna, polsatsport.pl
Komentarze (97)
 • Plotzek Zgłoś komentarz
  Walcz Tomek walcz. Medycyna chińska może postawi cię na nogi.
  • sidomen Zgłoś komentarz
   Gollob jest niesamowity! Walcz dalej Mistrzu i oby przyszły jak najszybciej rezultaty! 3mam kciuki!
   • Rotmistrz79 Zgłoś komentarz
    O dziwo pierwszy raz spokojniej w kwestii Golloba , jest dzisiaj na sportowych. Dzisiaj wszyscy moralizatorzy,księgowi Tomka, anty Gollobowi ludzie skupili sie na portalu Przegląd Sp...
    • Rygiel Zgłoś komentarz
     Wywiad powklejany z "Przeglądu sportowego" jeszcze tak, że nie da się tego czytać. Czy tu pracują jeszcze jacyś dziennikarze?
     • Piotr Barski Zgłoś komentarz
      Powodzenia Panie Tomku. Jesteś wielki , oby ten ból jak najszybciej minął.
      • vaxvaxvax Zgłoś komentarz
       Powodzenia Panie Tomku. Jesteś wielki. Dziękujemy za te wszystkie piękne chwile.
       • kibice stali Zgłoś komentarz
        Życie jest niesprawiedliwe. Człowiek, który dawał nam tyle radości w czasach gdy reszta świata miała nad nami technologiczną przewagę, który wyniósł cały nasz żużel na wyższy
        Czytaj całość
        poziom jeździ teraz na wózku. Chociaż mam nadzieję, że tak jak wtedy podejmie walkę i wygra! Tomku jesteśmy z Tobą!
        • Maciek Kosnowski Zgłoś komentarz
         Wcześniej czy później całą sytuację wezmą"pod lupę"przedstawiciele ubezpieczyciela a wtedy nie będą oni kierować się współczuciem,osiągnięciami czy też historią tylko
         Czytaj całość
         rozpatrzą fakty.A te są dla pana Golloba bardzo ale to bardzo niekorzystne.
         • Maciek Kosnowski Zgłoś komentarz
          Aż tak bardzo nie potraficie zaakceptować tego że FAKTY SĄ TAKIE A NIE INNE?NIE JESTEM MAŁOSTKOWY TYLKO PISZĘ CO MYŚLĘ.KOLEGO PENHAL INACZEJ SYTUACJA WYGLĄDA JEŚLI ZAWODNIK NA PRÓBIE
          Czytaj całość
          TORU ZATRZE SILNIK O UPADNIE NA PLECY,WTEDY MAMY NAJNORMALNIEJSZY WYPADEK W PRACY,PODKREŚLAM W PRACY.INACZEJ KIEDY W DNIU MECZU JEDZIE SOBIE NA TOR MOTOCTOSSOWY I TAM ULEGA KONTUZJI.W PEŁNI ROZUMIEM TO ŻE JESTEŚCIE ZBULWERSOWANI MOJĄ PODTAWĄ ALE UWAŻAM ŻE PAN GOLLOB JEST SAM SOBIE WINIEN.NIKT Z NAS NIE MA WGLĄDU DO KONTRAKTU PANA GOLLOBA NA SEZON 2017 ALE WATPIĘ ABY GKM WYRAZIŁ ZGODE NA TAKIE FORMY TRENINGU W DNIU MECZU LIGOWEGO A TYM SAMYM W CZASIE SEZONU.MYŚLĘ ŻE I UBEZPIECZYCIEL PANA GOLLOBA NIE WYRAZIŁ ZGODY NA TAKIE TRENING W DNIU MECZU LIGOWEGO.WSPÓŁCZUCIE TO JEDNO ALE KONSEKWENCJE SWOJEJ NIEODPOWIEDZIALNOŚCI TO DRUGIE.DARIUSZ MODRZEJEWSKI TO ŻE PAN GOLLOB PRZYSZEDŁ Ż MOTOCROSU NIE ZMIENIA FAKTU ŻE DECYZJA PANA GOLLOBA NIEWIELE WSPÓLNEGO Z ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ.JAK MYŚLICIE DLACZEGO JEST OGOLNOŻUŻLOWE POSPOLITE RUSZENIE ABY PAN GOLLOB DOSTAŁ EGZOSZKIELET.WEDŁUG MNIE CZYNNIKIEM DECYDUJĄCYM JEST TO ŻE UBEZPIECZYCIEL PANA GOLLOBA ZAMIERZA TYLKO I WYŁĄCZNIE DOTRZYMAĆ WARUNKÓW ZAWARTYCH W POLISIE,CZYLI ZROBI WSZYSTKO ABY NIE WYPŁACIĆ ODSZKODOWANIA ZE WZGLĘDU NA NARUSZENIE WARUNKÓW POLISY PRZEZ PANA GOLLOBA.ROZUMIEM ŻE PAN GOLLOB OSIĄGNĄŁ W ŻUŻLU NIEMAL WSZYSTKO JEDNAK ON SAM SPOWODOWAŁ TO W JAKIEJ OBECNIE ZNAJDUJE SIĘ SYTUACJI...
          • Sellex Zgłoś komentarz
           Jaką prawdę?Twoja jedyną ?...Co mam ponownie przeczytać?...Przeczytaj co napisałeś,ale ze zrozumieniem.Dasz radę?...Zszkowałeś mnie chłopie.
           • dmdn Zgłoś komentarz
            Dobrze, że robi Pan wszystko dla pokonania cierpienia.Nie mogę wiedzieć, co Pan teraz czuje, mogę jedynie to sobie wyobrazić. A to nie jest to samo. Ale wiem jedno, w obliczu cierpienia nie
            Czytaj całość
            jest Pan sam. Wielu ludzi jest z Panem. Gratuluję wielkiej siły, która jest w Panu. Powodzenia. Wyzdrowienia. Spokojnych Świąt.
            • Maciek Kosnowski Zgłoś komentarz
             Pan Tomasz Gollob SAM SOBIE ZAFUNDOWAŁ SOBIE SWOJĄ OBECNĄ SYTUACJĘ.JEST ONA SKUTKIEM SKRAJNIE NIEODPOWIEDZIALNEJ(BY NIE NAPISAĆ GŁUPIEJ)DECYZJI ABY W DNIU MECZU W KTÓRYM MIAŁ BRAĆ
             Czytaj całość
             UDZIAŁ ZACHCIAŁO SIĘ PANU GOLLOBOWI POJEŹDZIĆ NA TORZE MOTOCTOSSOWYM.Z TEGO POWODU GKM ZOSTAŁ NARAŻONY NA KOSZTA ZWIĄZANE Z KONIECZNOŚCIĄ NATYCHMIASTOWEGO ŚCIĄGNIĘCIA LINDBECKA TRANSPORTEM LOTNICZYM.KOMUŚ SIĘ NIE PODOBA MOJE ZDANIE?JEGO PROBLEM...MAM PRAWO PISAĆ CO MYŚLĘ.PAMIETAJCIE UŻYTKOWNICY ŻE TYTUŁY I OSIĄGNIĘCIA NIE ZWALNIAJĄ Z BYCIA ODPOWIEDZIALNYM.
             • Toki Zgłoś komentarz
              Witam Cię Tomku przede wszystkim Zdrowych Wesołych Świąt Bożego Narodzenia trzymam kciuki za Ciebie i wierzę,że z tego wyjdziesz.Wiem,że łatwo się mówi,ale Ty jako jeden z niewielu
              Czytaj całość
              Jesteś wielkim wojownikiem i Dasz radę.PS.Nie przejmuj się tymi szyderczymi komentarzami to są zwykłe chłystki.Trzymaj się Mistrzu.
              Zobacz więcej komentarzy (15)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×