Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Milionowa dotacja z miasta dla Falubazu Zielona Góra. Są plany modernizacji stadionu i budowy minitoru

W czwartek doszło do podpisania umowy, na mocy której na konto żużlowego Falubazu Zielona Góra wpłynie miejska dotacja w kwocie miliona złotych. Ponadto w planach jest modernizacja zielonogórskiego stadionu i budowa minitoru w Winnym Grodzie.
Dawid Borek
Dawid Borek
Piotr Protasiewicz gotowy do biegu WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Piotr Protasiewicz gotowy do biegu

Niewykluczone, że oprócz milionowej dotacji, w drugiej połowie roku na konto Falubazu Zielona Góra wpłyną dodatkowe środki z miasta. W ubiegłym roku klub na takiej zasadzie otrzymał 350 tysięcy złotych. - Miasto Zielona Góra po raz kolejny będzie wspierało klub żużlowy nie tylko słowem, ale też czynem. Podpisaliśmy umowę o przekazaniu środków finansowych dla Falubazu na najbliższy sezon, potwierdzając tym samym, że miasto jest zainteresowane, by drużyna osiągała jak najlepsze wyniki i zespół się rozwijał. Bardzo cieszę się ze składu na najbliższy sezon, który w głównej mierze składa się z wychowanków - przyznał Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. 

Przelew na kilka miesięcy przed rozpoczęciem sezonu to dla Falubazu ważny zastrzyk finansowy. - Jak co roku podpisanie takiej umowy to dla klubu ważny moment. Miasto jest naturalnym partnerem zielonogórskiego klubu i wsparcie z jego strony jest bardzo ważne. Ono pozwoli naszej drużynie właściwie przygotować się do sezonu. Poza tym mamy z miastem i prezydentem pewne pomysły i kierunki działań na najbliższe miesiące czy lata. Mowa o dokończeniu modernizacji stadionu czy być może powstaniu minitoru, co od najbliższych sezonów będzie wymogiem licencyjnym - skomentował Kamil Kawicki, członek zarządu zielonogórskiego klubu.

Budowę minitoru popierają zielonogórscy żużlowcy, którzy podpisali się pod pismem skierowanym do miasta w sprawie powstania takiego obiektu. Minitor miałby pojawić się w okolicach stadionu przy Wrocławskiej 69. - Mamy pewien pomysł. W przyszłym tygodniu jesteśmy umówieni na wizję lokalną na stadionie. Wtedy będziemy chcieli zaprezentować naszą koncepcję na lokalizację minitoru. Nie chcemy szukać miejsca odległego od stadionu - chodzi nam o przyległą lokalizację. Jeśli ta koncepcja okazałaby się logiczna i zasadna, wówczas zostanie zrealizowana. Jeśli nie, będziemy musieli szukać innych rozwiązań - dodał Kawicki.

ZOBACZ WIDEO Z 1:5 na 4:2. W finałowym biegu na Motoarenie działo się!

Czy Falubaz zasługuje na taką dotację?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (10):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×