WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Pentagon zamiast toru żużlowego?! Petycja do MSWiA

WTS Warszawa poinformowało, że dostępna jest już internetowa petycja w sprawie zachowania funkcji sportowo-rekreacyjnej stadionu żużlowego Gwardii przy ulicy Racławickiej 132 w Warszawie, skierowana do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Materiały prasowe / Stadion Gwardii Warszawa

Organizatorzy liczą na zebranie jak największej liczby głosów, w celu zaprezentowania osobom odpowiedzialnym za ten obiekt, jak ważna jest to sprawa dla całego środowiska żużlowego. Petycja jest pokłosiem opublikowania pełnego raportu z działań w latach 2014-2017, mających na celu odtworzenie funkcji sportowo-rekreacyjnej stadionu Gwardii wraz z wszystkimi załącznikami (cały raport można znaleźć TUTAJ). Według członków stowarzyszenia petycja jest ostatnim sposobem na zwrócenie uwagi w tej sprawie. Z kilkuletnich doświadczeń wynika, że Racławicka to jedyna i ostatnia (ale wciąż najtańsza) możliwość reaktywacji trwałego toru żużlowego w Warszawie.

- Od 2012 roku obiekt sportowy, na terenie Skarbu Państwa, zlokalizowany w samym centrum jednej z najstarszych dzielnic Warszawy niszczeje. Można odnieść wrażenie, że poza prezentacją kolejnych planów, instytucje zarządzające nieruchomością, nie podejmują żadnych realnych kroków, żeby w jakikolwiek sposób teren został zagospodarowany. Nie ma też w ogóle znaczenia reprezentacja polityczna. Ostatni pomysł, o którym słyszeliśmy w miesiącach wakacyjnych od pana Posła Tomasza Latosa, czyli budowy tzw. polskiego Pentagonu w tym miejscu, jest w mojej opinii całkowicie niezgodny z projektem Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, który jednoznacznie definiuje, że przedmiotowa część nieruchomości powinna być przeznaczona na działalność sportowo-rekreacyjną - powiedział Wojciech Jankowski, wiceprezes Warszawskiego Towarzystwa Speedwaya.

Wobec braku realnych działań na obiekcie oraz braku pomocy ze strony środowiska politycznego (więcej w przedmiotowym raporcie TUTAJ), autorzy petycji mają nadzieję, że po zebraniu dużej liczby podpisów, zarządzający terenem podejmą chociaż jakikolwiek dialog ze środowiskiem sportowym. Całkowite zlikwidowanie tego obiektu sportowego jednocześnie wymazałoby z mapy stolicy miejsce, w którym swoją karierę rozpoczynali wielcy polscy sportowcy (m.in. Jerzy Kulej czy Grażyna Rabsztyn) czy rozgrywano pierwsze mecze warszawskich drużyn w europejskich pucharach oraz organizowano żużlowe mecze reprezentacji Polski czy finał Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu.

Aby podpisać petycję, wystarczy kliknąć TUTAJ, podać swoje imię i nazwisko oraz miasto, a także ulubioną dyscyplinę sportu i adres e-mail. Na podany adres otrzymamy wiadomość z linkiem potwierdzającym podpis. Należy kliknąć w tej link. Jeśli wiadomość zwrotna nie dotrze do nas po chwili, należy sprawdzić folder SPAM. Swój podpis można również złożyć za pośrednictwem Facebooka.

Podpisy pod petycją będą zbierane do końca lutego. Podpis może złożyć każdy kibic sportu żużlowego, bez względu na miejsce zamieszkania, wiek czy status społeczny. Nie ma potrzeby podawania żadnych wrażliwych danych osobowych. Podpis może być widoczny także tylko dla autorów petycji (nie będzie on widoczny dla pozostałych osób podpisujących petycję).

ZOBACZ WIDEO Wypadek Tomasza Golloba wstrząsnął Polską. "To najważniejszy wyścig w jego życiu"Kup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy zamierzasz podpisać petycję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (7):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • ORH- 0
  GRUNDBAUM, TO JEST JEJ PRAWDZIWA FAMILIA.
  Cezariusz A ja myślę, że ona jest z domu Gronkiewicz :)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Odznaki żużlowe 0
  Jeśli mamy postawić na rozwój tej dyscypliny w Polsce i polepszenie jej prestiżu to jestem za powstaniem klubu żużlowego w Warszawie. Żużel w stolicy może jedynie pomóc w propagowaniu i rozgłosie. Jestem przekonany, iż gdyby drużyna z Warszawy startowała w takiej Ekstralidze to w mediach oraz opinii PZM wyglądało by to troszkę lepiej i bardziej przychylnie. Wystarczy spojrzeć jak PZM gloryfikuje SGP na Stadionie Narodowym. Stolica zawsze przyciąga (piszę to jako niezależny kibic i fan sportu żużlowego)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • ORH- 0
  Dokładnie to Hajka Grundbaum, aczkolwiek Waltz to też nie polskie nazwisko, ta żydówka przybrała.
  Herbi 1938 UL Jaka Gronkiewicz? Grundbaum ta Pani z domu się nazywa tylko nie wiem, dlaczego to ukrywa
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (7)
Pokaż więcej komentarzy (7)
Pokaż więcej komentarzy (7)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×