Według NOAA, czyli amerykańskiej Narodowej Administracji ds. Oceanów i Atmosfer, marzec w Polsce będzie znacznie chłodniejszy niż zazwyczaj. Doniesienia te potwierdzają też eksperci w naszym kraju. Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, średnia temperatura powietrza w marcu wyniesie 1,3 stopnia Celsjusza. Może to popsuć plany klubów żużlowych, które chcą wyjechać w przyszłym miesiącu na tor.
- Na zapas przejmować się jednak nie zamierzamy - mówi nam menedżer Get Well Toruń, Jacek Frątczak. - Myślę, że dużo więcej można będzie powiedzieć w przyszłym tygodniu, gdy pojawią się prognozy długoterminowe - dodaje.
Szanowany przez środowisko żużlowe portal pogodowy yr.no wskazuje, że na początku marca będziemy mieli ujemne temperatury. W nocy mogą sięgać nawet dziesięciu stopni na minusie. Prognozowana średnia temperatura dla Gorzowa w przyszłym miesiącu to 3,8 st. C. Zimniej będzie w Lublinie (1,9 st. C) czy Toruniu (2,8 st. C).
Sytuacja nie okaże się taka taka zła, jeśli mróz będzie tylko w nocy. Część synoptyków zapowiada jednak ujemną temperaturę utrzymującą się w marcu przez całą dobę. W takim przypadku większość klubów będzie miała kłopot z przygotowaniem nawierzchni do treningów. O sparingach nie wspominając.
Jacek Frątczak zaznacza, że niska temperatura to nie jedyny istotny czynnik, na jaki zwraca się uwagę, chcąc przygotować nawierzchnię do ścigania. - Wiele zależy też od tego jak tor jest położony, jak nasłoneczniony i ile przyjął od jesieni wody. Nie bez znaczenia pozostaje poza tym to, jak przygotowano go do zimy. Jeśli chodzi o Toruń i Motoarenę, to jestem spokojny. Jeżeli nie będziemy mieli pogodowego kataklizmu, w postaci ogromnych opadów deszczu lub śniegu, to wyjedziemy w marcu na tor. Zresztą już w pierwszej połowie lutego pokazaliśmy na jednym treningu, że jest to możliwe - kwituje Frątczak.
ZOBACZ WIDEO Dublet na przełamanie. Immobile dał wygraną Lazio [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]
Ksm liczony przez 4 czy tylko biegopunktówka to w zasadzie podobny efekt. 2. Możliwość utrzymania składu nawet w sytuacji przekroczenia ksm.
Gdy jakiś zawodnik i tak odejdzie to możliwość zatrudnienia zawodnika z nie
wyższym ksm. 3. Zawodnicy wierni barwą klubowym przez 3 i więcej lat- od 4 sezonu obniżenie ksm
o odpowiedni współczynnik. 4. Junior liczony bez wyścigu juniorskiego a od 4 sezonu (patrz pkt 3) 5. Przeliczniki pomiędzy ligami na poziomie 1,7-1,9 a nie tak jak było kiedyś.
Przykład: Bjerre - jego wartość w EL jest na poziomie ok. max 1,5 pkt. Koledzy, ksm nie zabija żużla. Żużel zabijają złe tory(nie do walki), drożyna sprzętowa wyścig zbrojeń i pseudo działacze typu PZM-łoty i BSIdioci. Czytaj całość