Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Dariusz Ostafiński: Maksym, albo raczej mały Kazio. Zawodnik Sparty niczym internetowy hejter (komentarz)

Z okazji urodzin życzę Maksymowi Drabikowi, żeby na chwilę się zatrzymał i zastanowił nad sobą i nad tym, co pisze. Jego fejsbookowa odpowiedź na mój felieton to jedno wielkie kłamstwo. Zawodnik nie rozumie, że żużel to coś więcej niż jazda w lewo.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Finał IMŚJ Maksym Drabik (czerwony kask) w ataku WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Finał IMŚJ. Maksym Drabik (czerwony kask) w ataku.

Krótkie przypomnienie. Napisałem o Press Day kadry w Zakopanem oraz o tym, że Maksym Drabik poproszony o wywiad uciekł, dodając ze śmiechem, że "na wywiad z nim trzeba zasłużyć". Zawodnik odpowiedział na swoim profilu na Facebooku, że uciekał, bo chciał uniknąć czytania, czegoś, czego nie powiedział. Dodał też, że nie promuje ludzi, którzy na to nie zasługują i wypisują różne mijające się z prawdą bzdury.

Nie mogę tych słów Maksyma skomentować inaczej jak brednie małego Kazia. Fakty. Z Drabikiem robiłem wywiad tylko raz, po ostatnim finale PGE Ekstraligi. Przed rozmową usłyszałem te same argumenty, których zawodnik użył w swoim wpisie na Facebooku. Poprosiłem o konkretne przykłady? Spytałem, kiedy to napisałem o nim nieprawdę? Odpowiedział, że to jego nie dotyczy, że to o innych chodzi. Gdzie? Co? Jak? Kogo? Zero sensownej odpowiedzi. Zrobiliśmy jednak wywiad, a kilka dni później, na Gali PGE Ekstraligi, zapytałem Drabika, czy coś może przekręciłem, albo przeinaczyłem. Odpowiedź brzmiała, że wszystko było w porządku.

Teraz jednak żużlowiec pisze niczym internetowy hejter. Pod publiczkę, żeby gawiedź się cieszyła. Wiadomo, z jednej strony ten "burak" Ostafiński, a z drugiej przesympatyczny Maksio. Problem w tym, że nasza gwiazdeczka kłamie, twierdząc, że piszę coś, czego nie powiedział. Powiem więcej, nikt w redakcji WP SF nie przeinaczał dotąd słów Drabika. Wszystko jest nagrywane. Jeśli więc Maksym palnął kiedyś jakąś głupotę i ktoś to wyłapał, to może mieć pretensje do siebie.

Uwagi Maksyma o tym, że interesuje nas (dziennikarzy) wyłącznie nabijanie wyświetleń, a także o tym, że media rządzą się swoimi prawami, a on nie ma obowiązku tego akceptować, są zwyczajnie żałosne. Pokazują całkowity brak szacunku dla osób, które kreują jego wizerunek w tychże znienawidzonych przez niego mediach. Promują go, choć nie do końca wiedzą, czy na to zasłużył. Młody Drabik jeszcze nie zrozumiał, że żużel to coś więcej niż jazda w lewo.

A na koniec jeszcze taka uwaga, bo zawodnik cieszy się, pisząc "dziennikarzowi życzę chwili refleksji, dlaczego nie tylko ja odmówiłem". Tyle że Maciej Janowski nie twierdził, że kłamię, że ma do mnie jakąś urazę. Stwierdził tylko, że kiedyś redakcja WP SF napisała o nim coś, co go zabolało, a on postanowił zastosować odpowiedzialność zbiorową. Oczywiście nie pochwalam tego, ale trudno na tym składaku budować jakiekolwiek teorie.

Nie ulega dla mnie wątpliwości, że Drabikowi ewidentnie brakuje kindersztuby. Nie jestem jednak jego ojcem ani matką, więc nie będę mu prawił morałów. Nie będę też płakał, że nie zasłużyłem na rozmowę z nim, bo to naprawdę niczego w moim życiu nie zmieni. Za stary już jestem, żeby się tym przejmować. Całą sprawę nagłośniłem wyłącznie w nadziei, że młody człowiek coś zrozumie. Nie wyszło, ale nic to.

Dariusz Ostafiński


ZOBACZ WIDEO Finał PGE Ekstraligi to był majstersztyk w wykonaniu Fogo Unii!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (133):
 • Lubię czysty sport. Zgłoś komentarz
  A może zamiast nagłaśniać medialnie szlochanie do księżyca należałoby porozmawiać. Wszak skoro jest Pan tak "wcześnie urodzony" to i stare sprawdzone metody winny się okazać
  Czytaj całość
  niezawodne. Ale cóż taki zwykły zjadacz chleba może wiedzieć? Stara, ale też starsza od Pana teoria głosi że kto mieczem wojuje, od miecza ginie...można to odnieść do mediów. Zachciało się dzielenia doznaniami z Zakopca publicznie to i tą drogą odpowiedzi się otrzymuje. Serio trzeba to tłumaczyć?!?
  • intro Zgłoś komentarz
   nie płacz
   • Cz-waCKM Zgłoś komentarz
    - Kto jeszcze i za co ? - placi temu pseudo redaktorowi. - dziennikarskie bloto !
    • Michał Kamiński Zgłoś komentarz
     Odwal się od Maksia dziennikarzyno
     • Bada Bing Zgłoś komentarz
      ostafinski kawał ch...a
      • Gekon Zgłoś komentarz
       Kiedyś napisałem, że doceniam podejście Patryka Dudka co do mediów pomimo tego, że jako zawodnika mogę delikatnie mówiąc go nie lubić. Tak samo jest z Maksymem. Młody gniewny, można
       Czytaj całość
       mu zarzucić że musi się nauczyć pokory, ale dobrze powiedział. Brawo bo też widzi że poziom mułu w jeziorze jest wyższy od dziennikarstwa pana O. Niech nie promuje badziewia i dotyczy to także pseudo dziennikarzy. A pan Darek to chyba myśli że rozumy pozjadał i jest guru reporterki i każdy będzie biegł do niego na wywiad. Chyba młotek pod choinkę by się przydał, aby te głupie myśli sobie wybić z głowy.
       • tramwajem do ratusza Zgłoś komentarz
        Wywalili tego Dariusza z roboty czy jeszcze go trzymają?
        • Oktan Zgłoś komentarz
         Brawo Maks,oby tak każdy gonił Ostafa to w końcu straci pracę i skończy się pisanie byleby pisać.Zasłużyłeś Ostaf na brak szacunku,ja słyszałem o tobie złe opinie zanim
         Czytaj całość
         przeczytałem jakikolwiek twój artykuł.
         • A.Blacki Zgłoś komentarz
          Hahahahahahahaha xD doczekałam się xD w końcu ktoś nie wytrzymał, brawo Maks! XD Redaktor jakby o sobie pisał - psioczy na mlodego, a sam zachowuje się jak dzieciak z podstawówki.
          Czytaj całość
          Portal to nie miejsce na wypisywanie wpisów niczym z pamiętniczka jęczącej Marty.
          • Gekon Zgłoś komentarz
           Nie można publicznie kogoś nazwać głupkiem bo to nie ładnie i obraźliwie. Źle to o nas świadczy. Można jednak powiedzieć czy napisac, że wszyscy inni są od Ciebie lepsi, mądrzejsi,
           Czytaj całość
           bardziej lubiani. Taka poprawność polityczna. Pan Darek mógłby mocno nad tym pomyśleć. Tak samo mocno jak nad tymi g#wnianymi "felietonami".
           • Jacek Aga Olszewscy Zgłoś komentarz
            p.Ostafiński zapraszamy na arene CKM dostanie pan osiołka i 4 kółka w lewo wtedy zobaczymy MY WSZYSCY co pan potrafi ,z TORRESEM na torze ON o panu tak nie pisze jak pan o nim .POZDRO DLA
            Czytaj całość
            WSZYSTKICH KIBICÓW I FAN CKM.....
            • RECON_1 Zgłoś komentarz
             Po tym kolejnym felietonie na temat odmowy młodego drabika widać jak bardzo to "nie ruszyło" autora...czasem widząc u kogoś drzazge w oku warto się zastanowić czy u siebie w oku nie ma
             Czytaj całość
             całej belki...
             • Kaczor_ Zgłoś komentarz
              Panie Ostafiński określenie "Mały Kazio" idealnie pasuje do Pana całokształtu twórczego;)
              Zobacz więcej komentarzy (120)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×