Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Kasa z miasta to około 20 proc. budżetu Startu. Klub usatysfakcjonowany wsparciem

W czwartek poznaliśmy wysokość dotacji, jakie z kasy miejskiej trafią na konto GTM-u Startu Gniezno. Klub żużlowy na sam udział w rozgrywkach ligowych otrzyma 400 tysięcy złotych, co stanowi około 20 procent budżetu.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
zawodnicy GTM-u Startu i Speed Car Motoru WP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Na zdjęciu: zawodnicy GTM-u Startu i Speed Car Motoru

Dla przedstawicieli klubu z Grodu Lecha jest to satysfakcjonująca pomoc. - Wsparcie oceniam bardzo pozytywnie, bo cenimy sobie każdy grosz, który otrzymujemy z miasta. Trzeba jednak rozgraniczyć tę kwotę. Ogólnie jest to 510 tysięcy złotych, natomiast na same rozgrywki ligowe dostaliśmy 400 tys. zł. My, zakładając klub i prowadząc rozmowy z włodarzami miasta, przyjęliśmy sobie wewnętrznie, że dobrze by było, gdyby pomoc ze strony miasta była w granicach 20 procent całego budżetu klubu - powiedział nam Piotr Mikołajczak, dyrektor GTM-u Startu Gniezno.

- W ubiegłym roku było to w granicach 18 procent, z kolei w tym - przy dotacji 400 tysięcy złotych na rozgrywki ligowe - będzie to około 20 proc. Budżet zakładamy w granicach 2,3-2,4 miliona złotych netto. Jak najbardziej nam ta kwota pasuje, jesteśmy bardzo wdzięczni - dodał przedstawiciel klubu.

W budżecie miejskim na ubiegły rok zostało zapisane 230 tysięcy złotych dotacji na udział czerwono-czarnych w rozgrywkach ligowych. Do tego doszły środki z ratusza na szkolenie młodzieży (20 tysięcy złotych), organizację zawodów "Back In Town II - Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego" (30 tys. zł) i organizację finału cyklu Speedway Best Pairs (70 tys. zł). W sumie wsparcie z miasta sięgnęło 350 tys. złotych. Tym razem jest ono o 160 tys. zł większe.

O 18 tys. zł więcej gnieźnieński klub żużlowy otrzymał na szkółkę. Ten zastrzyk finansowy pozwoli zaopatrzyć adeptów w lepszy sprzęt. - Jeżeli chodzi o szkolenie dzieci i młodzieży, to dostaliśmy nieco więcej, niż w roku ubiegłym. To też nam pozwoli na doposażenie szkółki w niezbędny sprzęt, przede wszystkim w silniki - przyznał Mikołajczak.

Dużą pomoc z kasy miejskiej GTM Start otrzymał również na organizację turniejów. - Wracamy do turnieju "O Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski". Będzie to już dziesiąta edycja tych zawodów. Tu jesteśmy bardzo wdzięczni za dotację w wysokości 42 tysięcy złotych. Nie ukrywamy, że chcemy zaprosić do Gniezna wszystkich królów, którzy jeszcze jeżdżą. Jeżeli chodzi o SEC, to też jesteśmy zadowoleni ze wsparcia - 20 tys. złotych. Na Super Mecz wnioskowaliśmy o większe wsparcie. Dostaliśmy 10 tysięcy złotych, z czego też jesteśmy zadowoleni - podsumował dyrektor GTM-u Startu Gniezno.

ZOBACZ WIDEO Kim Jason Doyle będzie za 20 lat? Prawdopodobnie najgrubszym facetem jakiego widzieliścieTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy Car Gwarant Gniezno utrzyma się w Nice 1. Lidze Żużlowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (8):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×