Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Okiem PGE Ekstraligi: Świetna atmosfera i bezpieczeństwo na stadionach, ale brakuje miejsc parkingowych

Mamy bardzo lojalnych i oddanych kibiców. W PGE Ekstralidze deklarują oni, że codziennie szukają w przestrzeni medialnej informacji o swoich drużynach. Na mecze przychodzą nawet wówczas, gdy pora ich rozgrywania nie jest dla nich najbardziej dogodna.
Przemysław Szymkowiak
Przemysław Szymkowiak
Stadion Betard Sparty Wrocław WP SportoweFakty / Wojciech Tarchalski / Stadion Betard Sparty Wrocław

Kontynuujemy nowy cykl artykułów, w których przedstawiać będziemy komentarze i informacje związane z najlepszą żużlową ligą świata pochodzące z bezpośredniego źródła. "Okiem PGE Ekstraligi" pisze dla nas Przemysław Szymkowiak, menedżer ds. PR w PGE Ekstralidze.

--

Latem ubiegłego roku PGE Ekstraliga przeprowadziła szerokie badanie profilu kibica. Półtora tygodnia temu przedstawiałem pierwszych 10 najważniejszych wniosków z badania ilościowego, dziś pora na kolejne, które kończą ten rodzaj ankiety.

Wniosek 11
78 proc. kibiców przyznaje, że śledzi wyniki meczów PGE Ekstraligi w telewizji, gdy nie ma ich na meczach. Fani wykorzystują również portale internetowe do śledzenia wyników rozgrywek (69 proc.).

W aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi wyniki śledzi 54 proc. kibiców. Radio, co jest pewnym znakiem czasów, wykorzystuje już tylko 24 proc. do poszukiwania informacji o wynikach spotkań.

Wniosek 12
Kibice (39 proc.) najczęściej wskazują, że idealną porą na rozgrywanie meczów jest niedziela między godziną 18 a 19:30.

Gdy zapytać ich o motywy przyjścia na mecz o niedogodnej dla nich porze, to w zdecydowanej większości (83 proc.) wskazują na "mecz derbowy" i "mecz z czołową drużyną w tabeli". Na kolejnym miejscu jest zaś obniżona cena biletów (76 proc.).
Co ciekawe i budujące, aż 72 proc. ankietowanych odpowiada, że i tak przychodzi na mecze, gdy pora ich rozpoczęcia nie jest dla nich najbardziej dogodna.

Wniosek 13
Fani rozgrywek PGE Ekstraligi w większości przyznają, że codziennie szukają informacji o rozgrywkach (73 proc. odpowiedzi).

Tylko 3 proc. kibiców rzadko szuka informacji o PGE Ekstralidze, a 1 proc. nie szuka informacji w ogóle.

77 proc. kibiców wykorzystuje portale internetowe do czerpania informacji o PGE Ekstralidze. Aplikację mobilną wykorzystuje 47 proc., a oficjalną stronę PGE Ekstraligi 26 proc. badanych.

W odwrocie jest zdecydowanie prasa regionalna i ogólnopolska

Wniosek 14
Badania pokazały, że kierunek związany z rozwojem obudowy medialnej rozgrywek jest prawidłowy i odpowiada kibicom. Nieskromnie trzeba powiedzieć, że PGE Ekstraliga rozwinęła się w tym względzie w ostatnich kilku latach, a dowodem na to jest choćby fakt, iż większość kibiców dobrze ocenia oficjalną stronę speedwayekstraliga.pl: 33 proc. kibiców przyznało jej ocenę bardzo dobrą, a 50 proc. dobrą.

Kibice PGE Ekstraligi dobrze oceniają też oficjalną aplikację mobilną PGE Ekstraligi. 39 proc. kibiców przyznaje jej ocenę bardzo dobrą, a 48 proc. dobrą.

Już dziś znacznie rozbudowaliśmy statystyki zawodników w obu dostępnych mediach i na pewno będziemy dążyli do kolejnych niespodzianek dla kibiców, aby aplikację uatrakcyjniać.

Reasumując: 71 proc. kibiców przyznaje, że PGE Ekstraliga jest ligą, która się rozwija.

Negatywy? Kibice wskazują uzależnienie od pogody jako główny powód przeszkadzający w rozwoju dyscypliny (30 proc. odpowiedzi). Jest to oczywiście dla nas bardzo ważny element, ale trzeba też powiedzieć, że działania zmierzające do wprowadzenia obowiązku posiadania plandek wraz z odpowiednim systemem odwodnienia torów, mogą w dużej mierze pomóc go rozwiązać. Co oczywiste, poprawa infrastruktury wiąże się z wydatkami...

Wniosek 15
Organizacja meczów na stadionie i jej ocena miały pozwolić klubom po badaniu profilu kibiców na wyciągnięcie wniosków przed kolejnym sezonem. Tutaj pytaliśmy fanów o: czystość obiektów, organizację punktów gastronomicznych, bezpieczeństwo, atmosferę, jakość nagłośnienia, obsługę w kasach biletowych, miejsca parkingowe, atrakcje dodatkowe dla kibiców przed meczem i po meczu.

Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że nie na wszystkie elementy organizacyjne bezpośredni wpływ mają kluby. Czasami, jak choćby w przypadku dojazdu na stadion lub parkingów - wpływ na te czynniki ma infrastruktura miejska i położenie obiektu.

Generalnie kibice doceniają atmosferę (64 proc.) oraz bezpieczeństwo (50 proc.) na meczach PGE Ekstraligi i widać to w pytaniach, gdzie przyznawano noty w skali od 1 (najsłabiej) do 5 (najlepiej) punktów.

Nie oznacza to, że jest idealnie. Negatywnie oceniono na stadionach w PGE Ekstralidze przede wszystkim dostępność miejsc parkingowych. W całej lidze 15 proc. ankietowanych przyznaje im notę równą 1, a 20 proc. notę równą 2.

Wniosek 16
Dużo do myślenia dają dane związane ze sprzedażą gadżetów w PGE Ekstralidze. 41 proc. kibiców w ogóle nie zaopatruje się w oficjalne gadżety klubowe.
Na pytanie: "Co mogłoby znaleźć się dodatkowo w asortymencie oficjalnych gadżetów, żeby zachęcić Pana/ią do ich zakupu?", kibice wskazują, że promocje cenowe (39 proc.). Z kolei 30 proc. kibiców twierdzi, że zniżki na gadżety klubowe przy zakupie biletów zachęcałby ich do zakupów akcesoriów klubowych.

ZOBACZ WIDEO W żużlu nie obyło się bez skandali. Był doping i korupcja

Czy odczuwasz problem z miejscami parkingowymi, gdy wybiersz się na mecz autem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (6)
 • TurboAlex Zgłoś komentarz
  Z parkingami rzeczywiście jest bieda. To prawda. W ZG również. Czasami pętla autobusowa obok kibiców przyjezdnych. Czasami rów przy zakładzie kamieniarskim. Raz nawet jakieś knieje w
  Czytaj całość
  kompletnym lesie. Parking pod stadionem szybko się zapełnia. Niekiedy trzeba przed meczem przyjeżdżać 1,5 h żeby coś upolować. No ale nic się nie poradzi. Czasami warto się pomęczyć. Po meczu spacerek, można pogadać, wymienić wrażenia, opinie.
  • 47 Zgłoś komentarz
   NOCNIK - boli cię tablica u ARTURa KSF ? Wiem dlaczego :)) Bo wszyscy tam piszący częściej czy rzadziej ,mają cię głęboko w poważaniu BAJT
   • night jest z bydgoszczy Zgłoś komentarz
    ankieta chyba zrobiona na wsi za bydgoszczą u nighta
    • Przecież to ja Zgłoś komentarz
     No niestety,wielu by chciało wjechać autem na trybunę.
     • spajderdog Zgłoś komentarz
      Najlepsza pora rozgrywania meczów to jak w NICE koło 14 ani nie trzeba czekać długo a potem jeszcze jakis meczyk mozna w tv oglądać
      • -NIGHT- Zgłoś komentarz
       tas ankiete albo robili na taboicy ARTUR KSF albo we wroclawiu o 4 rano
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×