Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Walka z torem przed turniejem Zenona Plecha. "Fajnie jechać dla legendy tego klubu"

Sobotni turniej "Zenon Plech Zaprasza" w Gdańsku może rozpocząć sezon żużlowy w Polsce. Dla zawodników Zdunek Wybrzeża jazda dla legendy klubu to ważna rzecz. Obawiają się jednak o stan toru, który dopiero dochodzi do siebie po zimie.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Zenon Plech Facebook / Wybrzeże Gdańsk / Na zdjęciu: Zenon Plech

W czwartek Zdunek Wybrzeże Gdańsk zorganizuje czwarty już trening w tym sezonie. Na razie żużlowcy klubu znad morza oraz goście jeżdżą pojedynczo, a to zupełnie co innego dla nawierzchni, niż ściganie się w czterech. - Wierzę, że tor zostanie przygotowany na sobotę. To start sezonu, więc trzeba podchodzić do sytuacji na spokojnie. Będzie to dla większości jeden z pierwszych wyjazdów spod taśmy - zauważył Anders Thomsen.

- Mam nadzieję że turniej się odbędzie i pogoda pozwoli doprowadzić tor tak, by dało się odjechać ten mecz. Na pewno fajnie jest być w drużynie Wybrzeża i jechać dla legendy klubu, robiąc miły gest dla Zenona Plecha - dodał kapitan zespołu z Gdańska, Oskar Fajfer.

Właśnie Fajfer to jeden z tych żużlowców, którzy zaliczyli jak dotąd komplet treningów na gdańskim torze. - Jeździmy na treningach i w środę pierwsza seria wyjazdów wyglądała bardzo fajnie, jednak im więcej kółek było, tym mocniej rozwalała się nawierzchnia. Spod spodu wychodzi z niej woda. Z każdym treningiem jesteśmy mądrzejsi - ocenił wychowanek Startu Gniezno.

Sama jazda dla Zenona Plecha to dla żużlowców nadmorskiego klubu wielka nobilitacja. To w końcu jedna z legend Wybrzeża. - Zenon Plech to w Gdańsku wielka osobowość i jako zawodnicy będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Ja sam w Wybrzeżu czuję się coraz lepiej, znam coraz więcej osób i kto wie, może sam zacznę budować tu swoją legendę - zastanawiał się Anders Thomsen.

ZOBACZ WIDEO Oficjalne promo 2018 PZM Warsaw FIM SGP of Poland

Czy 24 marca to dobry termin na rozegranie turnieju Zenona Plecha?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×