Anioły jeżdżą w Zielonej Górze w kratkę. Teraz czas na ten lepszy występ

Dziwnie prezentują się w ostatnich latach wyniki osiągane przez toruńskich żużlowców w Zielonej Górze. Biorąc pod uwagę ich faktyczne występy przy W69, przyzwoite przeplatają bezbarwnymi. Anioły nie wygrały jednak już od sześciu meczów.

Tomasz Janiszewski
Chris Holder i Jason Doyle WP SportoweFakty / Tomasz Madejski / Na zdjęciu: Chris Holder i Jason Doyle

Licząc od ostatniego triumfu torunian w Winnym Grodzie, który miał miejsce w rundzie zasadniczej sezonu 2013 (46:43 po podwójnej wygranej Tomasza Golloba i Darcy'ego Warda w 15. biegu), a pomijając słynny walkower w finale tego samego sezonu, jak już Anioły wyjeżdżają na tor przy Wrocławskiej 69, to jeżdżą w kratkę, ale wygrać z Falubazem nie potrafią. Albo dzielnie walczą do końca, albo ulegają dość wyraźnie.

W spotkaniach fazy zasadniczej w sezonach 2014, 2016 i 2017, Get Well zdobywał w Zielonej Górze kolejno: 37, 37 i 36 punktów. W 2015 i półfinale kolejnej kampanii zgromadził dwukrotnie po 43 "oczka". Taka matematyczna zależność mówi więc jasno, że w niedzielę nadszedł czas na ten lepszy występ, choć akurat dla torunian minimalna przegrana z pewnością nie będzie satysfakcjonującym wynikiem. Wracający do rodzinnego miasta Jacek Frątczak i jego zespół z pewnością liczą na to, by wreszcie poskromić gospodarzy, a przede wszystkim zanotować triumf, który mógłby się okazać bezcennym w walce o awans do najlepszej czwórki.

Dodajmy, że rywalizacja zielonogórsko-toruńska jest jedną z dłuższych w historii polskiej ligi. Oba kluby mają za sobą już 106 bezpośrednich starć. Lepszym bilansem legitymuje się Myszka Miki, która wygrała nieco więcej niż połowę z nich.

Ostatnie mecze w Zielonej Górze i ogólny bilans pojedynków:

Sezon Liga Runda Wynik Najlepiej punktujący
2017 Ekstraliga zasadnicza 54:36 Jason Doyle 13+2 - Grzegorz Walasek 10+1
2016 Ekstraliga półfinał 47:43 Jason Doyle 13 - Greg Hancock 12+2
2016 Ekstraliga zasadnicza 53:37 Patryk Dudek 12 - Greg Hancock, Adrian Miedziński i Martin Vaculik po 7

Razem W Zielonej Górze W Toruniu
Wygrane Zielonej Góry 55 41 14
Remisy 4 1 3
Wygrane Torunia 47 11 36

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy Get Well Toruń przerwie niekorzystną serię i wygra w Zielonej Górze po raz pierwszy od 2013 roku?