WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

KOL ukarała kierownika zawodów, toromistrza i menedżera z Gorzowa

Kierownik zawodów, toromistrz, a także menedżer Cash Broker Stali Gorzów zostali ukarani przez Komisję Orzekającą Ligi, która obradowała 5 czerwca w Bydgoszczy. Kara dotyczy konsekwencji meczu z forBET Włókniarzem (53:37), rozegranego 20 maja.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Rafał Karczmarz (na pierwszym planie)

KUP bilet na Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Kierownik zawodów, toromistrz i menedżer drużyny gospodarzy nie dopełnili obowiązków w zakresie utrzymania toru - nastąpiła przerwa w zawodach spowodowana niewłaściwą konserwacją toru po 10. wyścigu.

KOL nałożyła na obwinionych karę zawieszenia na okres 1 roku i orzekła zawieszenie tej kary na okres 6 miesięcy. - Dobre widowiska sportowe na bezpiecznych torach, które gwarantują emocje - to podstawowe przesłanie, które za każdym razem bierzemy pod uwagę przy naszej ocenie - powiedział Zbigniew Owsiany, Przewodniczący Komisji Orzekającej Ligi.

- Okazuje się, że nie dla wszystkich organizatorów ma to tak samo duże znaczenie, jak dla nas. Uważamy, że dość długo stosowaliśmy kary prewencyjne, których skutki były różne. Za łamanie regulaminu w zakresie przygotowania torów do zawodów nie będzie już taryfy ulgowej. Należy spodziewać się surowszych kar dla osób, które będą łamały wysokie standardy przyjęte przez Polski Związek Motorowy i Ekstraligę Żużlową. Tor w Gorzowie był dobrze przygotowany, natomiast sytuacja zalania go przez polewaczkę wymagała od nas stanowczej reakcji. Wynik meczu musi być rozstrzygany w sportowych warunkach, fair dla obu drużyn, a nie poprzez uciekanie się do nieczystych zagrań ze strony osób funkcyjnych - zakończył Zbigniew Owsiany.

Przypomnijmy, że 18 maja PZM i EŻ wyraziły zaniepokojenie działaniami niektórych klubów, trenerów i instruktorów w zakresie przygotowania niektórych torów do zawodów. Kluby zostały o tym oficjalnie poinformowane.

Podmiot zarządzający rozgrywkami, niezależnie od działań sędziów i komisarzy torów może kierować w sprawach przygotowania torów wnioski do organów dyscyplinarnych. Mogą one dotyczyć nie tylko kar finansowych, ale również zwieszenia w sprawowaniu funkcji podczas zawodów żużlowych osób zaangażowanych w przygotowanie toru.

ZOBACZ WIDEO #SmakŻużla po zielonogórsku

Czy kary są adekwatne do przewinienia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (173):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Aro Stal GW 0
  "Niedlugo pol populacji bez nawigacji do kibla nie trafi"

  To było dobre Heheheheheh
  Że śmiechu mało z fotela nie spadlem

  Emmanuel Oyayebie Kiedys jechali w deszczu, kopie po jaja, tylko kaski bylo widac, a kibice stali dziarsko na stadionie moknac 2 godziny. Ale wtedy faceci mieli jaja a kobiety zdrowe podejscie do zycia. Teraz chodza po ulicach p.....y w rurkach, kobiety jecza bo maja tam za duzo, tu za malo i nie sa boskie, zuzlowcy placza na tor bo mysleli jak zaczynali ze to bedzie motogp.... no qrva ludzie!!! Niedlugo pol populacji bez nawigacji do kibla nie trafi.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Mati 70 0
  Tylko normalny człowiek zrozumie że winę za to ponosi Krzyżaniak. Był na tym łuku pokazał sędziemu że jest wszystko ok, a mógł wstrzymać mecz te 20 minut
  Tylko Włókniarz Hahahaha brawo! Preparatorzy zakichani
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Stalowy 0
  Ciekawym jest to, że przed meczem do kamery goście i inni tirli tirli, tor jest bardzo dobrze przygotowany, taki sam dla wszystkich, gospodarze się postarali itp. a dopiero po meczu, jak zebrali wp.......l, to wtedy narzekania na tor. Do płaczków z Torunia i ZG dołączyła Częstochowa. Jakoś Tarnów dostał bęcki i honorowo przyjął porażkę. A ci już na miesiąc przed meczem będą marudzić, jaki to tor w Gorzowie zły. Nauczcie się jeździć, to będzie dobry.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (170)
Pokaż więcej komentarzy (173)
Pokaż więcej komentarzy (173)
Pokaż więcej komentarzy (173)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×