Tegoroczne zmagania w ramach MMPPK miały odbyć się na torze we Wrocławiu. 10 lipca doszło jednak do zmiany organizatora i prawo do przeprowadzenia imprezy otrzymali gorzowianie. Ci wcześniej musieli wziąć udział w eliminacjach na torze w Poznaniu, gdzie zajęli drugie miejsce.
MMPPK składają się w tym sezonie z trzech turniejów eliminacyjnych i finału. Eliminacje, które odbyły się na torach w Ostrowie, Krośnie i Poznaniu awans uzyskały po dwie najlepsze drużyny. Zapewnione miejsce w finale miał pierwotny gospodarz zawodów - Betard Sparta Wrocław. O medale powalczy aż sześć zespołów z PGE Ekstraligi. Jedynym przedstawicielem niższych lig jest ROW Rybnik.
Najlepsze duety młodzieżowe rywalizować będą o medale na torze w Gorzowie po raz szósty w historii. Pierwszy finał odbył się tam 1 sierpnia 1991 roku, a po zwycięstwo sięgnęli Robert Sawina, Sławomir Derdziński oraz rezerwowy Waldemar Walczak. Podium uzupełniły Unia Tarnów i Falubaz Zielona Góra. Kolejne finały rozgrywano już w XXI wieku, kolejno w 2005, 2008, 2010 i 2015 roku.
Faworytami do zwycięstwa w 37. finale MMPPK będą broniący tytułu zawodnicy Fogo Unii Leszno. Trener Piotr Baron postanowił desygnować do boju swoich najlepszych juniorów - Bartosza Smektałę i Dominika Kuberę. Biorąc pod uwagę wyniki osiągane przez młodzieżowców w rozgrywkach ligowych, to właśnie leszczynianie dysponują najsilniejszym duetem.
ZOBACZ WIDEO PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi 2018
Skreślać nie należy również juniorów z Rybnika, których również stać na solidny rezultat. Znajomość własnego toru postarają się wykorzystać zawodnicy Cash Broker Stali Gorzów, którzy w rozgrywkach ligowych potrafili już zaskakiwać. Na tę chwilę nie wiadomo, w jakim zestawieniu wystartują młodzieżowcy tarnowskiej Unii.
Na czele klasyfikacji medalowej MMPPK znajduje się Unia Leszno, która ma na swoim koncie aż siedem mistrzowskich tytułów. Oprócz tego Unia dwukrotnie zajmowała drugie i trzecie miejsce. Największą liczbą medali może pochwalić się natomiast klub z Torunia, który 14-krotnie stawał na podium.
Indywidualnie najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii mistrzostw jest Waldemar Walczak. Były zawodnik zdobył 3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy medal. Już w piątek wyprzedzić go może Bartosz Smektała, aktualnie drugi w klasyfikacji. 20-latek również trzy razy stawał na najwyższym stopniu podium wraz z kolegami z drużyny, choć warto zaznaczyć, że w 2014 roku nie pojawił się na torze, a pełnił jedynie funkcję rezerwowego.
Początek zmagań w Gorzowie Wielkopolskim zaplanowany został na godz. 17.30. Biletem wstępu będzie program zawodów w cenie 15 zł. Kibice, którzy posiadają karnety, mają prawo do darmowego wejścia na trybuny. Przed rokiem złoto wywalczyli zawodnicy Fogo Unii Leszno, a podium uzupełnili ROW Rybnik i Get Well Toruń.
Lista startowa finału MMPPK:
Betard Sparta Wrocław:
1. Przemysław Liszka
2. Patryk Wojdyło
forBET Włókniarz Częstochowa:
3. Michał Gruchalski
4. Bartosz Świącik
ROW Rybnik:
5. Lars Skupień
6. Robert Chmiel
Cash Broker Stal Gorzów:
7. Rafał Karczmarz
8. Hubert Czerniawski
Fogo Unia Leszno:
9. Bartosz Smektała
10. Dominik Kubera
Falubaz Zielona Góra:
11. Sebastian Niedźwiedź
12. Mateusz Tonder
Grupa Azoty Unia Tarnów:
13.
14.
Początek zawodów: godz. 17:30
Sędzia: Artur Kuśmierz
Delegat GKSŻ: Piotr Szymański
Komisarz techniczny: Błażej Demski
Kontroler motocykli: Marcin Bordewicz
Lampart-Bober
bo oni byliby czarnym koniem tych zawodow
zamiast tarnowa
- 0 dystansu więc Karczmarz ich sam pozamiata