Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Gest fair play Car Gwarant Startu. Gdyby nie to, mógłby być walkower w Pile

Gestem fair play popisali się w niedzielę przedstawiciele Car Gwarant Startu Gniezno. Gdyby nie ich pomocna dłoń wyciągnięta w kierunku Euro Finannce Polonii Piły, to derby Wielkopolski mogłyby zakończyć się nawet walkowerem.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
Mirosław Jabłoński na prowadzeniu WP SportoweFakty / Ilona Jasica / Na zdjęciu: Mirosław Jabłoński na prowadzeniu

Po czwartym wyścigu z fragmentu dmuchanej bandy na pierwszym łuku uszło powietrze. Okazało się, że uszkodzeniu uległ element odpowiedzialny za doprowadzanie powietrza do "dmuchawca". Wówczas z pomocą ruszyli gnieźnianie.

- Pożyczyliśmy dmuchawę do bandy. Używamy takie dmuchawy również do chłodzenia motocykli. Mieliśmy jedną dodatkową. Chcieliśmy, aby wszystko odbywało się w duchu fair play. Od razu postanowiliśmy użyczyć taką dmuchawę, aby drużyna z Piły nie musiała jej szukać, ani, w przypadku dłuższej przerwy, nie otrzymała walkowera. Chcieliśmy do końca jechać fair play - powiedział Rafael Wojciechowski, menadżer Car Gwarant Startu Gniezno.

Podczas derbów Wielkopolski nie brakowało przerw. Oprócz tych na kosmetykę toru, były również te związane z wymianą fragmentu dmuchanej bandy po upadku Mirosława Jabłońskiego oraz problemami zdrowotnymi kibica, który wymagał opieki medycznej. Przestoje w rozgrywaniu spotkania nie pomagały obu ekipom.

- Troszeczkę nas wybijały. Między innymi dlatego zrobiliśmy sobie krótką odprawę. Prosiłem, żebyśmy utrzymali koncentrację. Mieliśmy dziesięć punktów przewagi, więc trzeba było utrzymać koncentrację i utrzymać wynik. To się udało i plan został wykonany w stu procentach - podsumował Wojciechowski.

ZOBACZ WIDEO PGE IMME i gorące słońce letniego żużla

Czy Car Gwarant Start Gniezno awansuje do finału Nice 1. Ligi Żużlowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (11)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×