WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Mecz we Wrocławiu dokończony zgodnie z regulaminem. KOL wyjaśni okoliczności awarii pulpitu sędziowskiego

Nie milkną echa niedzielnego meczu Betard Sparty Wrocław z Fogo Unią Leszno. Jak udało nam się ustalić, w kilku sprawach decyzje dyscyplinarne może podjąć Komisja Orzekająca Ligi.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Mecz Betard Sparty z Fogo Unią

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Największe kontrowersje wzbudziła kwestia niedziałającego pulpitu sędziowskiego oraz zachowania kierownika startu. - Wszystko zostanie dokładnie sprawdzone i wyjaśnione, nie zapominajmy jednak, że mecz we Wrocławiu został dokończony, a w regulaminie rozgrywek od lat mamy przygotowane zapisy na wypadek niesprawności maszyny startowej - przypomina Ryszard Kowalski, wiceprezes Ekstraligi Żużlowej.

- Nie jest rzeczą standardową, iż dochodzi do awarii urządzeń koniecznych do przeprowadzenia meczu żużlowego, ale nie nazywałbym - jak wielu komentatorów - skandalem sytuacji, w której we Wrocławiu prowadzona była procedura startowa na zasadzie gaśnięcia zielonego światła, bo nie działał pulpit sędziowski - kontynuuje Kowalski.

- Takie rzeczy w żużlu się zdarzały i mamy na to gotowe procedury. Szkoda jedynie, że na nowym stadionie we Wrocławiu, gdzie wszystko powinno być sprawne, zdarzyły się takie rzeczy i to w dodatku na meczu, który przykuwał uwagę tysięcy widzów na zawodach i przed telewizorami. Jednak koniec końców mecz został dokończony regulaminowo i starty, które przeprowadził sędzia Artur Kuśmierz były prawidłowe, a mecz opóźnił się jedynie o paręnaście minut potrzebnych na próbę naprawy pulpitu. Przypominam również, że kluby w PGE Ekstralidze mają obowiązek posiadania rezerwowej maszyny startowej na wypadek awarii, segmentów bandy dmuchanej, stałej i absorbującej energię, a więc szereg rzeczy przewidujemy i przygotowujemy stosownymi wymogami organizatorów na naprawdę dużo ewentualności. Nie zawsze jednak da się na wszystkie - dodaje Kowalski.

Pojawiały się dyskusje, czy przerwanie meczu nie powinno skutkować - na przykład - walkowerem. Wiceprezes Ekstraligi rozwiał wszelkie wątpliwości. - Regulamin nie przewiduje takiej możliwości, bo nie ma takiej potrzeby - wyjaśnia Ryszard Kowalski.

- Starty mogą być przeprowadzane bez użycia taśmy, co więcej nawet bez dostępności prądu w sytuacji ekstremalnej. Czasami samolot też ląduje na jednym silniku, ale jednak ląduje, a nie rozbija się, gdyż działają odpowiednie procedury, tak jak w tym przypadku. Wyciąganie z tego tytułu skrajnych wniosków, jest przesadzone i nieuprawnione. Awarie zdarzały się, zdarzają i zdarzać będą, my czynimy wszystko, żeby minimalizować ich ryzyko, ale w stu procentach złośliwości rzeczy martwych nie da się wyeliminować - dodał.

KOL wyjaśni okoliczności awarii pulpitu sędziowskiego we Wrocławiu w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

ZOBACZ WIDEO Tomasz Dryła, nSport+: Widziałem w piątce Sajfutdinowa, zamiast WoffindenaPolub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (11):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Krakski 0
  Śmieszne są takie dyskusje "fachowców", którzy unikają jednego: przeczytania regulaminu. On nie jest tajny. Wystarczy wejść na stronę PZM, zakładka żużel, zakładka regulaminy. Usiąść spokojnie , przeczytać ze zrozumieniem. Nic nie boli.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • gryf 0
  Sygnalizacja flagą tak przez sędziego jak kierownika startu czy wirażowych była, jest i zapewne będzie stosowana niezależnie od świateł, właśnie o tym pisałem. Natomiast nie oznacza to że przy nie działających światłach czerwonych można rozpoczynać mecz lub kolejny bieg. Sygnalizację się ' dubluje " wyłącznie na wypadek nagłej awarii która nastąpić moze także podczas trwania biegu. Bieg się przerywa wówczas "na flagę" i nie puszcza następnego do czasu usunięcia usterki!
  nicram29 To wytłumacz mi w jaki celu sędzi ma czerwoną flagę na wieżyczce. Chyba właśnie dlatego aby przerwać bieg w momencie kiedy nie działają światła i jest sygnałem dla wirażowych że mają przerwać bieg.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • sympatyk żu-żla 0
  Co tu idzie sprawdzić wynik poszedł w świat. Elektronika też zawodzi nie patrząc jakiej kategorii odbywa się mecz. W czasie zawodów żużlowych różne się rzeczy działy.Są przepisy stwarzane po takich incydentach.Więc można powiedzieć wszystko odbyło się zgodnie z regulaminem.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (8)
Pokaż więcej komentarzy (11)
Pokaż więcej komentarzy (11)
Pokaż więcej komentarzy (11)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×