WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Nowy klub z Krosna oficjalnie zaprezentowany. W ciągu 5 lat ma być PGE Ekstraliga!

Wilki Krosno S.A. - tak nazywa się nowy klub, który zajmie miejsce zawieszającego działalność KSM-u. Nowy podmiot, który w przyszłym roku planuje wystartować w rozgrywkach 2. ligi, w środę został oficjalnie zaprezentowany w Urzędzie Miasta.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu od lewej: prezydent Krosna Piotr Przytocki, wiceprezydent Bronisław Baran i wiceprezes Wilków Krosno - Grzegorz Leśniak

Prezesem nowego klubu jest Robert Dobosz, wiceprezesem Grzegorz Leśniak. Według założeń zespół będzie tworzony przez "zawodników gwarantujących dobry poziom sportowy i jednocześnie zintegrowanych na nową jakość klubu". Długofalowa strategia działaczy zyskała pełne poparcie władz miasta w osobach prezydenta Piotra Przytockiego i wiceprezydenta Bronisława Barana.

Główne założenia 5-letniego planu rozwoju sportu żużlowego w Krośnie:
- budowa profesjonalnie zarządzanego klubu, który w czasie pięciu lat (2019-2023) ma awansować do PGE Ekstraligi,
- utworzenie klubowego marketingu (telewizja internetowa, profesjonalnie prowadzona strona internetowa - wilkikrosno.pl i social media, sklep z gadżetami, eventy promujące klub i jego partnerów),
- odbudowa sportu motorowego wśród dzieci i młodzieży (solidne podłoże sprzętowe i kadra trenerska szkółki żużlowej),
- szeroka i profesjonalna współpraca z mediami ogólnokrajowymi i regionalnymi (utworzenie biura prasowego i działu PR),
- rozbudowa stadionu przy Legionów (nowa trybuna /projekt jej budowy na pierwszym łuku jest bliski ukończenia/, oświetlenie - na mocy współpracy z samorządem miasta),
- powołanie klubu Ambasadorów Marki Wilki Krosno (osobowości dobrze znane w kraju, wspierające i promujące klub i jego działania - pierwszym został Gabriel Waliszko),

Jak informują Wilki: "Projekt został opracowany na solidnych fundamentach. Kapitał ludzki w postaci znanych krośnian i ich korzeni oraz wsparcie biznesowe firm z Krosna i regionu, a także z kraju mają stworzyć nową jakość na sportowej mapie Polski".

Głównym sponsorem Wilków została Grupa Cellfast (jeden z czołowych polskich przetwórców tworzyw sztucznych oraz wiodący producent węży, akcesoriów ogrodowych, systemów rynnowych i podsufitek w tej części Europy). Partnerem Wilków Krosno została również firma Marty Półtorak - Marma Polskie Folie (będzie wspierać klub przede wszystkim w zakresie szkolenia młodzieży). Jedną z nowych firm - partnerów klubu jest wiodący producent podłóg o wysokiej jakości - Baltic Wood. Z nowym klubem zostają też niektórzy sponsorzy KSM-u, mowa o firmach Marway i Eba.

KSM znika z żużlowej mapy Polski po 12 latach. Na konferencji prasowej nie zabrakło słów wdzięczności dla Janusza Steligi i reszty działaczy tego klubu za wykonaną prace, tak ze strony miasta, jak i przedstawicieli Wilków.

Prezes Robert Dobosz w sporcie żużlowym jest od 30 lat, ale dotąd tylko jako kibic. Na co dzień pracuje w branży tworzyw sztucznych. - Wilki to nowy klub, nowa idea, nowe możliwości. Będę go tworzył z grupą ludzi, którym ufam i którzy znają się na swojej pracy - powiedział. Wilki, tak jak KSM, chcą być znane z bycia dobrym płatnikiem. W trakcie konferencji podpisano list intencyjny dotyczący współpracy z Urzędem Miasta.

W 2019 roku celem drużyny będą play-offy 2. Ligi Żużlowej (niewykluczone, że sezon rozpocznie Memoriał Romana Gąsiora), a w 2020 roku walka "o coś więcej". Do klubu spływają już pierwsze oferty od zawodników. Wilki chcą zatrzymać dwóch lub trzech zawodników KSM-u, którzy osiągnęli najlepsze średnie. Jeśli chodzi o nowych żużlowców, to klub na razie nabiera wody w usta i nie chce podawać żadnych nazwisk, ale możliwe, że skład będzie oparty na zawodnikach z Polski południowo-wschodniej.

Klub na razie nie zdradza też kto będzie pełnił funkcję trenera i menedżera drużyny. - To były, dobry zawodnik, który zna się na sprzęcie i torze. Trener i menedżer mają być mocną stroną Wilków - powiedział Grzegorz Leśniak.

Budżet na 2019 roku na pewno będzie wyższy niż milion złotych, ale dokładnie klub nie jest w stanie jeszcze podać kwoty, ile on wyniesie. Jednym z głównych partnerów ma być też miasto, a kwota jaką będzie wspierać Wilki będzie zależeć m.in. od wyników. - Punkt startu jest podobny jak w przypadku KSM-u. Jeśli będą wyniki, to możliwe będzie większe wsparcie. Miasto wprowadziło system stypendialny, który pozwala dedykować pieniądze konkretnym osobom, które reprezentują miasto - powiedział prezydent Piotra Przytocki. - Zależy nam, że jeśli na kierownicach będzie reklama Krosno Miasto Szkła, to żeby to nie było stłuczone szkło - dodał.

W ciągu najbliższych dni ogłoszony ma być konkurs na logotyp klubu Wilki Krosno.

ZOBACZ WIDEO Oficjalne promo 2019 PZM Warsaw FIM SGP of Poland

Czy wierzysz, że Wilki Krosno w ciągu 5 lat awansują do PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (87):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Andrzej TRybus 0
  Chyba nie sądzisz, że Marta Pòłtorak będzie stała na torze i mòwiła adeptowi jak ma jechać i co robi nie tak . Ha ha ha .
  Wesprze FINANSOWO funkcjonowanie szkòłki, a biorąc pod uwagę niemałe koszty działalności to będzie duże wsparcie sponsorskie dla klubu i żużla w Krośnie .
  rad No jak Marta wam wyszkoli juniorów to Ekstraliga będzie w 2 lata , nie w 5 :D Ale ogólnie powodzenia.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Daamer 0
  Ejjj no co jest?? Gdzie jest wielka fala hejtu?? Jak Stal Rzeszów ogłaszała wraz z prezesem Nawrockim plany to hejt hejta poganiał. Niewielu wierzyło w to że będzie tak jak jest obecnie bo i po co, lepiej popłynąć z falą i pluć, ganić, obrażać i wyśmiewać. Taka ta Polska mentalność bądź nienawiść, tudzież zazdrość. Bo najłatwiej iść jak baran (dosłownie i w przenośni) za stadem i hejtować co popadnie. Lecz jeśli jest to tak jak już wspomniałem nienawiść bądź zazdrość to myślę, że władze Rzeszowskiej Stali zrobią wszystko by wszystkim pokazać z jakimi debilami, niedowiarkami i prostakami polski speedway ma do czynienia.
  Ja z mojej strony życzę powodzenia i życzę jak najlepiej drużynie z Krosna
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Poznaniak z Gorzowa 0
  Uwierzę, gdy zobaczę skład ;)
  Xing Zao Chan A czemu nie do Extra:) Plan jest na 5 lat a Wilki to uczciwy klub z tego co wiem nie zadłużony więc jak się wezmą za niego pasjonaci z pomyślunkiem to Elipa jest jak najbardziej realna, a Motor to akurat najlepszy przykład. Powodzenia Wilki:)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (84)
Pokaż więcej komentarzy (87)
Pokaż więcej komentarzy (87)
Pokaż więcej komentarzy (87)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×