W Auckland rozegrano zawody o miano Króla Rosebank. Zwyciężył Jake Turner

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Park maszyn
WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Park maszyn

Na torze w nowozelandzkim Auckland rozegrany został turniej The King of Rosebank. W rywalizacji żużlowców najlepszy był Jake Turner. Podium uzupełnili Dylan Hancock oraz Darrin Wilson.

W tym artykule dowiesz się o:

Do rywalizacji przystąpiło zaledwie sześciu zawodników. Najpierw wzięli oni udział w rundzie zasadniczej, w której każdy odjechał po cztery wyścigi. Następnie wszyscy wystąpili w biegu finałowym, przy czym Juan Doubell startował przesunięty o 30 metrów do tyłu.

Królem Rosebank został Jake Turner. 22-latek, który przed rokiem startował w eliminacjach IMŚJ, zdobył 9 punktów w rundzie zasadniczej, a następnie pewnie zwyciężył w finale. Drugi na 302-metrowym torze był Dylan Hancock, a podium uzupełnił Darrin Wilson.

Większym zainteresowaniem cieszyły się zawody sidecarów, do których przystąpiło dziesięć załóg. W tych zawodach najlepszy był duet Dylan Moohan - Sean Mason.

Wyniki: 1. Jake Turner - 9 (ns,3,3,3) + 1. miejsce w finale 2. Dylan Hancock - 11 (3,2,3,3) + 2. miejsce w finale 3. Darrin Wilson - 5 (ns,1,2,2) + 3. miejsce w finale 4. Tony Hendry - 8 (3,2,1,2) + 4. miejsce w finale 5. Karl Bagshaw - 8 (2,3,2,1) + 5. miejsce w finale 6. Juan Doubell - 4 (2,1,d,1) + 6. miejsce w finale 7. Mike Head-Mud - nie startował

Bieg po biegu: 1. Hancock, Bagshaw, Turner (ns) 2. Hendry, Doubell, Wilson (ns) 3. Bagshaw, Hendry, Doubell 4. Turner, Hancock, Wilson 5. Hancock, Wilson, Hendry 6. Turner, Bagshaw, Doubell (d) 7. Hancock, Hendry, Bagshaw 8. Turner, Wilson, Doubell

Finał: 9. Turner, Hancock, Wilson, Hendry, Bagshaw, Doubell

Czy śledzisz wyniki zawodów w Nowej Zelandii?