Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Kowalik, Sawina, Kościecha i Krzyżaniak ponownie na torze

W sobotę na Motoarenie, przy okazji turnieju Nice Challenge: Puzon Last Lap, kibice będą świadkami wielkich powrotów na tor. W pokazowym biegu ponownie żużlowe kevlary założą Mirosław Kowalik, Robert Sawina, Jacek Krzyżaniak i Robert Kościecha.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Robert Kościecha / Na zdjęciu: Robert Kościecha

Wszyscy uczestnicy pokazowego biegu wystąpią na zaproszenie Mariusza Puszakowskiego.

- Będzie to dla mnie wielki zaszczyt. Kiedy rozpoczynałem karierę, podziwiałem tych zawodników. Byli moimi idolami. Teraz poprosiłem ich o symboliczny udział w moim turnieju pożegnalnym i zgodzili się bez wahania. Mam nadzieję, że na tor żużlowy wyjedzie także mój trener, Jan Ząbik, który co jakiś czas pokonuje kilka kółek na Motoarenie - zapowiada Mariusz Puszakowski.

Jak się okazuje, większość tych zawodników sporadycznie próbuje jeszcze swoich sił na motocyklu żużlowym. Część z nich nie miała jeszcze okazji zaprezentować swoich umiejętności na Motoarenie, ponieważ zakończyli swoje kariery przed oddaniem do użytku tego nowoczesnego obiektu.

Powrót na tor byłych zawodników nie będzie jedyną atrakcją sobotniego zakończenia sezonu żużlowego w Toruniu. Zgromadzeni kibice będą mogli podziwiać również pokazowe wyścigi na pit-bike'ach. Gościem honorowym imprezy ma być piłkarz reprezentacji Polski, Dawid Kownacki, który przyjedzie na zawody razem z Kamilem Brzozowskim. Na starcie pojawi się łącznie 20 zawodników - przyjaciół z toru Mariusza Puszakowskiego. 8 zawodników weźmie udział w turnieju na podstawionych przez organizatora silnikach Jawy; druga grupa będzie występowała w III Memoriale im. Mariana Rose na własnym sprzęcie. Przed zawodami odbędzie się losowanie silników, a następnie krótki trening. W ten sposób zostanie sprawdzona formuła znana z cyklu Nice Cup. Wszyscy zawodnicy wystąpią w ten sposób w porównywalnych warunkach sprzętowych.

Ostateczna lista startowa zostanie zaprezentowana w najbliższych dniach. Niestety, ze względu na kontuzję w zawodach nie będzie mógł wziąć udziału Adrian Miedziński. Pod jego nieobecność reprezentantem klubu gospodarzy będzie Paweł Przedpełski. Na starcie nie zabraknie m.in. Krzysztofa Buczkowskiego, Szymona Woźniaka czy Antonio Lindbaecka. Swój występ zapowiedział także Adam Skórnicki.

Początek sobotnich zawodów o godzinie 14:30. Wstęp na program w cenie 10 zł.

ZOBACZ WIDEO Oficjalne promo 2019 PZM Warsaw FIM SGP of Poland

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (16)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×