Memoriał Nicka Varnera dla Santa Maria Aces. Osiem punktów Hancocka

Zwycięstwem drużyny Santa Maria Aces zakończył się sobotni turniej Nick Varner Cup Team Challenge, który odbył się na torze w Perris. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Max Ruml.

Mateusz Kozanecki
zawody w Perris (fotografia poglądowa) Materiały prasowe / Jeff Flanders / Na zdjęciu: zawody w Perris (fotografia poglądowa)
Nick Varner był nieźle zapowiadającym się zawodnikiem. Startował na motocyklach o pojemności 250cc i miał na swoim koncie kilka imponujących wyników. Zginął w wieku 11 lat, wskutek wypadku odniesionego na torze motocrossowym.

W zawodach poświęconych jego pamięci wzięły udział drużyny startujące w Perris Winter Series. Poszczególne zespoły złożone były z zawodników wszystkich trzech dywizji.

Po zwycięstwo sięgnęło Santa Maria Aces, dla którego 11 punktów wywalczył Max Ruml. Niezły występ zaliczył jego brat Dillon Ruml, a bezbłędni byli Mike Miller i James Rust, ale podkreślić należy, że ścigali się w niższych dywizjach.

Z ośmioma "oczkami" na koncie zmagania ukończył David Hancock, jednocześnie zostając liderem Perris Eagles. Przypomnijmy, że 54-letni brat Grega Hancocka wznowił swoją karierę, którą przerwał w... 1987 roku.

Na zakończenie odbył się jeszcze wyścig z udziałem najskuteczniejszych zawodników poszczególnych drużyn. Ten bieg zakończył się triumfem Russella Greena. Kolejne miejsca zajęli Max Ruml, Dillon Ruml i David Hancock.