WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Składy drużyn - 2. Liga Żużlowa 2019

Od 1 do 14 listopada w Polsce trwał okres transferowy (kolejny rozpocznie się w trakcie sezonu). Prezentujemy aktualne składy drużyn z 2. Ligi Żużlowej na sezon 2019.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
WP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu: Denis Gizatullin

Zestawienie obejmuje zawodników, którzy:
1. mają ważne kontrakty z klubami wynikające z umów zawartych przed sezonem 2018 lub wcześniej (niezależnie czy zawodnik ma podpisany aneks finansowy na sezon 2019 czy też nie).
2. przedłużyli umowy z dotychczasowym pracodawcą i ten fakt został potwierdzony, lub oficjalnie poinformowali, że zrobią to w terminie 1-14 listopada.
3. zmienili barwy klubowe i ten fakt został oficjalnie potwierdzony.

W przypadku tychże zawodników (zwłaszcza określonych w pkt. 1) istnieje możliwość zmiany barw klubowych albo w drodze wypożyczenia albo rozwiązania obowiązującej umowy.

Oficjalnie nie wiadomo jeszcze w jakich terminach w 2019 roku będą czynne okienka transferowe, ale w poprzednich latach zawsze były to terminy:
1. 15 maja - 31 maja,
2. 15 lipca - 31 lipca,
3. 1 września - 15 września,
4. 1 listopada - 14 listopada

Zawodnicy, którzy zmieniają klub na zasadzie wypożyczenia, mogą to zrobić w dowolnym momencie i ich okienko transferowe nie obowiązuje.

News aktualizowany na bieżąco.


Polonia Piła
Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2018 roku
Henrik Bergstroem Szwecja 2000 -
Oskar Bober Polska 1997 1,718 (1. liga)
Max Dilger Niemcy 1989 -
Patryk Dolny Polska 1993 1,794
Tomasz Dutka Polska 1983 -
Patryk Fajfer Polska 1997 0,761 (1. liga)
Philip Hellstroem-Bangs Szwecja 2003 -
Jonas Jeppesen Dania 1998 -
Rasmus Jensen Dania 1993 0,333 (1. liga - nsk)
Tomas H. Jonasson Szwecja 1988 2,048 (1. liga)
Dariusz Karwacki Polska 1973 -
Nikita Korolew Polska 1996 -
Andreas Lyager Dania 1997 0,500 (Ekstraliga - nsk)
Dominik Moeser Niemcy 1998 -
Wiaczesław Monachow Rosja 1997 -
Sindy Weber Niemcy 2000 -
Juniorzy:
Piotr Gryszpiński Polska 2000 0,478 (1. liga - nsk)
Krystian Iwański Polska 2002 -
Oskar Rowecki Polska 2000 0,000 (1. liga - nsk)
Trener: Mirosław Kowalik
Przyszli: Bober (Lublin), Dolny (Ostrów), Hellstroem-Bangs, Jensen (Kraków), Moeser, Jeppesen (Ostrów), Bergstroem, Dutka, Korolew, Monachow, Weber, Dilger, Lyager (Częstochowa)
Odeszli: Cyfer (Gdańsk), Gapiński (Ostrów), Aspgren (Daugavpils), Joergensen (Gdańsk), Okoniewski (Łódź), Riss (Gorzów), Staniszewski, P.Łaguta, Harris


Arge Speedway Wanda Kraków
Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2018 roku
Tero Aarnio Finlandia 1984 -
Stanisław Burza Polska 1977 1,349
Adrian Gomólski Polska 1987 0,000 (nsk)
Michael Haertel Niemcy 1998 -
Dominik Kossakowski Polska 1997 1,167 (1. liga)
Matej Kus Czechy 1989 -
Wojciech Lisiecki Polska 1992 0,906 (1. liga)
Jordan Stewart Australia 1998 -
Hynek Stichauer Czechy 1987 -
Juniorzy:
Kacper Konieczny Polska 1998 0,080 (Ekstraliga - nsk) i 0,167 (1. liga - nsk)
Trener: Stanisław Burza
Przyszli: Aarnio, Kus (Poznań), Haertel, Stewart, Kossakowski (Gdańsk), Stichauer, Konieczny (Lublin / Tarnów), Gomólski (Opole), Burza (Krosno)
Odeszli: Jensen (Piła), Koza (Rzeszów), Zieliński (Krosno), Kowalski (Rzeszów), Jędrzejewski (Łódź), Pióro (Łódź), Andersson (Rzeszów), Vissing (Rzeszów), L.Bjerre (Krosno), Palovaara, Sedgmen, Proctor


Stainer Unia Kolejarz Rawicz
Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2018 roku
Facundo Albin Argentyna 1992 1,083 (nsk)
Damian Baliński Polska 1977 1,954
Petr Chlupac Czechy 2002 -
Todd Kurtz Australia 1992 -
Jaimon Lidsey Australia 1999 2,000 i 0,00 (Ekstraliga - nsk)
Paweł Nagibin Rosja 2003 -
Arkadiusz Pawlak Polska 1995 1,318
Keynan Rew Australia 2003 -
Juniorzy:
Szymon Szlauderbach Polska 1999 1,849 i 0,833 (Ekstraliga - nsk)
Tymoteusz Picz Polska 2002 -
Krzysztof Sadurski Polska 2003 -
Kacper Pludra Polska 2002 1,375 (nsk)
Trener: Roman Jankowski
Przyszli: Chlupac, Nagibin, Rew
Odeszli: Trofimow (Lublin), Wells (Bydgoszcz), Smith, R.Worrall, S.Worrall, Konopka (Świętochłowice)


OK Kolejarz Opole
Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2018 roku
Ilja Czałow Rosja 1995 1,982
Hubert Łęgowik Polska 1995 1,757
Denis Gizatullin Rosja 1983 1,667
Richard Lawson Wielka Brytania 1986 1,784
Bjarne Pedersen Dania 1978 2,169
Oskar Polis Polska 1996 1,786
Michał Szczepaniak Polska 1983 1,492 (1. liga)
Christian Thaysen Dania 2001 -
Kevin Woelbert Niemcy 1989 2,271
Charles Wright Wielka Brytania 1988 1,500 (nsk)
Juniorzy:
Jarosław Krzywosz Polska 1999 0,840 (nsk)
Przemysław Liszka (gość) Polska 2000 0,684 (Ekstraliga - nsk) i 0,286 (2. liga - nsk)
Patryk Wojdyło (gość) Polska 1999 0,636 (Ekstraliga - nsk)
 Trener: Mirosław Korbel 
Przyszli: Czałow (Krosno), Pedersen (Ostrów), Szczepaniak (Gdańsk), Thaysen
Odeszli: Ułamek (Częstochowa), Gomólski (Kraków), Kamiński, Podyma, Pacek (Świętochłowice), Bialk (Częstochowa), Woźniak (Częstochowa), Kościelski (Ostrów), Hansen (Zielona Góra)


PSŻ Poznań
Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2018 roku
David Bellego Francja 1993 2,049
Władimir Borodulin Rosja 1992 1,818
Damian Dróżdż (gość) Polska 1996 0,353 (Ekstraliga - nsk)
Jason Joergensen Dania 1998 -
Marcel Kajzer Polska 1990 1,800
Eduard Krcmar Czechy 1996 1,630 (1. liga)
Marcin Nowak Polska 1995 1,661 (1. liga)
Juniorzy:
Marek Lutowicz Polska 1998 1,080
 Trener: Tomasz Bajerski
Przyszli: Krcmar (Gniezno), Nowak (Gniezno), Lutowicz (Leszno)
Odeszli: Jakobsen (Gniezno), Fajfer (Gniezno), Dilger (Piła), Borowicz, Łopaczewski, Osyczka (Zielona Góra), Kus (Kraków), K.L.Nielsen, Pytel, Strzelec, Szymko


Polonia Bydgoszcz
Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2018 roku
Damian Adamczak Polska 1991 1,326
Oskar Ajtner-Gollob Polska 1995 1,763
Rene Bach Dania 1990 1,922
Dimitri Berge Francja 1996 1,757
Aureliusz Bieliński Polska 1997 0,263 (nsk)
Kamil Brzozowski Polska 1987 1,689
Mikołaj Curyło Polska 1992 0,200 (nsk)
Valentin Grobauer Niemcy 1994 1,381 (nsk)
Matic Ivacic Słowenia 1993 1,231
Ondrej Smetana Czechy 1995 0,600 (nsk)
Ricky Wells USA 1991 1,727 (nsk)
Juniorzy:
Mateusz Jagła Polska 1999 0,407
Tomasz Orwat Polska 1999 1,021
Menedżer: Jerzy Kanclerz
Przyszli: Brzozowski (Ostrów), Wells (Rawicz), Bieliński (Rzeszów)
Odeszli: J.B.Andersen, Piosicki, Bolszakow, Kobrin


Wilki Krosno
Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2018 roku
Lasse Bjerre Dania 1993 1,125 (1. liga - nsk)
Jonas Davidsson Szwecja 1984 -
Mariusz Fierlej Polska 1980 -
Kenneth Hansen Dania 1987 1,692 (nsk)
Patrick Hansen Dania 1998 1,612
Paweł Hlib Polska 1986 -
Andriej Karpow Ukraina 1987 1,725 (1. liga)
Witalij Kotlar Rosja 2001 -
Maciej Kuciapa Polska 1975 0,667 (nsk)
Gino Manzares USA 1993 -
Edward Mazur Polska 1993 1,538
Glenn Moi Norwegia 1996 -
Marcin Rempała Polska 1984 1,308
Jewgienij Sajdullin Rosja 2000 -
Nick Skorja Słowenia 1998 -
Lars Skupień Polska 1997 1,509 (1. liga)
David Pacalaj Słowacja 2001 -
Josh Pickering Australia 1996 -
Nicklas Porsing Dania 1993 1,780
Juniorzy:
Patryk Zieliński Polska 2002 0,00 (1. liga - nsk)
Trener: Janusz Ślączka 
Przyszli: Davidsson (Rzeszów), K.Hansen (KSM Krosno), P.Hansen (KSM Krosno), Mazur (Rzeszów), Skupień (Rybnik), Pacalaj, Skorja, Zieliński (Kraków), Manzares, Karpow (Rybnik), Hlib, Kuciapa (Rzeszów), Fierlej (KSM Krosno), Rempała (KSM Krosno), Moi, Pickering, Bjerre (Kraków), Porsing (Rzeszów)

ZOBACZ WIDEO Jakub Jamróg: Był taki rok, że widziałem pięć trupów


KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Kto wygra 2. Ligę Żużlową w 2019 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (137):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • KibicujemyNaLuku 0
    Jak wiadomo od kilku tygodni liga bedzie wyrownana i jesli nie byloby niespodzianek, to playoffy dla Opola, Poznania, Pily i Krosna...Niespodzianki sa jednak pewne. Nie wiadomo przeciez kiedy i jaki skladem pojedzie Rawicz, ale przede wszystkim upatruje czarnego konia w Bydgoszczy, ktora moze wyrzucic z playoff Pile lub Krosno. Ta Bydgoszcz jest jak Ajtner-Gollob. Jak odpala, to wszyscy przerabia, zwlaszcza na wyjezdzie.
    Juz same statystyki wskazuja, ze czworka Bach-Gollob-Berge-Brzozowski moze robic po 10pkt w meczu. Jak do tego doliczyc nieobliczalnego Wellsa i juniora z potencjalem (Orwat) to robi sie mocny team.
    Jesli Bydgoszcz ogarnie Golloba, to inni tez swoje pojada,a i pewnie znajdzie sie jakies wzmocenie. Wspolczuje jednak, ze (prawie) wszystko zalezy od wspomnianego Oskara.
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • John14 0
    Krosno ma mistrza, ale ilościowo!!!
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • Laszlo84 0
    Panie kibicujmy kulturalnie jeśli się nie mylę to niektóry sprzęt jest jeszcze z czasów KKŻ a ile taki sprzęt kosztuje to najlepiej niech to wyceni rzeczoznawca Nowy klub nić nie musi tylko może sobie nowy sprzęt kupić (złomu nie potrzebują )
    kibicujmy kulturalnie Kolego pan Steliga sprzedaje sprzęt bo Krosno ma długi i trzeba spłacic zawodników. Przecież nie po to aby sobie wział. Muszą sie rozliczyc aby nowy klub w ogołe wystartowal. Co da że sprzeda za złotowke jak nie spłaci długow z tego ?
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (134)
Pokaż więcej komentarzy (137)
Pokaż więcej komentarzy (137)
Pokaż więcej komentarzy (137)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×