WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Do 16 listopada Stal ma przekazać rodzinie Tomasza Jędrzejaka pieniądze z umowy sponsorskiej

Rodzina tragicznie zmarłego Tomasza Jędrzejaka czeka na pieniądze z umowy ze sponsorem Stali Rzeszów. Sprawą zainteresowało się stowarzyszenie żużlowców i GKSŻ. Po rozmowach z właścicielem klubu ustalono, że do połowy listopada dług będzie spłacony.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
WP SportoweFakty / Marcin Inglot / Na zdjęciu: Ireneusz Nawrocki (pierwszy z lewej) na meczu Stali Rzeszów

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!
14 sierpnia dotarła do nas informacja o tragicznej śmierci Tomasza Jędrzejaka. Temat zaległości klubu wobec zawodnika pojawił się kilka dni później. Właściciel i prezes Stali Rzeszów Ireneusz Nawrocki tłumaczył, że gdy idzie o pieniądze kontraktowe, to zostały one rozliczone i tutaj klub nie ma żadnego długu wobec żużlowca. Równocześnie przyznał on, że są zaległości sponsorskie. Jędrzejak miał dodatkową umowę z firmą Nawrockiego. Miało chodzić o dopłatę rzędu 2250 złotych do każdego zdobytego przez zawodnika punktu.

Nawrocki zapowiadał już jakiś czas temu na naszych łamach, że nie zostawi rodziny Jędrzejaka na lodzie i rozliczy się z umowy sponsorskiej co do złotówki. Miał nawet rozmawiać z żoną zawodnika. W wywiadzie, jakiego niedawno nam udzielił zapowiadał rozliczenie do końca października. Dotąd jednak temat nie został rozwiązany. Sprawą zainteresowała się zarówno GKSŻ, jak i stowarzyszenie żużlowców. Strony, po rozmowach z właścicielem Stali ustaliły, że do 16 listopada przeleje on zaległą kwotę na konto. Jakiś czas temu Nawrocki wyjaśniał, iż chodzi o 100 tysięcy złotych. Prezes jednego z klubów, który ma kontakt z rodziną Jędrzejaka, twierdzi, że zaległość jest trzykrotnie większa.

Jakby nie było, najważniejsze jest to, żeby rodzina Jędrzejaka dostała w końcu pieniądze, które zwyczajnie jej się należą. Włączenie się do sprawy GKSŻ i stowarzyszenia kierowanego przez Krzysztofa Cegielskiego daje gwarancję, że tak się stanie. Co do Stali, to jej opieszałość jest pewnie związana z tym, że do rozliczeń klubowych umów sponsorskich doszły te związane ze Speedway Diamond Cup. Trochę się tego nazbierało. Prezes Nawrocki głośno tego nie powie, ale tajemnicą poliszynela jest, że przez turniej SDC stracił wiele kasy i energii. Tak czy inaczej, zamknięcie sprawy rozliczenia Jędrzejaka powinno być dla niego sprawą honorową.

ZOBACZ WIDEO Kacper Woryna: Nie wyobrażam sobie klubu bez prezesa Mrozka. On zna się na żużlu, a takich ludzi brakujeRedakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (280):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • RECON_1 0
  Zdaje się o tym rozliczeniu była mowa już w sierpniu?... Dla Nawrocki ego całkowita spłata wdowy powinna być priorytetem bo inaczej będzie to pozywa dla różnych hien.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Pewni na beton 0
  Dzięki za info.
  sportowysyf nie koniecznie. Jak widać Irek walnął wałka i się z tym nie kryje. Przed procesem licencyjnym jest czysty ."To był ten dodatek sponsorski nieobjęty postępowaniem licencyjnym, czyli taki, którego nawet nie można zgłosić do PZM jako zaległość. Już od jakiegoś czasu jest tak, że zawodnicy podpisują te kontrakty na własne ryzyko. Tak było i teraz. -"
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • sportowysyf 0
  nie koniecznie. Jak widać Irek walnął wałka i się z tym nie kryje. Przed procesem licencyjnym jest czysty .

  "To był ten dodatek sponsorski nieobjęty postępowaniem licencyjnym, czyli taki, którego nawet nie można zgłosić do PZM jako zaległość. Już od jakiegoś czasu jest tak, że zawodnicy podpisują te kontrakty na własne ryzyko. Tak było i teraz. -"

  Pewni na beton No jest.140 tysi. ,a jeszcze się uzbiera paru i żużel będziecie oglądali w TV!!!!!!!
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (277)
Pokaż więcej komentarzy (280)
Pokaż więcej komentarzy (280)
Pokaż więcej komentarzy (280)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×