KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ostafiński z Galewskim biorą się za łby. PZM musi walnąć pięścią. Trzeba wyrzucić prezesa Nawrockiego z żużla

- Stal nie dostała licencji, bo ktoś zapomniał dosłać dokumentów. U pana Nawrockiego takie tłumaczenie to klasyka. PZM musi wyciągnąć wnioski - twierdzi Ostafiński. - Stali Nawrockiego nie życzę licencji - dodaje Galewski.

 Redakcja
Redakcja
Konferencja Stali: Ireneusz Nawrocki, Aurelia Wach, Marcin Janik, Janusz Stachyra Newspix / Maciej Goclon / Konferencja Stali: Ireneusz Nawrocki, Aurelia Wach, Marcin Janik, Janusz Stachyra

Dariusz Ostafiński: Kiedy stało się jasne, że Stal nie dostanie licencji, nasi redakcyjni koledzy zrobili sondę pod hasłem, jak wyjaśni to Ireneusz Nawrocki. Można było wybrać kilka opcji, w tym i taką, że ktoś zgubił dokumenty. Większość z nas na ten wariant oddała głos. Trafiliśmy. Nawrocki stał się przewidywalny. Czytamy z niego jak z otwartej książki.
Jarosław Galewski: Tylko ile można czytać to samo? Nie sądzisz, że takie tłumaczenia stają się powoli nudne?
Ostafiński: Szczerze? Mnie to zaczyna bawić. Wiem, nie powinno, bo klub w opałach, ale co mam poradzić na to, że pan Ireneusz mnie śmieszy.

Ostafiński: Najlepsze jest to, że znam powody, dla których Stal nie dostała licencji i wiem, że to, co mówi prezes rzeszowskiego klubu, to są kompletne bzdury. Spółka nawet nie przeszła audytu, a on opowiada o jakichś dokumentach, których ktoś nie dostarczył. To ja się pytam, kto? Wiceprezes Janik? A może pani Aurelia Wach? Nawrocki mówi, że kogoś za chwilę wywali. Już wyrzucał za brak L4 Hancocka i jakoś nie wyrzucił. W ogóle to gadanie, że ktoś się uwziął na niego i nie chce dać Stali licencji, jest tak głupie, że trudno to jakoś skomentować. Galewski: Skoro ktoś tak źle życzy Stali i podkłada nogi Ireneuszowi Nawrockiemu, to ja mam radę dla Piotra Szymańskiego i całej GKSŻ. Może trzeba powołać komisję śledczą? Przesłuchałbym wszystkich. Prezesów innych klubów w pierwszej kolejności, później trenerów, zawodników. Dziennikarze też są dla mnie podejrzani.

Ostafiński: Ktoś chce, żeby Stal nie dostała licencji, tak mówi Nawrocki. Ty chcesz?
Galewski: Stali Rzeszów życzę dobrze. Tak samo, jak każdemu klubowi żużlowemu w tym kraju. Stali Nawrockiego jednak licencji nie życzę. Zwyczajnie czuję, że to będzie krzyż dla rozgrywek i władz polskiego żużla.
Ostafiński: Na początku przyglądałem się Nawrockiemu z ciekawością i dawałem mu duży kredyt zaufania. Do pierwszych opowieści o zgubionych dokumentach podszedłem naprawdę z wielką życzliwością. Jednak tego jest już za dużo. Według mnie pozostawienie Stali prowadzonej przez Nawrockiego w Nice 1.LŻ jest bardzo niebezpieczne.

ZOBACZ WIDEO Kacper Woryna: Nie wyobrażam sobie klubu bez prezesa Mrozka. On zna się na żużlu, a takich ludzi brakuje

Ostafiński: Ostatnio zastanawiałeś się, po co Nawrocki wszedł do żużla. Już wiesz?
Galewski: Nadal zadaje sobie to samo pytanie.
Ostafiński: Ludzie różne rzeczy pisali na ten temat, a on sam, tak mi się coś przypomina, mówił, że na żużlu można zarobić.
Galewski: Pod warunkiem, że jest się zawodnikiem i to w dodatku całkiem niezłym. Może tego prezesowi Stali ktoś zapomniał powiedzieć. Jeśli tak, to nie chce być w skórze tej osoby. Konsekwencje na pewno zostaną wyciągnięte...

Ostafiński: Do żużla, przynajmniej taka jest oficjalna wersja, ściągnął pana Nawrockiego obecny wiceprezes Marcin Janik. Dziś to główny podejrzany w sprawie braku licencji. Trochę szkoda, że Zespół ds. Licencji nie chce zabrać głosu, bo od razu stałoby się jasne, że Janik jest tylko i wyłącznie kozłem ofiarnym.
Galewski: Dajmy spokój Marcinowi Janikowi. Zrzucanie odpowiedzialności na niego jest niesmaczne. Chciałem Cię zapytać o coś innego. Skoro wiesz o licencyjnych brakach Stali, to może orientujesz się, jak wygląda kwestia spłaty wdowy po Tomaszu Jędrzejaku?
Ostafiński: A jak myślisz? Nie zapłacone. O zapłacie za Skodę, która była nagrodą w konkursie, też nic nie słychać.

Ostafiński: Mamy takie drobne sprawy, ale powinny one skłonić GKSŻ i PZM do trzaśnięcia pięścią w stół, bo to, co robi prezes Stali, to jest zwykłe lawiranctwo.
Galewski: Zastanawiam się tylko, co będzie, jeśli przy odwołaniu Stali znowu ktoś czegoś nie wyśle. Myślisz, że pierwsza liga pojedzie w siódemkę czy jednak znajdzie się ktoś chętny?
Ostafiński: Chętni się znajdą, ale PZM musi rozwiązać problem już teraz. Czekanie do ostatniej chwili nie ma sensu. Odwlekanie decyzji będzie oznaczało, że Nice 1.LŻ będzie skazana na pana Nawrockiego.

Ostafiński: Powiem tak, jeśli prawdą jest wszystko to, co usłyszałem na temat braków, to drzwi dla klubu pod nadzorem tego człowieka powinny zostać zatrzaśnięte.
Galewski: Zgadza się. Swoją drogą ciekawe, co myślą sobie teraz zawodnicy, którzy podpisali umowy w Rzeszowie. Dokumentów do licencji nie udało się skompletować, ale podpisanie kontraktów z 15 seniorami nie było już problemem.
Ostafiński: Piętnastu, bo pan Irek chce zrobić dwie drużyny. Jednego klubu nie potrafi poprowadzić należycie, a chce mieć dwa. To jest niesamowite.
Galewski: A może ten drugi będzie chętny na dziką kartę w pierwszej lidze?
Ostafiński: Czy już mogę się zacząć śmiać?

Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->

Czy wierzysz w tłumaczenia Nawrockiego dotyczące zagubionych dokumentów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (213)
 • empe82 Zgłoś komentarz
  Trzeba... to was obu wywalić z tego portalu i ze świata dziennikarskiego w ogóle.
  • RECON_1 Zgłoś komentarz
   Naprawdę zastanawia patrzac po tym co się dzieje po co Nawrocki wogole się w to pchal, przecież tu jest taki bajzel i na każdym kroku wtopa że aż dziw bierze że on się cokolwiek
   Czytaj całość
   dorobił. Chyba że to tylko słup a to wszystko to nieudolnie pranko to zmienia wtedy postać rzeczy.
   • b40sw Zgłoś komentarz
    Wy tak na serio czy dla jaj z tymi 9% ktorzy glosuja ze wierza w zagubione dokumenty?
    • SPEED FAN X Zgłoś komentarz
     al'a biznesmenik taki jakich było w latach 90 na pęczki " wiadomo jakich " trochę się dorobił to teraz chce dzięki żużlowi zaistnieć w mediach i być sławny. Ale trochę mu to nie
     Czytaj całość
     wychodzi tak jak te jego szem... interesy
     • SpartyFan Zgłoś komentarz
      Biorąc pod uwagę cały sezon poniższy wniosek jest jak najbardziej zasadny. Przestańmy się dawać robić Irkowi. Sio i fora ze dwora. Byleby to zrobić jak najszybciej żeby ustalić kto w
      Czytaj całość
      miejsce Stali. [quote]Chętni się znajdą, ale PZM musi rozwiązać problem już teraz. Czekanie do ostatniej chwili nie ma sensu. Odwlekanie decyzji będzie oznaczało, że Nice 1.LŻ będzie skazana na pana Nawrockiego.[/quote] Natomiast jeśli chodzi o rodzinę Tomka dobrze zorganizowany i rozreklamowany turniej (+gadżety, koszulki, licytacje, konto do gotówkowych wpłat) [b]da wdowie po Tomku realną kasę a nie Irkowe gruszki na wierzbie.[/b]
      • maćko1 Zgłoś komentarz
       Dobra mam pytanie, co się stanie z drużyną stali jeśli Pan "N" nie wywiaze się z umowy bądź zostanie zdegradowana. Zna ktoś odp? I uzasadnić dlaczego?
       • obladi Zgłoś komentarz
        viva Nepal viva Nepal!
        • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
         Każdy klub doskonale wie dlaczego nie dostał licencji. Każdy kibic wie jakie muszą być uchybienia aby klubowi nie przyznano licencji.Kolejne bajery p. Nawrockiego. Jeżeli wiceprezes ma
         Czytaj całość
         być koniem ofiarnym przy każdym zgrzycie prezesa za jego długi .Lepiej wypisać się z tego towarzystwa. Kadra szeroka jest stali.Jak pisze powyżej 15 zawodników .Zobaczymy czy wszyscy zawodnicy będą mieli okazję pojawić się na torze podczas sezonu ligowego. Zobaczymy co z fantem p.Nawrocki zrobi GKSŻ. Czas nagli.
         • Dario Zgłoś komentarz
          Z żużla i sf przede wszystkim musi zniknąć Ostafiński. Odkąd się tu pojawił , jest coraz gorzej. Ciągle stronniczość , bzdury i odgrzewanie kolejny raz tych samych kotletów.
          • Łuki_Falubaziak Zgłoś komentarz
           Szkoda jedynie kibiców Stali Rzeszów, bo zawodników jakoś średnio żałuję. Porsing opisał, co się dzieje w klubie a i tak zawodnicy pchają się do Nawrockiego jak muchy do świeżego
           Czytaj całość
           gnoju.
           • azazel pazuzu II Zgłoś komentarz
            Ani słowa o Get WELL??Nie może być :)
            • ЦТ Zgłoś komentarz
             Nawrocki z Ostafa to mogą sobie podać rękę. Nawrocki zamiast konkretów, to kocha babrac sie w szambie, choć wie, se nic to nie pomoże i wie, ze tylko dziennikarska mucha gnojówka na to
             Czytaj całość
             czeka. Wybitny przypadek. Obaj sie gnoja, a mimo to sami sobie tworzą do tego warunki.
             • Tony Adam Zgłoś komentarz
              Abstrahując od sympatii, czy też antypatii do klubu z Rzeszowa, można odnieść dość niepokojące wrażenie. Mianowicie, kto tam pracuje, czy jacyś nieudacznicy, znajomi królika, czy
              Czytaj całość
              dzieci z przedszkola. Jak zawiniła księgowa, to salon samochodowy, jak nie salon, to ktoś nie skompletował dokumentów wymaganych do licencji. Ludzie, jak w takim b*&^%lu można cokolwiek zrobić. W normalnych firmach, czy też korporacjach, ludzie odpowiedzialni za dany segment, którzy by tak postępowali, już dawno byliby na zasiłku. Skoro pracują dalej, to znaczy, że szukać trzeba gdzie indziej, pytanie gdzie... Mimo wszystko, życzę Stali powodzenia, niech uporządkują swoje podwórko i nie dają pretekstów do podważania wiarygodności klubu, a swoją "moc" niech udowodnią na torze, a nie na wszelkiej maści oświadczeniach i listach otwartych...
              Zobacz więcej komentarzy (69)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×