Ice speedway: Michaił Kowaliew bezbłędny w Tiumeni. Ósme miejsce Wiktorii Iwanowej

W sobotę rozegrana została I runda Indywidualnych Mistrzostw Tiumeni. W zawodach bezbłędny był Michaił Kowaliew, a podium uzupełnili Andriej Utusikow oraz Leonid Maksimienko. Ósme miejsce zajęła Wiktoria Iwanowa.

Mateusz Kozanecki
Ice speedway Materiały prasowe / Ice speedway
Tiumeń to miasto w obwodzie tiumeńskim i liczy sobie blisko 750 tys. mieszkańców. Położone jest o nieco ponad 2000 km na wschód od Moskwy. Niedaleko znajdują się Jekaterynburg, Szadrinsk czy Kamieńsk Uralskij.

W mistrzostwach Tiumeni stosowane są nieco inne zasady niż podczas tradycyjnych zawodów. W każdym wyścigu pod taśmą ustawia się trzech zawodników. Za zwycięstwo przyznawane są dwa punkty, jeden za drugie miejsce i zero za trzecie.

I runda, która odbyła się 22 grudnia, zakończyła się wygraną Michaiła Kowaliewa. Zawodnik ten wywalczył komplet ośmiu punktów. Drugie miejsce zajął Andriej Utusikow, który jedynej porażki doznał właśnie z Kowaliewem. Podium uzupełnił Leonid Maksimienko.

Warto zaznaczyć, że do rywalizacji przystąpiła także jedna kobieta. Wiktoria Iwanowa zapisała w swoim dorobku jedno "oczko", dzięki czemu została sklasyfikowana na ósmej pozycji.