KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Jan Krzystyniak. Na pełnym gazie: Pan Nawrocki dał świadectwo o sobie. Nie widzę dla niego miejsca w żużlu (felieton)

Temat Stali Rzeszów i prób wybrnięcia z patowej sytuacji przez Ireneusza Nawrockiego nadal rozgrzewa żużlowe środowisko. Od początku sceptycznie nastawiony do projektu prezesa Stali był Jan Krzystyniak, który nie widzi już dla niego miejsca w żużlu.
Jan Krzystyniak
Jan Krzystyniak
Ireneusz Nawrocki Newspix / Maciej Goclon / Na zdjęciu: Ireneusz Nawrocki

"Na pełnym gazie" to cykl felietonów Jana Krzystyniaka, byłego żużlowca i szkoleniowca, a obecnie cenionego żużlowego eksperta.

***

Już pod koniec 2017 roku wypowiedziałem swoje zdanie na temat Stali Rzeszów i projektu przedstawionego przez pana Ireneusza Nawrockiego. Gdy usłyszałem o planach rzeszowskiego klubu i jego nowego prezesa, to wyraziłem się wtedy jasno, że czarno to widzę. Projekt, który wówczas powstał w mojej ocenie nie miał szans zostać zrealizowany. Mówiłem, że jeśli drużyna dociągnie do końca sezonu to będzie cud. Cóż, rozgrywki zostały dokończone, ale po sezonie wszystko się posypało jak domek z kart.

Ruchy wykonywane przez nowe władze rzeszowskiego klubu były niebezpieczne. Nie wierzyłem w jakikolwiek sukces tych działań, sukces pana Nawrockiego. Teraz stwierdzam, że miałem rację. To co myślałem i mówiłem to wszystko się sprawdziło. Teraz natomiast słyszę, że pan Nawrocki chce przystąpić do konkursu o możliwość startu w pierwszej lidze. Oczywiście, może to zrobić, ale ta oferta w ogóle nie powinna być brana pod uwagę. Trzeba być konsekwentnym i dla mnie rozpatrywanie propozycji Stali jest wykluczone. Zresztą ponoć już wiadomo, że tak się stanie, dlatego dziwię się, że pan Nawrocki jeszcze próbuje coś wskórać.

Pan Ireneusz Nawrocki przez cały sezon dał nam jasne świadectwo o sobie, swoim sposobie myślenia. Być może ten pan jest naprawdę dobrym biznesmenem i dobrze radzi sobie w innych dziedzinach gospodarki i życia. Widzimy jednak, że w żużlu kompletnie mu to nie wychodzi. Zawalił na całej linii i uważam, że jeśli ktokolwiek przejmie rzeszowski klub to podjęcie ewentualnej współpracy z panem Nawrockim będzie niesłuszne. 

Wielkim ryzykiem jest w ogóle dopuszczać do podejmowania jakichkolwiek decyzji pana Nawrockiego w sprawach żużlowych. Nie widzę miejsca dla tego pana w żużlu. Wydaje mi się, że każdy kto będzie chciał przejąć i prowadzić Stali to nie posunie się do tego stopnia, żeby z nim współpracować.

Jan Krzystyniak

ZOBACZ WIDEO Kacper Woryna: Nie wyobrażam sobie klubu bez prezesa Mrozka. On zna się na żużlu, a takich ludzi brakuje

Czy zgadzasz się, że Ireneusz Nawrocki powinien zniknąć z żużla?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (47)
 • GKS Polonia Zgłoś komentarz
  Dopiero zauważyłem, że on ma coś na głowie. Chyba mu spuchło od ciśnienia, którego sobie narobił tymi długami.
  • Radosław Dudek Zgłoś komentarz
   "(...) uważam, że jeśli ktokolwiek przejmie rzeszowski klub to podjęcie ewentualnej współpracy z panem Nawrockim będzie niesłuszne. (...) Nie widzę miejsca dla tego pana w żużlu.
   Czytaj całość
   Wydaje mi się, że każdy kto będzie chciał przejąć i prowadzić Stali to nie posunie się do tego stopnia, żeby z nim współpracować". Z całym szacunkiem ale pisanie o Stali Rzeszów jest już nudne, ot takie bicie piany dla wierszówki. Najlepszy dowód- zacytowane zdania. To samo zostało napisane dwa razy...
   • głos z Rzeszowa 61 Zgłoś komentarz
    Ciekawi mnie sprawa samochodu - nagrody . Salon upomina się o wpłatę ca 5000 pln . Nawrocki wpłacił ca 23000 zatem prawie 80% . Gdyby to była zaliczka i wpłaciłby 5000 a miał
    Czytaj całość
    dopłacić 23000 to bym jeszcze zrozumiał , ze olał temat a tak ? Tak na marginesie to ciekawe ile teraz kosztuje ta skoda przy wyprzedaży rocznika 2018 ?
    • strzemykGKM Zgłoś komentarz
     'cykl felietonów Jana Krzystyniaka, byłego żużlowca i szkoleniowca, a obecnie cenionego żużlowego eksperta'... Cenionego? Eksperta?
     • karol3414 Zgłoś komentarz
      Dobra, o czym my gadamy? O tym, że Yrek powiedział że wystartuje w konkursie? Ile on już rzeczy powiedział, a ile z nich stało się faktem? Powiedział, że spłaci wdowę po Tomku,
      Czytaj całość
      powiedział że pozwie Porsinga, powiedział że wszystkie brakujące papiery dośle bo ktoś zapomniał, powiedział że pozwie do sądu salon Skody, powiedział że pozwie do sądu GKSŻ i PZM, itd. Czy którąś z tych rzeczy które powiedział że zrobi, zrobił?
      • Zbyszek Tkaczyk Zgłoś komentarz
       a może kolejne wyzwanie dla pana Nawrockiego np. jest Wisła do przejęcia...:)
       • Zie Kris Zgłoś komentarz
        Kolejny grubas z podkarpacia (drugi z tarnobrzega pan Zibi P.) co klub zniszczył
        • ksolar Zgłoś komentarz
         No nie spodziewalem sie po panu Krzystyniaku takich madrych słow o Diamond Irku.Zaskoczenie dnia
         • Mariusz Kwiatek Zgłoś komentarz
          nawroccki ma tyle słomy w butach ze jak ja posprzedaje to spłaci wszystkie długi...
          • zulew Zgłoś komentarz
           Facet włożył w żużel circa 3-4 mln i w ogóle nie może być dopuszczony do tej dyscypliny. Ma nie być dla niego miejsca. Wszyscy maja pretensje i demonstrują niezadowolenie. Zawodnicy
           Czytaj całość
           chyba jednak forsę i diamenty dostali, gdyż większego szemrania nie słychać. Hancock np. nie zakłada sprawy sadowej, jak w Bydgoszczy. Jest to swoisty paradoks.
           • yes Zgłoś komentarz
            A jak Nawrockiemu idzie w innych sprawach? tych poza żużlem
            • amonamarth Zgłoś komentarz
             krakowska49.......,,Janek byłeś mym dobrym przyjacielem''...ty chyba nie wiesz co to znaczy słowo przyjaciel....no chyba, że szukasz ich na chamca.......Janek teraz chyba płacze z powodu
             Czytaj całość
             tego, że stracił takiego przyjaciela.....haha.
             • Maciej Falubaz Zgłoś komentarz
              Ciekawe ile kasy dostanie Nawrocki od sf bo przecież to jest główny temat tej zimy
              Zobacz więcej komentarzy (5)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×