Miasto kojarzone jest głównie ze słynnymi szklanymi wyrobami, które powstają w krośnieńskich hutach od 1924 roku. Dlatego miejscem, które na pewno warto zobaczyć, jest sąsiadujące ze stadionem Centrum Dziedzictwa Szkła. Niedawno gośćmi byli tam żużlowcy Wilków, którzy tym razem zamiast manetkami... pracowali płucami.
Krosno jest jednym z największych i najsłynniejszych producentów szkła w Polsce oraz jednym z najbardziej znanych na świecie. Wyroby pochodzące stąd cenione są za wspaniałą jakość i wysokiej klasy wzornictwo. Aby zachować dziedzictwo przeszłych pokoleń, wyeksponować piękno krośnieńskiego szkła, prezentować dzieła sztuki oraz promować nowe trendy narodziła się idea stworzenia Centrum Dziedzictwa Szkła.
Krosno doczekało się godnego miejsca, do prezentacji swoich wyrobów, które podąża z duchem czasu. Ze swoją szklaną tradycją miasto dołączyło do szacownego grona, stając się oficjalnie "Miastem Szkła". To zresztą hasło, z którym można kojarzyć żużel, bo w zeszłym roku zawodnicy KSM-u jeździli z nim na kierownicach.
W sąsiedztwie stadionu znajduje się nie tylko Centrum Dziedzictwa Szkła, ale i rynek, który nazywany jest "małym Krakowem". Jedno i drugie miejsce od stadionu dzieli przejście przez ulicę. Można tam zarówno dobrze zjeść, jak i napić się kawy. Fani czarnego sportu na pewno znajdą coś dla siebie. Takie położenie obiektu to spora wygoda dla kibiców, chcących spotkać się przed zawodami lub świętować zwycięstwo zaraz po meczu.
Speedway w Krośnie cieszy się największym uznaniem spośród dyscyplin sportowych. Dlatego osoby szukające pubu, w którym mogłyby obejrzeć turniej rangi Grand Prix czy spotkanie PGE Ekstraligi nie będą miały dużego problemu.
ZOBACZ WIDEO Kacper Woryna: Nie wyobrażam sobie klubu bez prezesa Mrozka. On zna się na żużlu, a takich ludzi brakuje