Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Napięta sytuacja w Falubazie. Miasto apeluje o profesjonalizm do Tymczyszyna i Dowhana

Zdzisław Tymczyszyn i Robert Dowhan blokują wejście miasta do Falubazu, nie chcąc rozcieńczyć swoich wpływów w klubie. W końcu głos zabrał prezydent Janusz Kubicki, który zaapelował do udziałowców o profesjonalizm.

Dawid Borek
Dawid Borek
Falubaz - Unia T: Patryk Dudek [cz], Nicki Pedersen [ż] WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Falubaz - Unia T.: Patryk Dudek [cz], Nicki Pedersen [ż]
"Informuję, że Miasto Zielona Góra deklaruje chęć współpracy z Zielonogórskim Klubem Żużlowym na partnerskich zasadach. Przypominamy, że stosowna uchwała Rady Miasta została już podjęta. Jesteśmy przygotowani do zakupu udziałów w spółce ZKŻ SSA" - napisał w oświadczeniu Janusz Kubicki.

"Partnerskie zasady" to w tym wypadku równy podział udziałów w klubie między wszystkie strony (Robert Dowhan, Zdzisław Tymczyszyn, Stanisław Bieńkowski, miasto). Adam Goliński na ostatnim walnym zaproponował, by miasto po dokapitalizowaniu dostało 24,75 procent akcji - tyle samo co pozostali trzej udziałowcy (teraz mają po 33 procent). 1 procent zostałby w rękach stowarzyszenia. Na 24,75 nie było jednak zgody.

Zobacz także: Jan Krzystyniak. Na pełnym gazie: Pozwólcie miastu wejść w akcjonariat. Tu chodzi o sporą kasę (felieton)

"Przekazując milionowe wsparcie do klubu gwarantujemy bezpieczeństwo i płynność finansową spółki. Tym samym jako Miasto Zielona Góra chcemy mieć takie samo prawo do udziałów jak pozostali właściciele. Apelujemy do udziałowców klubu o profesjonalne podejście do tematu zabezpieczenia finansowego spółki. Liczymy na udaną współpracę" - czytamy w oświadczeniu.

Proszę sobie wyobrazić, że przychodzi ktoś inny, nie miasto, i mówi, że zainwestuje 3 miliony rocznie w klub. Gdyby doszło do takiej sytuacji, to z rachunków wynika, iż taka osoba musiałaby dostać co najmniej 60 procent akcji. W przypadku miasta z rachunków wynika, że ten udziałowiec powinien dostać za włożenie miliona 38 procent. Tak naprawdę zapominamy o tej nadwyżce i mówimy, że dostanie jedną czwartą, czyli 24 procent. To jest poniżej pewnych wartości. Naprawdę idziemy wszystkim akcjonariuszom na rękę - mówił w rozmowie z WP SportoweFakty prezes Adam Goliński.

W budżecie zielonogórskiego klubu dalej brakuje 1,5 miliona złotych. Jeśli nic się nie zmieni, Falubaz może nawet stracić jedną z gwiazd.

ZOBACZ WIDEO Ciekawe słowa Dudka o Pedersenie. Jeździli razem w parze i wygrywali 5:1


Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

Kup bilet na 2023 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Czy rozumiesz zachowanie Dowhana i Tymczyszyna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (21)
 • RECON_1 Zgłoś komentarz
  Robertowi wszyscy w tel naparzaja i nie ma czasu się dogadac:)
  • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
   Panowie się dogadają pewne sprawy przycisną .Później poleci jak pomaśle bez tarcia.
   • WymiataczPL Zgłoś komentarz
    Klub Śląsk jest zdruzgotany bardzo niską dotacją ze strony miasta Świętochłowice, a Falubaz odwraca się plecami do Zielonej Góry, która chce wziąć sprawy w swoje ręce i wspomóc
    Czytaj całość
    klub. Ręce opadają że do takich rzeczy w ogóle się dopuszcza. Nie słyszałem o podobnej sytuacji w jakimkolwiek innym mieście. Zawsze słyszałem narzekania innych, że miasto za mało pieniędzy wpłaca albo że stwarza problemy ze stadionem, ale takich cyrków jeszcze nie. Jeżeli udziałowcy nie chcą podzielić się udziałami z miastem to może usuńmy nazwę Zielona Góra z nazwy klubu?
    • Kriss83 Zgłoś komentarz
     Brakuje 1,5 mln i zapewne budżet również obejmuje ( jak co roku;)) finał ligi albo i DMP!;)) także wiecej będzie brakować;)) ponoć Vaculik błaga na kolanach Dowhana żeby się dogadali
     Czytaj całość
     z resztą;))
     • wiechoo Zgłoś komentarz
      Odezwali się przeciwnicy i zazdrośnicy FALUBAZU.
      • Ghost Zgłoś komentarz
       Jak pisałem, że Falubaz da nam wiele ubawu to myślałem o sezonie i telenoweli Pepa vs Skóra, Nicki vs Dudek itd. a tu proszę, Falubaz zapewnia nam rozrywkę na długo przed sezonem.
       Czytaj całość
       Popcorn w dłoń!
       • Tańczący z łopatą Zgłoś komentarz
        Na pewno znajdą kompromis. Pan Dowhan zapewne sobie teraz pogrywa ale niedługo odpuści i zgodzi się robiąc wielkie show. Wybory zbliżają się wielkimi krokami i Pan Dowhan nie może sobie
        Czytaj całość
        pozwolić na utratę takiego elektoratu jak kibice żużlowi, których przecież w ZG jest mnóstwo :)
        • FIS 500 Zgłoś komentarz
         Rozumowanie udziałowców jest mega nie rozsądne nie podoba się dajecie swoją kasę a gdzie po co miasto ma dac i nic z tego nie mieć brawo oni . Zielonka to specyficzne miejsce. Wywalić
         Czytaj całość
         tych Panów i po klopocie
         • wiechoo Zgłoś komentarz
          ...jak by tak się stało to kibice wywiozą obu panów ze stadionu na taczkach
          • Kaspar Zgłoś komentarz
           Nie ma to jak zatrudnić kogoś do roboty i nie ma kasy piękna magia i sciema w tym Falubazie. Za chwilę będzie bankrut
           Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
           ×
           Sport na ×