Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Ambitne plany żużlowców-amatorów. Znane szczegóły drugiej edycji Kaczmarek Electric Speedway Cup

4 maja zainaugurowana zostanie druga edycja Kaczmarek Electric Speedway Cup. W ramach cyklu przeprowadzonych będzie dziewięć eventów przeznaczonych dla żużlowców-amatorów. Dwa z nich odbędą się w Czechach.
Rafał Malinowski
Rafał Malinowski
WP SportoweFakty / Uczestnicy KESC w Toruniu

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

W pierwszej edycji Kaczmarek Electric Speedway Cup, którą przeprowadzono w 2018 roku, odbyło się dziewięć treningów punktowanych, w tym dwa zagraniczne - w Libercu i Berlinie.

Podobnie ma być również w nadchodzącym sezonie. Tym razem zawodnicy zostaną podzieleni nie na dwie, a na trzy grupy - Gold, Silver i Bronze. Ma to na celu wyrównanie rywalizacji. 

- Tegoroczny cykl po raz kolejny będzie wyjątkowy z kilku względów. Wstępnie została zgłoszona jeszcze większa liczba zawodników chętnych do udziału w KESC. Po raz pierwszy też możliwość ścigania się z amatorami otrzymają zawodnicy, którzy w przeszłości posiadali licencję żużlową. Takie okazje będą przynajmniej dwie - powiedział w rozmowie z WP SportoweFakty Andrzej Wnęk, jeden z organizatorów.

ZOBACZ WIDEO Ważna rola ojców w żużlowych teamach. Zmarzlik i Janowski zdradzają szczegóły

Czytaj także: 31 marca Memoriał Tomasza Jędrzejaka. Piotr Protasiewicz kolejnym uczestnikiem

Dwie rundy przeprowadzone zostaną w Czechach. Po raz drugi organizacji eventu podejmie się Liberec. Nowością natomiast będzie rywalizacja w Pardubicach. - Wzorem zeszłorocznych rozgrywek postanowiliśmy zorganizować dwie rundy poza granicami naszego kraju, ale tym razem obie odbędą się w Czechach - w Pardubicach, gdzie po raz pierwszy w historii amatorzy będą ścigać się w sześciu spod taśmy, i w Libercu - dodał Wnęk.

- Cykl zawita ponadto do miast, w których treningi punktowane amatorów w ramach KESC jeszcze się nie odbywały. Są nimi wspomniane Pardubice, a także Rybnik i Grudziądz, w którym ze względów pogodowych nie udało się przeprowadzić zawodów przed rokiem.

Czytaj także: Łukasz Kuczera: W obronie tych, co jeżdżą na motocrossie. To też forma treningu (komentarz)

W ubiegłym sezonie podczas każdej rundy prowadzona była zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację dwójki niepełnosprawnych dzieci - Damiana i Julki Marciniaków. Ponadto na trybunach w Ostrowie zasiadła grupa wsparcia rodziców dzieci niepełnosprawnych.

- Na wielu poszczególnych rundach prowadzić będziemy zbiórki na szczytne cele, a niektóre z nich połączone będą z festynami i innymi akcjami charytatywnymi - zakończył Andrzej Wnęk.

Portal WP SportoweFakty będzie miał w cyklu Kaczmarek Electric Speedway Cup swojego reprezentanta. Swój udział w rywalizacji potwierdził Mateusz Kozanecki, startujący na co dzień w AKŻ Speedway Ostrów. 26-latek przydzielony został do grupy Bronze.

Terminarz Kaczmarek Electric Speedway Cup 2019:
04.05 - Gniezno
25.05 - Rawicz
16.06 - Leszno
29.06 - Ostrów Wlkp.
07.07 - Zielona Góra
13.07 - Rybnik
26.07 - Pardubice (Czechy)
27.07 - Liberec (Czechy)
10.08 - Grudziądz

Czy interesujesz się żużlem amatorskim?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×