Wilki - Kolejarz. Wyrównany skład siłą krośnian, w Opolu mogą żałować odejścia Kozy (noty)

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Andriej Karpow na prowdzeniu
WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Andriej Karpow na prowdzeniu
zdjęcie autora artykułu

Wyrównany skład był kluczem w rywalizacji Wilków Krosno z OK Bedmet Kolejarzem Opole (48:42). Wszyscy zawodnicy gospodarzy do dorobku drużyny dorzucili cenne punkty.

Noty dla zawodników Wilków Krosno 

Paweł Hlib 3+. W jednym z wyścigów zrobił dużą robotę dla Nicklasa Porsinga. Wychowanek gorzowskiej Stali przyblokował Kevina Woelberta, dzięki czemu Duńczyk mógł przebić się na drugą pozycję. W pozostałych biegach nie wyróżnił się niczym specjalnym.

Nicklas Porsing 3+. Wypadł dużo gorzej niż podczas ubiegłotygodniowego meczu z bydgoszczanami. Duńczyk tym razem starał się kąsać na dystansie, m.in. wyprzedził Kevina Woelberta. Brakowało mu jednak szybkości na starcie i w pierwszym łuku. Edward Mazur 4.  Kolejny udany występ wychowanka tarnowskiej Unii. Waleczny na dystansie. Z pewnością udanymi akcjami zaskarbił sobie serca krośnieńskiej publiczności. Może być pewny miejsca w składzie na kolejne spotkania.

ZOBACZ WIDEO Historyczny sukces Piasta Gliwice! Zobacz fetę po zdobyciu mistrzostwa Polski

Patrick Hansen 4. Udany debiut Duńczyka. Być może byłby jeszcze lepszy, gdyby nie nerwy. W swoim pierwszym starcie nie wytrzymał presji i dotknął taśmy. Dobrze rozgrywał pierwszy łuk.

Andriej Karpow 4. Ukrainiec spisał się nieco gorzej niż przed tygodniem, gdy wywalczył czternaście punktów w rywalizacji z bydgoszczanami. W jednym z wyścigów przyjechał nawet czwarty. Takie wpadki nie powinny się zdarzać liderowi drużyny.

Patryk Rolnicki 4+. Wychowanek tarnowskiej Unii miał nie wystąpić w dwóch ostatnich meczach Wilków. Zgodnie z terminarze miało go zabraknąć w starciu przeciwko ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz i OK Bedmet Kolejarzowi Opole. Przekładanie meczów sprawiło, że wystąpił w niedzielę i ponownie dorzucił sporo cennych punktów do dorobku drużyny. Szkoda jego upadku w czwartym starcie.

Patryk Zieliński 2. Zrobił swoje w biegu młodzieżowym. Pokonał Adriana Bialka. Później kończył wyścigi - to tyle można napisać o jego występie.

Noty dla zawodników OK Bedmet Kolejarza Opole 

Bjarne Pedersen 3. Punktowo drugi zawodnik OK Bedmet Kolejarza, ale podczas meczu w Krośnie nie popisał się niczym wyjątkowym. Kibicom mogła zapaść w pamięci powtórka 12. wyścigu. W niej Duńczyk stoczył ładną walkę o pierwsze miejsce z Edwardem Mazurem.

Hubert Łęgowik 1. Wygląda na to, że po upadku w Rawiczu wychowanek częstochowskiego Włókniarza nie wrócił do normalnej dyspozycji. Słaby na starcie i wolny na dystansie. W swoim czwartym biegu najlepiej wyszedł spod taśmy, ale chwilę później oglądał plecy obu rywali. Opolanie mogą żałować, że wypożyczyli Ernesta Kozę.

Michał Szczepaniak 3. Kolejny z zawodników, który w Rawiczu zanotował upadek. W Krośnie zaprezentował się słabo. Nie zabierał się zbyt dobrze ze startu, na trasie próbował kąsać rywali, ale ani razu nie był blisko.

Denis Gizatullin 4. Zaczął źle i skończył źle. Po pierwszym nieudanym starcie wyciągnął wnioski i został nawet desygnowany do boju jako rezerwa taktyczna. W swoim czwartym starcie zrobił ogromną robotę w pierwszym łuku dla Michała Szczepaniaka.

Kevin Woelbert 4+. Słaby początek. W drugim biegu dał się przyblokować Pawłowi Hlibowi i krośnianie przywieźli go na 1:5. Jednak potem już się poprawił i był bezbłędny.

Damian Lotarski 2+. W wyścigu młodzieżowym zdobył dwa punkty. Przyjechał na metę za Patrykiem Rolnickim, ale różnica klas była widoczna. W kolejnych biegach nie pokonał już żadnego rywala.

Adrian Bialk 2. Przez dwa sezony reprezentował barwy KSM-u Krosno, ale znajomości toru nie potwierdził w biegu młodzieżowym. W drugim starcie zrewanżował się jednak Patrykowi Zielińskiemu. Opolanie mogą żałować, że ze względu na kolizję terminów nie mogli skorzystać z Patryka Wojdyły.

SKALA OCEN 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - kompromitacja

Źródło artykułu: