WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Awans Unibaxu i UKS Żaków - relacja z półfinału MMPPK w Grudziądzu

Unibax Toruń i Żaki Taczanów to dwie ekipy, które wywalczyły awans do finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Ekipa gospodarzy mimo bardzo dobrej postawy Artura Mroczki zajęła dopiero czwarte miejsce.
Maciej Oszuścik
Maciej Oszuścik

KUP bilet na Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!
Torunianie już od samego początku objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca. O drugie miejsce premiowane awansem walczyły drużyny z Taczanowa, Gdańska, Grudziądza i Gniezna. Jak się później okazało, brak drugiego solidnego zawodnika okazał się niezbędny. Artur Mroczka nie miał wsparcia w niedoświadczonych kolegach, zaś Kacper Gomólski początkowo musiał sobie radzić pojedynkę, gdyż z problemami logistycznymi zmagał się Marcel Kajzer, który zdążył dopiero na trzy ostatnie wyścigi.

Bardzo dobrze zawody zaczęli gospodarze, którzy w biegu trzecim prowadzili podwójnie. Bardzo wolny na dystansie Podlaszewski został wyprzedzony na dystansie przez Łopaczewskiego. Bardzo ładnym atakiem w wyścigu czwartym popisał się Damian Sperz, który na wejściu w drugi wiraż trzeciego okrążenia wszedł pod łokieć Macieja Piaszczyńskiego i tym samym zainkasował trzy punkty.

Świadkami pierwszego upadku byliśmy w biegu numer pięć. Na pierwszym wirażu podniosło Kacpra Gomólskiego, który upadł na tor. Sędzia zarządził powtórkę w pełnej obsadzie, gdzie Damian Celmer skopiował wyczyn Sperza i wszedł pod łokieć Gomólskiemu, zdobywając tym samym dwa punkty.

W gonitwie siódmej wyraźnie zaspali na starcie zawodnicy GTŻ-u Grudziądz. Na pierwszym wirażu motocykla nie opanował Marcin Podlaszewski. W powtórce dużo lepszym startem popisała się para gospodarzy, ale wolny Podlaszewski został wyprzedzony przez rywali i z podwójnego zwycięstwa zrobił się remis.

Bardzo ważnym dla końcowej klasyfikacji był bieg 11. Na starcie stanęli zawodnicy z Grudziądza i z Gdańska. Najlepiej ze startu wyszedł dość niespodziewanie Cyprian Szymko. Rozwścieczony Mroczka gonił rywala, lecz podczas jednego z ataków na drugim wirażu drugiego okrążenia przeszarżował i upadł na tor. W powtórce osamotniony Tabaka nie sprostał bardziej doświadczonym rywalom.

W wyścigu czternastym upadł na tor jadący na czwartej pozycji Łukasz Sówka. Zawodnik z Ostrowa zmuszony był po tym biegu wycofać się do końca zawodów. W powtórce ponownie na czele stawki zameldowali się zawodnicy Żaków.

Kolejna gonitwa to bardzo dobry start Damiana Sperza, który znajdował się na czele stawki. Na drugim miejscu podążał Michał Łopaczewski. Na trzecim okrążeniu jednak prowadzący gdańszczanin nie opanował motocykla i upadł na tor. W powtórce bez wykluczonego Sperza zwyciężył Łopaczewski przed Szymko.

Akt szesnasty to po raz kolejny pasywna jazda niedoświadczonego Podlaszewskiego, który po dobrym starcie dał się wyprzedzić na drugim okrążeniu Mateuszowi Lampkowskiemu.

Bardzo ciekawy przebieg miał wyścig siedemnasty. Ze startu wystrzelił Kacper Gomólski, który pewnie zwyciężył. Po chwili dołączył do niego Marcel Kajzer i gnieźnianie prowadzili podwójnie. Do ataków zabrał się jednak Maciej Piaszczyński, który już na drugim okrążeniu poradził sobie z Marcelem Kajzerem. Ambitną jazdę zaprezentował także Bartosz Szymura, który z okrążenia na okrążenia zbliżał się do rywali, by na kresce być szybszym od wychowanka Kolejarza Rawicz.

Akt osiemnasty to ogromny pech Damiana Sperza, któremu zdefektował motocykl na czele stawki, przez co linię mety minęła zaledwie dwójka zawodników. Trzy punkty przypadły Emilowi Idziorkowi, zaś dwa dla Cypriana Szymko.

Sporo emocji wzbudził bieg dziewiętnasty, kiedy na starcie stanęły zespoły Unibaxu Toruń i Żaków Taczanów. Tuż po starcie na czele znajdowali się żużlowcy z Torunia. Szymura już na prostej uporał się z Celmerem, który musiał odpierać ataki Piaszczyńskiego. Torunianian umiejętnie się bronił i na jednym z wirażów wyniósł się na zewnętrzną nie zostawiając miejsca rywalowi, który upadł na tor i został wykluczony z powtórki. Piaszczyński nie mógł się pogodzić z decyzją sędziego i wymownie kierował w stronę wieżyczki swoje niezadowolenie.

W zawodach można było zaobserwować kilka ciekawych wyścigów, a także sporo upadków. Zgodnie z przewidywaniami zwyciężył zespół Unibaxu Toruń. Zaskoczeniem może być awans Żaków Taczanów. Jeden punkt mniej miał zespół z Gdańska, który może mówić o sporym pechu w postaci upadku i defektu na prowadzeniu Damiana Sperza. Duże szanse na awans mieli także gospodarze. Artur Mroczka nie miał jednak wsparcia w niedoświadczonych kolegach i jak się okazało, jego wykluczenie w biegu z Wybrzeżem miało znaczny wpływ na końcową klasyfikację.

Wyniki

I. Unibax Toruń: 25 pkt.
3. Mateusz Lampkowski (1,3,2,-,1,3) 10
4. Damian Celmer (3,2,3,3,2,1) 14
16. Kamil Pulczyński (1) 1

II. Żaki Taczanów: 20 pkt.
13. Maciej Piaszczyński (2,1,2,2,2,u/w) 9
14. Bartosz Szymura (0,2,3,3,1,2) 11

III. Lotos Wybrzeże Gdańsk: 19 pkt.
1. Damian Sperz (2,3,3,2,u/w,d) 10
2. Cyprian Szymko (0,1,1,3,2,2) 9
15. Dariusz Rybakowski ns

IV. GTŻ Grudziądz: 18 pkt.
11. Artur Mroczka (3,3,w,2,3,3)14
12. Piotr Tabaka (-,-,1,1,-,1) 3
20. Marcin Podlaszewski (1,0,0) 1

V. Start Gniezno: 16 pkt.
5. Kacper Gomólski (3,1,2,3,3,1) 13
6. Marcel Kajzer (-,-,-,d,0,3) 3
17. Marcin Wawrzyniak (0,0,0) 0

VI. KM Lazur Ostrów: 13 pkt.
7. Łukasz Sówka (1,1,0,u/w,w/2min,ns) 2
8. Emil Idziorek (2,2,1,1,3,2) 11

VII. Speedway Polonia Piła: 13 pkt.
9. Michał Łopaczewski (2,3,1,2,3,2) 13
10. brak zawodnika

Bieg po biegu:
1. (67,31) Celmer, Sperz, Lampkowski, Szymko
2. (68,94) Gomólski, Idziorek, Sówka, Wawrzyniak
3. (68,81) Mroczka, Łopaczewski, Podlaszewski
4. (68,69) Sperz, Piaszczyńki, Szymko, Szymura
5. (69,03) Lampkowski, Celmer, Gomólski, Wawrzyniak
6. (68,01) Łopaczewski, Idziorek, Sówka
7. (67,97) Mroczka, Szymura, Piaszczyński, Podlaszewki,
8. (68,13) Sperz, Gomólski, Szymko, Wawrzyniak
9. (68,84) Celmer, Lampkowski, Idziorek, Sówka
10. (68,04) Szymura, Piaszczyński, Łopaczewski
11. (69,72) Szymko, Sperz, Tabaka, Mroczka (w)
12. (68,56) Celmer, Łopaczewski, Pulczyński
13. (70,22) Gomólski, Mroczka, Tabaka, Kajzer (d/start)
14. (68,84) Szymura, Piaszczyński, Idziorek, Sówka (u/w)
15. (69,44) Łopaczewski, Szymko, Sperz (u/w)
16. (68,41) Mroczka, Celmer, Lampkowski, Podlaszewski
17. (71,35) Gomólski, Piaszczyński, Szymura, Kajzer
18. (70,94) Idziorek, Szymko, Sperz (d/1), Sówka (w/2min)
19. (68,50) Lampkowski, Szymura, Celmer, Piaszczyński (u/w)
20. (69,78) Kajzer, Łopaczewski, Gomólski
21. (69,19) Mroczka, Idziorek, Tabaka, Sówka (ns)

Sędziował: Piotr Nowak.
NCD uzyskał Damian Celmer (67,31 sek.) w I wyścigu.
Widzów: 200.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (13):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • ziolek77 0
  i gdzie są Ci co sie nabijali z Żaków? GDZIE???
  Odpowiedz Zgłoś
 • fan 0
  Łopata bardzo dobra jazda oby w lidze się to powtórzyło pozdrowienia dla kibiców polonii Piła i gratulacje dla Michała oby tak dalej
  Odpowiedz Zgłoś
 • asdasd 0
  Jesli chodzi o Artura Pakieta to przeszkoda byla tylko i wylacznie sprawa licencji do wtorku nie bylo wiadomo jak wyniki testow i za malo czasu na przeslanie wszystkich dokumentow i ot cala tajemnica :)
  Odpowiedz Zgłoś
Pokaż więcej komentarzy (10)
Pokaż więcej komentarzy (13)
Pokaż więcej komentarzy (13)
Pokaż więcej komentarzy (13)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×