Grasstrack: Paul Cooper najlepszy w Ludinghausen. Ścigano się po siedmiu spod taśmy

30 maja na trawiastym torze w niemieckim Ludinghausen rozegrany został międzynarodowy turniej indywidualny. Po zwycięstwo sięgnął Brytyjczyk Paul Cooper, a podium uzupełnili jego rodak Richard Hall i Holender Dave Meijerink.

Mateusz Kozanecki
żużel na trawie / Na zdjęciu: żużel na trawie
Do rywalizacji w położonym w landzie Nadrenia Północna-Westfalia miasteczku Ludinghausen przystąpiło 14 zawodników oraz rezerwowy, którym był Brytyjczyk Dave Mears. W każdym wyścigu pod taśmą ustawiało się po siedmiu zawodników.

Czołowa czwórka uzyskiwała bezpośredni awans do finału A. Zawodnicy z miejsc 5-11 rywalizowali z kolei w finale B. Trzech najlepszych uzupełniało stawkę decydującego wyścigu. Obowiązywała punktacja 6-5-4-3-2-1-0.

Po zwycięstwo w zawodach sięgnął Paul Cooper, który w rundzie zasadniczej zdobył 22 punkty, a następnie był najlepszy w finale. Drugie miejsce zajął jego rodak Richard Hall, który jedynej porażki doznał dopiero na koniec zawodów. Podium dość szczęśliwie uzupełnił Dave Meijerink.

Wyniki (za: baansportfansite.nl):