Longtrack: rozegrano otwarte mistrzostwa Czech. Hynek Stichauer najlepszy w Mariańskich Łaźniach

W niedzielę (26 maja) w Mariańskich Łaźniach rozegrane zostały Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Czech na długim torze. Po złoty medal sięgnął Hynek Stichauer, który zdobył 29 punktów.

Mateusz Kozanecki
zawody w longtracku Materiały prasowe / Jesper Veldhuizen / Na zdjęciu: zawody w longtracku
Do rywalizacji na 1000-metrowym torze w Mariańskich Łaźniach przystąpiło 11 zawodników z pięciu państw. Na zakończenie zawodów rozegrany został wyścig finałowy z udziałem czołowej szóstki, a o kolejności decydowała suma punktów.

Po złoty medal sięgnął Hynek Stichauer, który w całych zawodach stracił zaledwie jedno "oczko". Drugi był Martin Malek.

Na trzecim stopniu podium stanął Josef Franc, który może mówić o sporym pechu. W finale zanotował defekt motocykla, który pozbawił go srebrnego medalu.

Wyniki (za: zlataprilba.cz):
1. Hynek Stichauer (Czechy) - 29 (4,5,5,5,5,5)
2. Martin Malek (Czechy) - 23 (5,5,4,2,4,3)