Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Wilki - Polonia P.: Karpow i Porsing dali radę. Narwany Jonasson (noty)

Po zaciętym meczu Wilki Krosno pokonały Euro Finannce Polonię Piła 46:42. Krośnianom wygraną zapewnił duet Andriej Karpow - Nicklas Porsing.
Dawid Borek
Dawid Borek
Andriej Karpow na prowdzeniu WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Andriej Karpow na prowdzeniu

Noty dla zawodników Wilków Krosno:

Nicklas Porsing 5. Duńczyk zanotował wpadki, ale to on wspólnie z Andriejem Karpowem przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Wilków. 

Edward Mazur 5. Bardzo dobry występ wychowanka tarnowskiej Unii. W końcu pojechał, tak jak na niego liczono. Po meczu z pilanami może być pewny miejsce w składzie na kolejne spotkania. 

Lars Skupień 2. O miejsce w składzie drżeć musi natomiast wychowanek rybnickiego ROW-u. Skupień po raz kolejny spisał się poniżej oczekiwań. Punkty wywalczył tylko na juniorach rywali. 

ZOBACZ WIDEO Czy bunt zawodników był potrzebny? Bartosz Smektała o odwołanym finale Złotego Kasku

Nick Skorja 3. Waleczny Słoweniec nie może się pochwalić zbyt dużą zdobyczą punktową. Zanotował upadek w walce z Andreasem Lyagerem. Spisał się lepiej niż jego kolega z pary - Lars Skupień. Jednak Skorja także nie może być pewien miejsca w składzie na kolejne mecze. 

Andriej Karpow 5. Miał dwie wpadki, gdy z dużą stratą mijał linię mety za zawodnikami Euro Finannce Polonii. Jednak, gdy trzeba było przyjechać z przodu, to Ukrainiec stanął na wysokości zadania i razem z Porsingiem zapewnił wygraną Wilkom. 

Mateusz Świdnicki 3-. Na rozkładzie tylko juniorzy Euro Finannce Polonii, ale w biegu juniorskim oglądał plecy Nikodema Bartocha. W biegach młodzieżowych powinien być silnym punktem Wilków, ale zastąpić Patryka Rolnickiego będzie bardzo trudno. 

Patryk Zieliński 1. Kolejny słabszy występ. Zieliński debiutuje w tym sezonie i musi jeszcze upłynąć trochę czasu, by był solidnym juniorem. Jechał z przodu w pierwszym podejściu do wyścigu młodzieżowców, ale według sędziego ukradł start. 

Noty dla zawodników Euro Finannce Polonia Piła:

Andreas Lyager 5. Duńczyk miał tylko dwa słabe momenty. W pierwszym przypadku wyścig przerwano, a w powtórce był już bardzo szybki. W drugim przegrał podwójnie piętnasty bieg. Na uwagę zasługuje pokonanie lidera gospodarzy - Andrieja Karpowa. Lyager przyjechał na metę z dużą przewagą. 

Patryk Dolny 1. W pierwszym wyścigu nawet nieźle wystartował i po rozegraniu pierwszego łuku wyjechał na drugie miejsce. Szybko dał się jednak minąć duetowi gospodarzy, a chwilę później zanotował groźny upadek. W kolejnym starcie szybko zjechał z toru. 

Oskar Bober 4. Po nieudanym początku sezonu, wychowanek lubelskiego klubu spisuje się dobrze. Potwierdził to w Krośnie, gdzie zaliczył udany występ. Na uwagę może zasługiwać pokonanie z dużą przewagą Andrieja Karpowa. Na minus dwa wyścigi przegrane podwójnie. 

Jonas Jeppesen 4.  Duńczyk wskoczył do składu za Sindy Weber i pokazał się z dobrej strony. Niespodziewanie mógł być tym, który przechyli szalę wygranej na korzyść pilan. W biegu nominowanym gonił Edwarda Mazura i na metę wpadł tuż za Polakiem. 

Tomas H. Jonasson 3. Szwed to lider pilskiego klubu, ale nie pokazał tego w Krośnie. Nie miał najlepszych startów, starał się walczyć na dystansie, ale nie wychodziło mu to najlepiej. Był szybki, ale brakowało chłodnej głowy. Być może gdyby w swoim drugim biegu poczekał z atakiem, to minąłby Nicklasa Porsinga. Tak przewrócił Duńczyka, a pilanie przegrali wyścig 0:5, co mogło przesądzić o końcowej porażce. 

Nikodem Bartoch 3. Debiutował na torze w Krośnie, ale w biegu młodzieżowym spisał się lepiej od juniorów gospodarzy. Później pokonał jeszcze raz Patryka Zielińskiego. 

Piotr Gryszpiński 2. W biegu juniorów przyjechał na linię mety przed Patrykiem Zielińskim, czym wypełnił plan minimum. Kolejne biegi kończył już z tyłu stawki. 

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Czy Nick Skorja powinien dostać kolejną szansę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×