Miniżużel: Rybki niemal bezbłędne nad morzem

Zwycięstwem Rybek Rybnik zakończyła się V runda Pucharu Polski Par Klubowych w miniżużlu. Zawodnicy ze Śląska zdobyli 29 na 30 możliwych punktów. Kolejne miejsca na podium zajęli gospodarze z Gdańska oraz częstochowianie.

Michał Gałęzewski
Dawid Piestrzyński Materiały prasowe / Michał Gołda / Na zdjęciu: Dawid Piestrzyński
W tym sezonie zawody o Puchar Polski Par Klubowych są jednostronne. Rybniczanie pokazują, że na ten moment są nie do pokonania. Wygrali kolejny turniej i gdyby nie zmiana w ostatnim wyścigu, mogli nawet zwyciężyć z kompletem punktów. Niepokonani byli Dawid Piestrzyński i Szymon Ludwiczak.

Zgodnie z oczekiwaniami, drugie miejsce zajęło GKŻ Wybrzeże. W zespole znad morza pierwsze skrzypce grał Mateusz Łopuski, który zdobył 15 punktów. Ważne "oczka" dorzucił Antoni Kawczyński. Na najniższym stopniu podium stanęli wawrowianie, którzy jako jedyni podchodzą do tych turniejów szkoleniowo i każdy z czterech miniżużlowców jechał po trzy razy.

Mocny komentarz Leona Madsena. Zobacz więcej!

Szczerość Edwarda Mazura. Zobacz więcej!