Premiership: Wygrana Ipswich w cieniu upadku Andersena. Duńczyk w szpitalu

Około godziny trwała przerwa po wypadku Camerona Heepsa i Hansa Andersena w spotkaniu Premiership: Peterborough Panthers - Ipswich Witches (38:51). Duńczyk doznał kolejnej w tym sezonie kontuzji i został przetransportowany do szpitala.

Tomasz Janiszewski
Hans Andersen WP SportoweFakty / Tomasz Madejski / Na zdjęciu: Hans Andersen
Miesiąc temu w lidze duńskiej Hans Andersen doznał kontuzji łopatki, ale na tor zdążył wrócić już po kilkunastu dniach i - jak pokazał ligowy mecz w Polsce w Gnieźnie - dość szybko wygrzebał się z problemów zdrowotnych. W poniedziałek Duńczyk znów jednak miał pecha i tym razem zaliczył poważny upadek w Premiership. Jak poinformował klub z Peterborough, wyglądał on paskudnie, Andersen stracił przytomność, a po jej odzyskaniu został przetransportowany do szpitala na szczegółowe badania. Zawodnik był bardzo oszołomiony.

Kolejny uraz czterokrotnego zwycięzcy turniejów cyklu Grand Prix to przedłużenie problemów rywalizującego w Nice 1. Lidze Żużlowej Orła Łódź. Kontuzjowani są już Tobiasz Musielak i Kai Huckenbeck, a niewykluczone, że Andersena czeka tym razem dłuższa przerwa w startach. W kontekście walki o uniknięcie siódmego miejsca, skutkującego jazdą w barażu o utrzymanie, są to bardzo złe wieści dla klubu z Łodzi.

Spotkanie w Peterborough padło łupem nowego lidera tabeli. Ipswich wygrało z Panthers z przewagą 13 punktów i potwierdziło, że na obecny moment jest najmocniejszą drużyną w najstarszej lidze świata. Najwięcej "oczek" dla Wiedźm zdobył Chris Harris, z kolei dla przegranych Rohan Tungate. Dobrze spisał się w poniedziałkowy wieczór Krystian Pieszczek, dokładając do dorobku gości 8 punktów z 2 bonusami w czterech startach.

Punktacja (za: speedwayupdates.proboards):