Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żużel. To może być przełom. Szykują się inwestycje w stadion żużlowy w Gdańsku

Jak już informowaliśmy, miasto Gdańsk wygrało trwający od wielu lat proces ze stowarzyszeniem, z którym związany był ex-prezydent Wybrzeża, Henryk Majewski. Daje to szanse na inwestycje w żużlową infrastrukturę w Gdańsku.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: tłumy na stadionie w Gdańsku

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Stadion im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku, na którym mecze rozgrywają żużlowcy Zdunek Wybrzeża aktualnie nie należy do najnowszych i najładniejszych wśród żużlowych obiektów w Polsce.

Stadion ten powstał w XX-leciu międzywojennym i przez lata cały kompleks był wizytówką Dolnego Miasta. Po II wojnie światowej na gruzach zburzonego Gdańska nasypano wał ziemny. Ostatnia duża inwestycja miała miejsce na przełomie wieków, właśnie gdy Henryk Majewski tytułował się prezydentem klubu.

Patryk Dudek odpiera zarzuty odnośnie jednego motocykla na SoN. Zobacz także!

Od tego czasu był jednak duży problem, gdyż nie były jasno określone kwestie własnościowe Stadionu im. Zbigniewa Podleckiego. Miasto Gdańsk przeprowadzało jedynie doraźne inwestycje, które były wymagane przez komisje licencyjne. Teraz, po ostatnim wyroku sądu, sytuacja mocno się zmieniła.

ZOBACZ WIDEO: Janusz Kołodziej: Komentarze w internecie problemem dla zawodników, choć mnie hejt nakręca

- Informacja dotycząca wygranego procesu przez miasto, zupełnie inaczej stawia pozycję naszego klubu - powiedział Tadeusz Zdunek, prezes gdańskiego klubu. - Można dzięki temu przebudować stadion, modernizować lub budować nowy. W najbliższym czasie spotkamy się z władzami miasta i będziemy ustalać, w którym kierunku pójdziemy ze stadionem. To krok milowy dla rozwoju tego klubu. Stadion nas powstrzymywał przed awansem, bo miasto nie mogło inwestować w obiekt, który do niego nie należy. Tylko drobne prace mogą kosztować milion złotych. Teraz jest to możliwe i to inna perspektywa - dodał.

Koncepcji na gdański stadion jest wiele. Jak udało nam się dowiedzieć, deweloperzy są żywo zainteresowani terenami, na których stoi obiekt żużlowy. W końcu Stadion im. Zbigniewa Podleckiego do ulicy Długiej dzielą około 2 kilometry. Modernizacja obiektu to tylko jeden z pomysłów na przyszłość.

Kadrowicze nie otrzymali medali. Zobacz więcej!

W Gdańsku jest jeszcze sporo miejsc, gdzie można byłoby zbudować stadion, szczególnie na terenach przemysłowych, gdzie znajdują się niezabudowane działki. Ewentualna sprzedaż terenów, na których obecnie znajduje się stadion, mogłaby być - podobnie jak to miało miejsce w Toruniu - dużym wkładem początkowym do nowej inwestycji. Należy mieć tylko nadzieję, że decyzje dotyczące infrastruktury żużlowej w Gdańsku zostaną podjęte niezwłocznie i już niedługo kibice Wybrzeża nie będą musieli się wstydzić jakości stadionu.

Czy w Gdańsku potrzebny jest nowy stadion?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (7):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×