Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. PGE Ekstraliga. Włókniarz - Get Well: Oddech ulgi w Częstochowie. Nigdy nie lekceważ serca wychowanków (relacja)

forBET Włókniarz Częstochowa pokonał Get Well Toruń - 52:38 w meczu 11. rundy PGE Ekstraligi. Kolejny udany występ przeciwko byłemu klubowi zanotowali Adrian Miedziński i Paweł Przedpełski, mający przed meczem coś komuś do udowodnienia.
Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Leon Madsen, Adrian Miedziński WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Leon Madsen, Adrian Miedziński

Gdy rozpoczynała się czterotygodniowa przerwa od ligowych jazd w Polsce, Przemysław Termiński udzielił wywiadu, w którym stwierdził, że "chyba nawet jego klub nie ma tak słabych zawodników, jakimi są ci dwaj, co odeszli do Włókniarza". Prawdą jest, że wychowankowie toruńskiego klubu: Adrian Miedziński i Paweł Przedpełski notują w PGE Ekstralidze słaby rok, ale nie jest prawdą, że byli lub są słabsi od swoich vis-a-vis z Get Well: Norberta Kościucha i Rune Holty, bo na coś zupełnie innego wskazują wyniki. Z perspektywy całego sezonu, dwumeczu Włókniarza z Get Well i wreszcie piątkowego pojedynku w Częstochowie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Włókniarz ciągle w grze o czwórkę. Zobacz tabelę i statystyki PGE Ekstraligi

Miedziński, od ubiegłego sezonu zawodnik częstochowskiego zespołu, dla którego - choć przekaz medialny był inny - nie widziano miejsca w macierzystym klubie (wolano Holtę) co zrozumiałe, poczuł się takimi słowami senatora rozjuszony. Jeszcze tego samego dnia odpowiedział Termińskiemu, by zajął się swoim klubem, dodając do tego, że ciężko pracuje, by było lepiej i że sprawdzenie nastąpi już w kolejnym meczu.

W piątek w starciu z Aniołami 33-latek dotrzymał słowa i faktycznie sprawdził, bo znów nie zawiódł w pojedynku z byłym klubem, zdobywając 9 punktów. Przypomnijmy, że w poprzednich trzech (licząc ubiegły sezon) zdobywał kolejno: 10+2, 7+1 i 9+1. Znany z dużej ambicji zawodnik Włókniarza udowodnił, że nigdy nie można lekceważyć serca wychowanka, oddanego przecież bez żalu. Już w pierwszym biegu, gdy koncertowo poskromił braci Holderów, pokazał przy tym żużel, z którego niegdyś był znany na arenie międzynarodowej.

ZOBACZ WIDEO: PGE Ekstraliga 2019: #SmakŻużla Grigorij Łaguta

Podobnie drugi z torunian na emigracji. Przedpełski zaczął od falstartu, ale rósł z każdym biegiem i także zapisał na swoim koncie 9 "oczek", do tego z bonusem (w Toruniu było 5+1). Wychowankowie odegrali się byłemu pracodawcy za krzywdzące słowa, wydatnie pomogli drużynie w wygranej i przy tym w wyjściu z opresji. Do połowy meczu w Częstochowie mieliśmy przecież konsternację, a miejscowi kibice wielkie oczy, w które tym mniej optymistycznie nastawionym mogła zaglądać nawet sensacyjna przegrana.

Torunianie prowadzili bowiem już po wyścigu pierwszym, a potem jeszcze po szóstym, siódmym i ósmym (25:23). Powodem tego była przede wszystkim skrajnie różna postawa obcokrajowców po obu stronach. Z jednej brylowali Niels Kristian Iversen, Jason Doyle i Chris Holder, a z drugiej nie byli sobą Leon Madsen i Fredrik Lindgren (dwa zera z rzędu), z kolei biegów znów nie wygrywał Matej Zagar. Dopiero od trzeciej serii największe gwiazdy Włókniarza zaczęły wygrywać swoje wyścigi, a wynik uległ natychmiastowej poprawie. Czarną robotę wykonała także para młodzieżowa i gospodarze zaczęli obdzierać Anioły ze złudzeń.

CZYTAJ WIĘCEJ: TAURON SEC: Bartosz Smektała w pogoni za Grigorijem Łagutą. Paweł Przedpełski wykorzysta znajomość toru? (zapowiedź)

Odjazd następował stopniowo, a w samej końcówce miejscowi wypunktowali coraz bardziej zrezygnowany Get Well. Klasą samą w sobie był Madsen, który popisywał się świetnymi akcjami na dystansie i to w pojedynkach z Iversenem i Doyle'm. Klasa tym większa, że tor w piątek nie był zbyt sprzyjający do walki. Przemilczeć z kolei należy postawę starszego z braci Holderów, który w trzech ostatnich biegach zanotował zera, jeżdżąc bez wiary i popełniając szkolne błędy. A to wszystko po dwóch startach w jego wykonaniu przecież bardzo dobrych.

Wygrana częstochowian jest tym istotna, że dla torunian oznacza kolejny gwóźdź do trumny w kontekście utrzymania. Pamiętajmy, że pod Jasną Górą nie mieli oni nawet szansy czegokolwiek bronić, bo w maju na Motoarenie wygrał - i to wysoko - Włókniarz (51:39). Dla biało-zielonych zwycięstwo oznacza wykonanie zadania, ale poza truly.work Stalą Gorzów takie same na Get Well realizuje każdy inny zespół w lidze. Sytuacja w walce o udział w rundzie play-off nadal jest więc dla Lwów trudna, choć zespół Marka Cieślaka dalej jest w grze.

Punktacja:

forBET Włókniarz Częstochowa - 52
9. Leon Madsen - 12 (2,1,3,3,3)
10. Paweł Przedpełski - 9+1 (0,2,2*,2,3)
11. Adrian Miedziński - 9 (3,1,1,3,1)
12. Fredrik Lindgren - 4 (0,0,3,1)
13. Matej Zagar - 7+1 (1,2,2,1*,1)
14. Michał Gruchalski - 5+1 (3,0,2*)
15. Jakub Miśkowiak - 6+2 (2*,3,1*)
16. Damian Dróżdż - nie startował

Get Well Toruń - 38
1. Rune Holta - 4+1 (1,2*,0,1)
2. Niels Kristian Iversen - 14 (3,3,3,3,2,0)
3. Chris Holder - 5 (2,3,0,0,0)
4. Norbert Kościuch - nie startował
5. Jason Doyle - 9 (2,3,2,0,2)
6. Igor Kopeć-Sobczyński - 0 (0,d,0)
7. Maksymilian Bogdanowicz - 1 (1,0,0)
8. Jack Holder - 5+1 (1*,1,1,2)

Bieg po biegu:
1. (64,63) Iversen, Madsen, Holta, Przedpełski - 2:4 - (2:4)
2. (64,20) Gruchalski, Miśkowiak, Bogdanowicz, Kopeć-Sobczyński - 5:1 - (7:5)
3. (63,79) Miedziński, Ch. Holder, J. Holder, Lindgren - 3:3 - (10:8)
4. (63,82) Miśkowiak, Doyle, Zagar, Bogdanowicz - 4:2 - (14:10)
5. (64,05) Iversen, Holta, Miedziński, Lindgren - 1:5 - (15:15)
6. (64,13) Ch. Holder, Zagar, J. Holder, Gruchalski - 2:4 - (17:19)
7. (63,68) Doyle, Przedpełski, Madsen, Kopeć-Sobczyński (d/4) - 3:3 - (20:22)
8. (63,92) Iversen, Zagar, Miśkowiak, Holta - 3:3 - (23:25)
9. (63,36) Madsen, Przedpełski, J. Holder, Ch. Holder - 5:1 - (28:26)
10. (64,02) Lindgren, Doyle, Miedziński, Bogdanowicz - 4:2 - (32:28)
11. (64,08) Iversen, Przedpełski, Zagar, Ch. Holder - 3:3 - (35:31)
12. (64,12) Miedziński, Gruchalski, Holta, Kopeć-Sobczyński - 5:1 - (40:32)
13. (63,90) Madsen, Iversen, Lindgren, Doyle - 4:2 - (44:34)
14. (64,39) Przedpełski, J. Holder, Zagar, Ch. Holder - 4:2 - (48:36)
15. (63,97) Madsen, Doyle, Miedziński, Iversen - 4:2 - (52:38)

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Michał Wojaczek
Frekwencja: około 13 000 widzów
NCD: 63,36 s. - uzyskał Leon Madsen w biegu 9.
Zestaw startowy: II
Wynik dwumeczu: 103:77 dla Włókniarza, który zdobył punkt bonusowy.

Czy forBET Włókniarz Częstochowa awansuje do rundy play-off?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (151)
 • RECON_1 Zgłoś komentarz
  Ciekawe jakie zagranie uratuje teraz Toruń przed spadkiem... Wychowankami Torunia że są mocni bym się. Ie kescytowal, to raczej toruński zespół jest słaby i stąd ich pkt.
  • KACPER.U.L Zgłoś komentarz
   Trudno.Trzeba będzie się jakoś zaaklimatyzować ze starymi nowymi znajomymi ale już inaczej ubranymi nie wiedzieć dlaczego w wątkach o Wellu w Nice zakładkach.Ja ze swej strony mogę
   Czytaj całość
   zapewnić morduchy czytelników Baru z drugiej strony szyby,iż u mnie będzie po staremu czy to się komuś podoba czy też nie.Basta:)Ale jestem przygotowany na ewentualne liście czytaj grzecznie wyproszony nawet z pokazaniem drzwi wyjściowych z palcem środkowym włącznie.Tak tak morduchy.Popiszemy sobie jeszcze:)A,wracając do meczu te dwa serca wychowanków,a jedne w szczególności Miedziaka wysłało przekaz Termosowi prezesowi słowami Andrei Bocelliego piosnką jakże wzruszającą,i pasującą do zaistniałej sytuacji:Time to Say Goodbye....:)
   • Rogal 1848 Zgłoś komentarz
    Moim zdaniem przyczyną Nr.1 spadku jest Ch.Holder. Od lat (4) leci z Formą w dół ... jego statystki ratowała jeszcze jakoś MA....ale już tu też zdarzają się wpadki .... jego średnia
    Czytaj całość
    wyjazdowa to 1,22....on też miał wpływ na zakontraktowania „nowych” rajderów....wczoraj robił błędy na drugim łuku jak „nieopierzony junior” ale nie tylko wczoraj ... widać jak szczególnie na wyjazdach....powiedzmy „jedzie asekuracyjnie”....Czas na zmianę choćby dla samego siebie.... no ale małolatki uwielbiają z nim „selfies” robić i raczej zostanie... Nr 2. Zmiana Holta - Miedzin.... Rok temu... a wtym roku jeszcze „liczyć” na Holte w takim wieku i po takiej przerwie...to było 90% ryzyko , to nie mogło się „udać”.... Nr.3 od trzech lat nie „rozpoznawanie” błędów , atmosfera, wywiady i „wpisy” Grubego które już do „końca” dobiły wizerunek klubu.... Nr.4 juniorzy, a wsumie ich brak, brak szkolenia i „przegrane” licytacje na rynku transferowym jesienią .... 5-99.. atut własnego Toru, starty, 0!!! sparingów na wyjazdach, Fratczak ( dali wszyscy sobie zamydlić oczy) - też budował skład , brak toromistrza który „coś” potrafi .... itd, itd.... pracowali na ten spadek i „osiągneli” cel.... To tylko moje zdanie....
    • LUZ Zgłoś komentarz
     "przeciwko byłem" ja też i się zgodziłem.
     • Mati Tiktaki Zgłoś komentarz
      iiiiiii - NIGDY NIE SPADNIE AMATOR NIGDY NIE SPADNIE hahahhaaaaaaaa
      • Mati Tiktaki Zgłoś komentarz
       KTO NIE SKACZE TEN Z TORUNIA HEJ
       • Mati Tiktaki Zgłoś komentarz
        1 liga 1 liga AMATOR bbuuujajjaahaaaaaaa
        • Yankes Zgłoś komentarz
         Bójcie się NICE ligowcy bo bedziecie wgniatani w tor , miażdzeni , zdominowani i co tam jeszcze . Szybko polubicie towarzystwo toruńskie z tego forum .
         • Wawi L Zgłoś komentarz
          Najbardziej to mi żal kibiców z Torunia co będą także oglądać mecze w TV. Narzekacie na Nc+, to zobaczycie jak wygląda komentatorka panów Dołomisiewicza, Fedka i Śwista - zaczniecie
          Czytaj całość
          swoich zawodników naciskać by jak najszybciej wrócili do Ekstraligi. Transmisje żużla na Polsacie to taka forma kary dla spadkowiczów z Najlepszej Ligi Świata . :)
          • HR_Sparta Zgłoś komentarz
           Błąd za błędem. Znowu za Norberta jeździ Jacuś nic nie pokazując. Dla drużyn źle zarządzanych zawodnicy pod numerami 8 i 16 to przyczyna kwasów w drużynie.
           • barabasz Zgłoś komentarz
            Ci dwaj pokazali Aniołom kto jest lepszy!!! Holta, Holder gdzie im do poziomu Pawła czy Adriana?? a może to był tylko przypadek??, ale spadek do I ligi się dokonał!!!
            • yes Zgłoś komentarz
             Miedziński i Przedpełski wyszli do pracy i swoje zrobili (9+9).
             • Mirek65 Zgłoś komentarz
              Cisza :))
              Zobacz więcej komentarzy (58)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×