Żużel. Gorąco na meczu. Craig Cook zaatakował wirażowego (wideo)

Do kuriozalnej sytuacji doszło podczas meczu Championship Shield pomiędzy Eastbourne Eagles a Glasgow Tigers. Craig Cook na torze starł się z wirażowym. Niewiele brakowało, a bylibyśmy świadkami bójki.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Craig Cook Twitter / martindugard23 / Na zdjęciu: Craig Cook
W meczu pomiędzy Eastbourne Eagles a Glasgow Tigers lepsi okazali się żużlowcy gospodarzy (55:34). Wynik zawodów zszedł jednak na dalszy plan ze względu na kontrowersyjne zachowanie Craiga Cooka. Brytyjski żużlowiec nie po raz pierwszy w karierze nie utrzymał nerwów na wodzy i starł się z wirażowym.

Niektórzy z kibiców stanęli w obronie Cooka i uznali zachowanie osoby funkcyjnej za przesadę. Wirażowy wyszedł bowiem na środek toru i próbował zatrzymać zawodnika. Jak się okazało, miał ku temu powody.

"Wciąż trwała prezentacja. Zawodnicy z Glasgow przedwcześnie wyjechali na tor przed pierwszym biegiem. Naszej klubowej maskotce i osobom funkcyjnym groziło niebezpieczeństwo. Dlatego wirażowy wyszedł na tor i pokazał czerwoną flagę. Jak ją widzisz, masz się zatrzymać" - przekazał Martin Dugard, były żużlowiec, a obecnie działacz "Orłów" z Eastbourne.

Czytaj także: GKM zweryfikuje formę Włókniarza

"Po co w ogóle to komentować? Niezależnie od sytuacji, wirażowy nie powinien był stać na środku z czerwoną flagą" - ocenił Rohan Tungate, australijski żużlowiec.

"Prosta startowa była pełna zawodników, osób funkcyjnych i dzieci, które zostały zaproszone do wzięcia udziału w prezentacji przed zawodami. Świeciło się czerwone światło oznaczające zakaz wyjazdu na tor, do tego wirażowi wyszli z czerwonymi flagami. Pokazałem ten film, by każdy mógł zobaczyć dokładnie, co się stało i nie czytał o tym za pośrednictwem mediów" - stwierdził Dugard.

Czytaj także: Piotr Pawlicki wygwizdany w Gorzowie

"Kto normalny wskakuje prosto pod koła motocykla żużlowego? Przecież one nie mają hamulców! Czy ktoś z was wskoczyłby pod pędzący samochód? Myślę, że nie" - ocenił Steve Worrall, brytyjski żużlowiec.

ZOBACZ WIDEO Adrian Miedziński na pewno nie wróci do Torunia. Pierwsza liga kompletnie go nie interesuje
Czy uważasz zachowanie Craiga Cooka za naganne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×