Żużel. Żabiałowicz: Wysyp L-4 wygląda na bunt. Trener musi poważnie porozmawiać z zawodnikami

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Maksym Drabik
WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Maksym Drabik
zdjęcie autora artykułu

Piotr Pawlicki i Maksym Drabik wysłali do PZM zwolnienia lekarskie. Nie pojadą w finale Złotego Kasku, choć to przepustka do eliminacji do GP. Drabik nie wystąpi też w meczu kadry. - Sytuacja dojrzała do poważnej rozmowy - uważa Wojciech Żabiałowicz.

Piotr Pawlicki we wtorek wysłał L-4 (więcej przeczytasz TUTAJ). Nie pojedzie w finale Złotego Kasku. Maksym Drabik wysłał L-4 w środę (więcej przeczytasz TUTAJ). Nie pojedzie w piątek w ZK i w sobotę w meczu Polska - Reszta Świata. Trener Marek Cieślak przyznał, że w poniedziałek na Gali PGE Ekstraligi dowiedział się pocztą pantoflową, że PZM dostanie zwolnienie lekarskie od Drabika. Maksym był na tej imprezie, na kontuzjowanego nie wyglądał. Jeśli chodzi o Pawlickiego, to L-4 wiąże się z zabiegiem wyjęcia śrub.

- To wygląda na jakiś bunt - mówi nam Wojciech Żabiałowicz, który podziela pogląd, o jakim usłyszeliśmy w PZM, że przecież Pawlicki w prywatnej klinice mógł się umówić na zabieg kilka dni później, a Drabik, o ile miał problemy, mógł o nich powiedzieć trenerowi kadry w cywilizowany sposób na poniedziałkowej Gali. - Jasne, że Piotr mógł te kilka dni poczekać. Sposób załatwienia sprawy przez Drabika też każe się zastanawiać, czy naprawdę chodzi o kontuzję. Mnie to wygląda na granie na nosie trenerowi i związkowi.

- Gdybym ja dostał powołanie albo miał występ w Złotym Kasku, który daje przepustkę do eliminacji Grand Prix, to absolutnie bym nie odmówił. Orzeł na piersi to mobilizacja - komentuje Żabiałowicz. - Tym bardziej trzeba wyjaśnić temat tych zwolnień, żeby wiedzieć, co jest tutaj grane. Nie sądzę, żeby to był minimalizm ze strony zawodników. Marek Cieślak musi to koniecznie wyjaśnić z chłopakami.

- Trzeba okrągłego stołu, bo to nie jest rozmowa na telefon - kontynuuje Żabiałowicz. - I trzeba to zrobić teraz, żeby nie doszło do takiej sytuacji, że za chwilę ubędzie nam w kadrze zawodników z potencjałem. Widzimy, co dzieje się w piłce, gdzie trener sobie nie radzi, gdzie zawodnicy grający w dobrych zagranicznych ligach są sfrustrowani. W żużlu sukcesy akurat mamy, ale wykluwa się coś groźnego i trzeba temu zaradzić. Nie każdy jest Smektałą, który w pięć sekund decyduje, że będzie na kadrze.

ZOBACZ WIDEO Mistrz świata zdradził, ile wydaje na sprzęt. Suma przyprawia o zawrót głowy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy też widzisz potrzebę poważnej rozmowy i stanowczej reakcji trenera kadry i związku?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (16)
avatar
Gekon
12.10.2019
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Niech sprawdzą zasadność tych "L-4". Lekarz orzecznik z ZUS to bardzo szybko by ich uzdrowił. Niech też ktoś do k#rwy nędzy wyjaśni zasady opłacania składek na chorobowe przez zawodni Czytaj całość
avatar
lotto
11.10.2019
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
dwaj zawodnicy= wysyp?  czekam zatem na wysyp grzybów.  w barszczu...  
avatar
Kowaloza
11.10.2019
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Wysyp zwolnień - to dwa, lawina - to trzy, a cztery to co? Ostaf bajkopisarz nie może przeżyć, że go Drabik olał i teraz przy każdej okazji wylewa żale. Nie chcą, nie jadą, dla mnie proste. Po Czytaj całość
avatar
night unia leszno
11.10.2019
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
CO CIEŚLAK MA DO FINAŁU ZŁOTEGO KASKU I ZAWODNIKÓW.KIEDYŚ TOMASZ GOLLOB NIE STARTOWAŁ W TAKICH DZIWACTWACH KTÓRE WYMYŚLAŁ PZM BO PO PROSTU MU SIĘ NIE OPŁACAŁO A TERAZ WIELCE KARZĄ I OBRAŻAJĄ.  
avatar
janusz antoni z Poznania
11.10.2019
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
podważanie wyroków sądów i trybunałów już przerabialiśmy, teraz przyszła kolej na podważanie L-4, skąd my to znamy?.