Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Żużel. Oni najbardziej zasłużyli na podwyżkę. Największy progres u Szymona Woźniaka

W 2019 roku największy skok średniej biegowej w porównaniu do poprzedniego sezonu w PGE Ekstralidze wykonali dwaj krajowi seniorzy: Szymon Woźniak i Krzysztof Buczkowski. Kto jeszcze ma dodatkowe atuty w rozmowach nad nową umową?
Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Szymon Woźniak WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Szymon Woźniak

Mogą pozazdrościć regularności i utrzymaniu wysokiego poziomu przez kolejne sezony takim tuzom jak: Bartosz Zmarzlik, Leon Madsen, Artiom Łaguta, czy Tai Woffinden. Z drugiej strony po słabszej jeździe w 2018 potrafili dźwignąć się do góry w 2019 roku i znacznie poprawić swoje osiągi. W pierwszej dziesiątce nie brakuje głośnych nazwisk, z których grona większość klubu wprawdzie nie zmieni, ale za to każdy jeden mógł lub jeszcze może wypracować sobie przy negocjacyjnym stole lepsze warunki w nowym kontrakcie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Adam Skórnicki poza Falubazem! Umowa rozwiązana

Liderem zestawienia, biorąc pod uwagę PGE Ekstraligę z lat 2018-2019, jest numer dwa truly.work Stali Gorzów - Szymon Woźniak. Indywidualny mistrz kraju z 2017 wyraźnie poprawił wyniki i był silnym punktem siódmego zespołu ostatniego sezonu, dotrzymując od czasu do czasu kroku wspomnianemu Zmarzlikowi. Woźniak postanowił zostać w Gorzowie, gdzie jego kariera idzie w górę. Niewątpliwie miał w ręku silne karty, negocjując umowę.

Na zmiany nie zdecydował się też Krzysztof Buczkowski. Drugi najlepszy zawodnik pod względem poprawy wyników ma w MRGARDEN GKM-ie Grudziądz wszystko, co potrzebuje, dlatego jego odejście nie wchodziło w rachubę. Niemniej, takiego Buczkowskiego, przede wszystkim z początku sezonu, chcieliby przy Hallera oglądać co roku.

ZOBACZ WIDEO Grzegorz Zengota zszokował kibiców. "Lekarz w Polsce widząc moją nogę zbladł"

Najbardziej rozchwytywany mógł być w ostatnich tygodniach Jason Doyle. Głównie przez spadek Get Well Toruń, ale też status czołowego zawodnika świata i fakt, że spisywał się w 2019 roku lepiej niż w minionym. Australijczyk był w kręgu zainteresowań kilku klubów, jednak ostatecznie dość szybko zdecydował się na forBET Włókniarza Częstochowa.

Po drugiej stronie barykady sporo gwiazd. Gorsze rezultaty osiągali kolejno: Krzysztof Kasprzak (-0,534), Nicki Pedersen (-0,400), Jack Holder (-0,317), Jarosław Hampel (-0,276), Fredrik Lindgren (-0,247), Antonio Lindbaeck (-0,242), Patryk Dudek (-0,240), Maciej Janowski (-0,229). Z tej grupy do zmiany otoczenia przymierzają się Pedersen i Lindbaeck. Trudno się spodziewać, by w elicie ktoś nabrał się na kolejną próbę odrodzenia Petera Kildemanda (-0,367).

CZYTAJ WIĘCEJ: Historia! Ellis Perks jako pierwszy zwyciężył w trzech ligach w kraju

Notowania spadły u jeźdźców ze statusem krajowego seniora: Rune Holty (-0,318) i Jakuba Jamroga (-0,250), ale przed zmianą barw klubowych (czym najprawdopodobniej skończy u jednego i drugiego) od radykalnej obniżki kontraktu do tych, jakie mieli odpowiednio w: Toruniu i Wrocławiu uchronić może ich właśnie fakt, że mogą być solidnym uzupełnieniem składu na pozycje dwa lub cztery.

Zawodnicy z największym skokiem średniej biegowej w porównaniu do 2018 roku:

L.p. Zawodnik Klub Średnia 2018 Średnia 2019 Różnica
1. Szymon Woźniak Gorzów 1,638 1,952 +0,314
2. Krzysztof Buczkowski Grudziądz 1,537 1,797 +0,260
3. Max Fricke Wrocław 1,568 1,802 +0,234
4. Jason Doyle Toruń 2,048 2,280 +0,232
5. Janusz Kołodziej Leszno 2,013 2,241 +0,228
6. Martin Vaculik Zielona Góra 2,093 2,319 +0,226
7. Gleb Czugunow Wrocław 1,208 1,361 +0,153
8. Emil Sajfutdinow Leszno 2,216 2,360 +0,144
9. Maksym Drabik Wrocław 2,034 2,163 +0,102
10. Michał Gruchalski Częstochowa 1,185 1,283 +0,098

Czy w 2020 roku w PGE Ekstralidze Szymon Woźniak przekroczy średnią biegową na poziomie 2,000?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (12):
 • Lukaz Zgłoś komentarz
  Woźniak najbardziej przereklamowany Polski zawodnik
  • Rysio-z-Klanu Zgłoś komentarz
   Szymon co roku notuje progres wyników i systematycznie podnosi swój poziom sportowy jak i swoją wartość poprzez ciężką pracę na treningach która jak widać po wynikach przynosi efekt.
   • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
    Cieszy fana oraz zawodnika że potencjał rośnie,Klub też za pewno takiego zawodnika zostawi na kolejny sezon gdyż może na niego liczyć.
    • yes Zgłoś komentarz
     O podwyżce mówi/decyduje kierownik.
     • 71xdwroc Zgłoś komentarz
      Dlaczego mój komentarz odnośnie tego, ze Woźniakowi leży tor w Gorzowie , bo tam tylko start i krawężnik - stąd taka dobra średnia pkt na domowym torze, został usunięty? Czy nieprawdą
      Czytaj całość
      jest też to co napisałem, że dużo gorzej sobie radzi na wyjazdach (średnia 1,6) gdzie już jest ściganie i zdarza mu się tracić pozycję (co było głownie odniesione do 2017r.)?
      • LiczyHrabia Zgłoś komentarz
       Kolejny redaktor, który z matmą jest lekko na bakier - jak można porównywać średnie bez wartości wyrażonych w procentach, tylko jako różnicę.
       • zawodowiec Zgłoś komentarz
        Blagam! Chlopak ma pierwszy lepszy sezon, jezdzi dobrze praktycznie tylko na wlasnym torze i to na tle bardzo slabej druzyny. Stad jego srednia 1.9 pkt/b ... Az zal czytac te newsy...
        • atom Zgłoś komentarz
         dodatkowo chcę oczywiście, pomimo tych na +, zwrócić uwagę na wielki progres jeźdźców Motoru, niemal cały zespół osiągnął bardzo duże postępy, więc ta tabelka nie odzwierciedla
         Czytaj całość
         faktycznej zwyżki formy.
         • atom Zgłoś komentarz
          jak dla mnie, pomimo niższych cyferek na +, największy progres zrobili Kołodziej i Drabik jako Polacy, a Sajfutdinow z zagranicznych, Vaculik akurat prawie cały poprzedni sezon kurował się
          Czytaj całość
          na koszt Stali, dlatego nie widzę w tym przypadku żadnej sensacji.
          • Mat.UL. Zgłoś komentarz
           Szymon Woźniak, kto to jest?
           • Ja tam się nie znam Zgłoś komentarz
            Ale ten Woźniak zaimponował mi... Jak jeździł w Sparcie to znajomym mówiłem, że żałuję iż nie jeździ jako prowadzący parę bo wtedy byłby znacznie lepszy. Odszedł ze Sparty - bo
            Czytaj całość
            chciał odejść, bo nie chciał być doparowym. W Gorzowie dostał to co chciał i proszę, pnie się w górę. Oby jak najwyżej.
            • pz0 Zgłoś komentarz
             Janiszewski, przy jakim negocjacyjnym stole? Niemal wszyscy z nich już dawno po negocjacjach.
             Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
             ×
             Sport na ×