KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Boom na karnety w Krośnie! W trzy dni zarezerwowano ok. 500 miejsc

Wilki Krosno wyszły naprzeciw oczekiwaniom kibiców i piątek 6 grudnia ruszyły ze sprzedażą karnetów numerowanych na sezon 2020. Te kosztują 180 oraz 150 zł i cieszą się dużym zainteresowaniem. Zarezerwowanych zostało już ok. 500 miejsc na stadionie!
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Andriej Karpow na prowadzeniu WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Andriej Karpow na prowadzeniu

Choć krośnieński zespół jeździ tylko w 2. lidze, to w tym roku żeby zająć miejsce z dobrą widocznością na kameralnym stadionie, trzeba było się na nim pojawić dwie godziny przed meczem. W przyszłym sezonie można uniknąć tej sytuacji.

Klub posłuchał głosu kibiców i oprócz zwykłych karnetów, wprowadził do sprzedaży też nieco droższe, przypisane do konkretnych krzesełek. Efekt jest taki, że o zwykłe karnety nie pyta już praktycznie nikt.

Przeczytaj także: Ranking żużlowych obieżyświatów. Dominuje jedna nacja, a zwycięzca ścigał się aż w 12 krajach!

Każdy chce mieć swoje miejsce na stadionie. Klub chwali się, że z 1400 miejsc, zarezerwowanych zostało już ok. 500. - W tym roku na każdym meczu mieliśmy komplet publiczności, a wiele osób zajmowało całe rzędy tuż po otwarciu bram. Dodatkowo blisko dwa tysiące ludzi oglądało każdy mecz na stojąco. Teraz będzie wygodniej a na mecz będzie można przyjść w dowolnej chwili będąc pewnym swojego miejsca. Oczywiście dotyczy to osób, które zakupią karnet na miejsca numerowane - mówi prezes Grzegorz Leśniak.

ZOBACZ WIDEO #MagazynBezHamulców: Gorąca linia Ostafińskiego z Kryjomem. Co ma Pawlicki do Zmarzlika


Karnety obowiązują na mecze rundy zasadniczej oraz imprezy rangi PZM. Te na miejsca numerowane można kupować zarówno na krytą trybunę (Karnet Trybuna Kryta) jak i sektory odkryte na przeciwległej prostej (Karnet Normalny Plus). Dodatkowo posiadacze karnetów uzyskują prawo pierwokupu tego samego miejsca - krzesełka na mecze fazy play-off.

Sprzedaż póki co trwa tylko Internecie, ale od środy wejściówki będzie można kupować też w siedzibie klubu. Karnety będą także dostępne 20 grudnia podczas prezentacji Wilków. 

Karnety na miejsce numerowane obowiązują:
- na całej trybunie krytej
- na całym sektorze C (pierwszy od parku maszyn sektor odkryty)
- w pięciu górnych rzędach (Rząd I, II, III, IV i V) sektorów D i E

W pozostałych lokalizacjach na stadionie: dolne trzy rzędy (rząd VI, VII, VIII) sektorów D i E oraz Sektor F obowiązują karnety nienumerowane bez gwarancji miejsca siedzącego.

- Mamy dużo mocniejszy zespół niż w minionym sezonie i czekają nas arcyciekawie zapowiadające się rozgrywki. Przed nami choćby derby z drużyną z Rzeszowa, bilety na to spotkanie będą zapewne droższe od pozostałych meczów, a zakup karnetu daje nie tylko gwarancję zachowania ceny, ale również pewność zajęcia swojego miejsca siedzącego - tłumaczy Leśniak.

Przeczytaj także: Żużlowi pracoholicy. Tylko jeden zawodnik jeździł ponad 100 razy. Zaskakujący triumfator wśród Polaków!

Karnet Trybuna Kryta przypisany do danego krzesełka na trybunę krytą można kupić za 180 zł. Z kolei Karnet Normalny PLUS ze stałym miejscem na trybunie odkrytej jest do nabycia za 150 zł. Warto pospieszyć się z zakupem bowiem liczba miejsc na stadionie jest ograniczona. Możliwe również, że w przypadku rozpoczęcia prac związanych z budową nowej trybuny, z użytkowania zostanie wyłączony cały wał wokół pierwszego wirażu.

Szczegółowy wykaz karnetów na żużlowy sezon 2020 w Krośnie:
- Karnet Trybuna Kryta - miejsca numerowane (sektor A i B) - karnet przypisany do krzesełka - 180 zł +posiadacz karnetu zyskuje prawo pierwokupu biletu na to samo miejsce na mecze fazy play-off,
- Karnet Normalny PLUS - miejsca numerowane na trybunie odkrytej (sektor C, D i E),
- karnet przypisany do krzesełka - 150 zł + posiadacz karnetu zyskuje prawo pierwokupu biletu na to samo miejsce na mecze fazy play-off,
- Karnet Normalny - 120 zł - miejsca na trybunie odkrytej bez przypisanego krzesełka lub miejsca stojące,
- Karnet Ulgowy - 75 zł - miejsca na trybunie odkrytej bez przypisanego krzesełka lub miejsca stojące - karnet przysługuje uczniom, studentom (do 25. roku życia, osoby urodzone w 1995 roku i później), emerytom i rencistom - na podstawie ważnej legitymacji,
- Karnet Junior - 50 zł - miejsca na trybunie odkrytej bez przypisanego krzesełka lub miejsca stojące - karnet dla osób od 10 do 15 roku życia,
- Karnet Auto - 120 zł - karnet na wjazd autem osobowym na stadion na wszystkie imprezy żużlowe w 2020 roku (mecze rundy zasadniczej i finałowej oraz imprezy z ramienia PZM)

Obowiązujące obecnie ceny karnetów zostały wprowadzone w ramach świątecznej promocji. W styczniu ceny karnetów mogą wzrosnąć.

Znane są również ceny biletów na mecze rundy zasadniczej 2. ligi żużlowej w Krośnie w sezonie 2020):
- bilet na trybunę krytą - 35 zł - dostępność biletów tylko w przypadku niewykupienia wszystkich karnetów na trybunę krytą,
- bilet normalny - 29 zł - miejsca nieprzypisane do krzesełek na trybunę odkrytą lub miejsca stojące,
- bilet ulgowy - 18 zł - miejsca nieprzypisane do krzesełek na trybunę odkrytą lub miejsca stojące (bilet dla uczniów i studentów od 16 do 25 roku życia, emerytów i rencistów),
- bilet junior - 12 zł - miejsca nieprzypisane do krzesełek na trybunę odkrytą lub miejsca stojące (dla osób od 10 do 15 roku życia). Dzieci do 9. roku życia włącznie - wstęp bezpłatny.

Ceny biletów na mecz derbowy z RzTŻ Rzeszów zostaną opublikowane w późniejszym terminie. Mogą one być droższe niż na pozostałe spotkania.

Czy spodziewasz się, że w 2020 roku wszystkie domowe mecze Wilków Krosno obejrzy komplet publiczności?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (37)
 • andzej Zgłoś komentarz
  Karnety bez derbów? dlaczego? Na derby to pewnie Leśniak jeszcze podniesie ceny które i tak są kosmiczne jak na 2 lige. Ciekawy jestem czy na mecz z niemieckimi Wilkami cene obniży bo to
  Czytaj całość
  przecież będzie parodia żużla...
  • neomis Zgłoś komentarz
   Fajnie że tak dobrze idzie sprzedaż karnetów, ale sam stadion jest bardzo niefunkcjonalny. Niby budowa dodatkowej trybuny ograniczy przykrość z oglądania przez 2.5 godziny meczów na
   Czytaj całość
   stojąco, ale problemem jest trybuna kryta, a raczej filary i wieżyczka sędziowska zasłaniająca widok. Pewne za 10-15 lat doczekamy się wyburzenia tego reliktu o ile gdzieś ktoś nie wpisze to do rejestru zabytków.
   • Franek Dolas Zgłoś komentarz
    Greg no rozumiem że lepiej nic nie robić. To są rzeczy po za twoim zasięgiem ….
    • greg tir mobile Zgłoś komentarz
     Ale ludzi w banbucha robią tym swojm marketingiem a ci wierzą jak w Boga
     • Laszlo84 Zgłoś komentarz
      Planowane są sparingi ?
      • Laszlo84 Zgłoś komentarz
       A tak trudno zrobić wszystkie bilety na trybuny numerowane do krzesełek ? Masz swój numer krzesełka masz swoje miejsce nie ma już biletów na trybuny stoisz proszę
       • Jazz4 Zgłoś komentarz
        Popularność krośnieńskiego żużla rośnie i oby tak dalej. Niech się Przemyśl zaraża!
        • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
         Nie dziwie się tym .CENA wejściówek nie jest wygórowana Każdy woli mieć swoje miejsce , Jak widać są wyniki jest i widz na stadionie.
         • Piotr Biega Zgłoś komentarz
          Dużo kibiców do Krosna na zuzel przyjezdza z Sanoka brawo Wilki .
          • senior wilk Zgłoś komentarz
           Panie Ogonowski,nie kompromituj się Pan. Nawet krzesełek przeznaczonych do sprzedaży internetowej nie chce się policzyć. Wstyd!!!
           • Only Retro Speedway Zgłoś komentarz
            Warto było tyle lat się starać w trudnych czasach i utrzymywać ośrodek przy życiu, żeby doczekać do łatwiejszych, bo internetowych, społecznościowych czasów. Teraz wystarczy
            Czytaj całość
            profesjonalnie się prowadzić, być aktywnym, a ludzie błyskawicznie się o tym dowiedzą i zareagują. Kiedyś można było chodzić miesiącami po firmach, a nikt o tym wysiłku się nie dowiedział. Wilki mają bardzo dobrą prasę i o to chodzi. Miast żużlowych w Polsce nie a wiele, dlatego mieć żużel choćby na pograniczu PLŻ 1 i 2 to lepiej niż jakikolwiek inny sport nie licząc tych którzy są w danej dyscyplinie najlepsi w kraju. Pomijam piłkę bo tu nie ma możliwości żeby w Polsce był jakikolwiek poziom. Mam duży sentyment do Krosna bo jeździł tam kiedyś nasz Jurek Głogowski, poza tym jakiś czas mieszkałem w pobliżu i bywałem w klubie Iron, piękne czasy.
            • -ABC- Zgłoś komentarz
             Kibicuję bo zawsze to robiłem Krosnu....dobry klub...marnie płaci to fakt ale płaci....mierzy siły na zamiary...i kurde ostatni do niedawna PRAWDZIWY TOR ŻUŻLOWY...nie jakieś glinki
             • simon Zgłoś komentarz
              1400? ale dziura to Krosno :)
              Zobacz więcej komentarzy (5)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×