Żużel. Rafała Karczmarza zabrakło na prezentacji. Przyszłość zawodnika poznamy w przyszłym tygodniu?

W piątkowy wieczór w Galerii Askana odbyła się prezentacja drużyny Stali Gorzów na rok 2020. Najgłośniej przywitany został Niels Kristian Iversen, który po dwóch latach przerwy wraca do Gorzowa.

Dawid Lis
Dawid Lis
Rafał Karczmarz w środku WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Rafał Karczmarz w środku.
Stalowa armia - pod takim hasłem ogłaszany był skład na nowy sezon. Całość odbyła się w gorzowskiej galerii w piątkowy wieczór. Przed wyjściem na scenę żużlowców, klubowy hymn zaśpiewał Mateusz Ciawłowski, młody gorzowianin, który jest także fanem truly.work Stali Gorzów. Prezentacja składała się z trzech części. Najpierw na scenę wychodzili młodzi adepci speedway'a, czyli zawodnicy, którzy trenują w GUKS Speedway Wawrów pod okiem Pawła Parysa i Mieczysława Woźniaka. Następnie wyszli żużlowcy ze szkółki Stali Gorzów, prowadzonej przez Piotra Palucha.

Jako ostatnia na scenę wchodziła ekipa prowadzona przez Stanisława Chomskiego, zaczynając od juniorów, a kończąc na aktualnym mistrzu świata - Bartoszu Zmarzliku. Najgłośniej przywitany został jednak Niels Kristian Iversen, za którym gorzowscy kibice się stęsknili i wiążą z nim spore nadzieje na przyszły sezon. Na prezentacji obecnym był także Marcus Birkemose, młody Duńczyk, który został zakontraktowany w Gorzowie z myślą o przyszłości. Oprócz zawodników, zaprezentowany został także nowy dyrektor klubu - Grzegorz Zych oraz nowa marketing manager - Magdalena Ciszek-Kozłowska.

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a
Po oficjalnej części przyszedł czas na to, co najbardziej lubią fani. Gorzowscy żużlowcy byli do dyspozycji kibiców i chętnie pozowali do zdjęć oraz rozdawali autografy.

- Po wielu latach myślę, że wszyscy kibice i sponsorzy oczekują z naszej strony takich spotkań. Po frekwencji widać, że jest zainteresowanie spotkaniami z drużyną. Myślę, że w przyszłym roku zaaranżujemy to troszeczkę wcześniej. Sądzę, że to dobry ruch z naszej strony. Myślę, że kibice już dzisiaj są głodni nowego sezonu i możliwość kontaktu z zawodnikami, co jest bardzo optymistycznym akcentem. To ważny moment na to, żeby się spotkać z zawodnikami. Chcemy, żeby kontaktu z kibicami było jak najwięcej - mówił prezes Marek Grzyb.

Czytaj także: Nieliczni stawiają na swoich. Niewielu wychowanków na pozycjach seniorskich w swoich klubach

Podczas prezentacji zabrakło Rafała Karczmarza, który jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji na temat swojej przyszłości. Rozmowy prezesa Marka Grzyba z juniorem mają odbyć się w następnym tygodniu i prawdopodobnie wtedy wyjaśni się czy młodzieżowiec pozostanie aktywnym zawodnikiem, czy jednak zrezygnuje z dalszej jazdy.

Dodajmy, że prezentacja drużyny to coś, czego w ostatnich latach brakowało gorzowskim kibicom. Fani Stali pamiętają jeszcze, jak w tym samym miejscu ogłaszany był m.in. Nicki Pedersen i Tomasz Gollob.

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Stal Gorzów w 2020 roku awansuje do fazy play off?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×