Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Żużel. Wybierzcie z nami najlepszy stadion w Polsce. Wy zdecydujecie, kto stanie na podium

23 grudnia ruszamy z Ligą Stadionów. Do 1 stycznia włącznie będziemy prezentowali żużlowe obiekty w Polsce, a wy będziecie wybierali te, które powinny się znaleźć w wielkim finale. Poniżej parametry wyboru i zasady.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Motoarena im Mariana Rose WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Motoarena im. Mariana Rose

Każdy stadion żużlowy będzie oceniany przez dziennikarza WP SportoweFakty. Pod uwagę zostanie wziętych siedem parametrów: 1. Atrakcyjność zawodów, 2. Pojemność stadionu, 3. Komfort oglądania, 4. Obrazek w telewizji, 5. Dostępność toalet i gastronomii, 6. Dostępność parku maszyn, 7. Miejsca parkingowe plus dojazd. Każdy z parametrów zostanie oceniony w skali 1 do 6 z krótkim opisem.

Teraz słów kilka o parametrach. W przypadku atrakcyjności sprawa jest oczywista. Gdy idzie o pojemność, w zasadzie stwierdzamy czy stadion ma wystarczającą liczbę miejsc (czy jest wybór, czy nie trzeba siedzieć na schodach). W komforcie oglądania liczy się to, czy z każdego miejsca dobrze widać tor, czy miejsca są numerowane, czy i jaki mamy telebim. Obrazek w telewizji to już bardziej pytanie do widza oglądającego mecze z kanapy, choć to jak dany obiekt prezentuje się w tv, też ma znaczenie.

Czytaj także: Jego życie wyceniono na milion złotych. Chce zobaczyć, jak dorastają jego dzieci

Parametru numer 5 nie trzeba chyba wyjaśniać, a w przypadku szóstki oceniamy to, czy i w jakim stopniu park maszyn jest widoczny dla kibiców (to zawsze dodatkowa atrakcja). Numer siedem dla zmotoryzowanych. To jednak także ważna sprawa, bo są obiekty w Polsce, z których wyjazd jest drogą przez mękę.

ZOBACZ WIDEO #MagazynBezHamulców: Gorąca linia Ostafińskiego z Kryjomem. Co ma Pawlicki do Zmarzlika

Jaka jest rola was, czyli naszych czytelników i kibiców. Otóż pod każdym tekstem o stadionie będzie sonda z pytaniem - czy dany obiekt znalazł się w wielkim finale, do którego trafi ostatecznie siedem żużlowych aren.

Co musi się stać, żeby wasz stadion się tam znalazł. Po pierwsze musi on otrzymać więcej głosów na TAK (51 lub więcej procent). To jednak nie wszystko. Do finału trafią te stadiony, które okażą się najlepsze po zsumowaniu trzech składowych – liczba głosów (każdy głos to punkt), ocena dziennikarza (od 6 do 42 punktów) oraz procent na tak (50 i więcej procent to 5 pkt, 60 i więcej to 6 itd. do 10 za 100 procent). 4 stycznia zaprezentujemy TOP-7 stadionów żużlowych w Polsce i znów poprosimy was o pomoc w wybraniu tego najlepszego, ale o tym później.

Czytaj także: Ostafiński apeluje do prezydenta Rybnika. Tak się nie robi, panie Kuczera

23 grudnia prezentacja stadionów Orła Łódź i Arged Malesa TŻ Ostrovia. Czekamy na wasze głosy w sondach pod tekstami.

Co jest dla ciebie najważniejsze, gdy idzie o stadion żużlowy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (30):
 • Rick Grimes Zgłoś komentarz
  Najładniejszy stadion to ma Wrocław potem Toruń. Leszno też ma fajny stadion jednak dużym minusem jest brak toalet z ciepłą wodą.
  • ShogunekNS Zgłoś komentarz
   Wy jak dzieci a Redakcja cieszy miche. Narodowy jest najlepszym stadionem w kraju i żaden piernik mu do pięt nie dorosnie :)
   • Nίghtmare Zgłoś komentarz
    @Andrzej TRybus: morzeć młody jestem przedszkolak - muchomorek aleć dziadek wiesław zabiera mnie tu i tam i proste rze troluńska motoarena jest obiektem najpienkniejszym i najlepiej
    Czytaj całość
    zagospodarowanym aleć to nie oznacza rze oczekujom mnie tak wielkie emocje boć ja nie patsze na dah alibo sracze ale na zawodnikuf co pomykajom po torze i na klimat jaki jest na stadionie nawet piknikowym jako to w szfecji lup francyji i liczy siem tesz wyżerka w pszerwah i najlepiej siem je u wilczkuf - koziołkuf i w rzeszufku a dziadek wiesław muwi rze i piwo tamoj najsmaczniejsze ____ wienc nie wiem czy chodzi o dach i wygodne czyste kszesełka czy o ... emocje sportowe - a co wy o tym sądzicie?
    • Andrzej TRybus Zgłoś komentarz
     Jestem o dziwo naprawdę miłe zaskoczony, że pośròd tak ogromnych i zaprojektowanych w nowoczesny sposòb stadionòw, wspomina się obiekt w Krośnie , ktòry na tle takich obiektòw jak
     Czytaj całość
     Motoareny w Toruniu czy Łodzi nie ma najmniejszych szans . :-)) Nie mamy super trybun i oświetlenia ( jaj na razoe , ale wszystko wskazuje, ż3 to się zmieni ) , parkingòw wyłożonych kostką brukową , czy WC w płytkach że złotym paskiem , ale jedno jest pewne - jest APETYT NA ŻUŻEL II coś , czego nikt na dzień dzisiejszy nikt nam w Krośnie nie odbieże - NAJDŁUŻSZY TOR ŻUŻLOWULY W POLSCE . Resztę w tym rankingu możecie sobie zabrać i głosować np na Toruń czy Leszno . :-)))
     • RECON_1 Zgłoś komentarz
      Zwycięzcę już można podać, a nawet całe podium...
      • Nie chcę islamskich imigrantów w Polsce Zgłoś komentarz
       Bez sensu ten plebiscyt. Każdy inny wynik niż zwycięstwo Motoareny będzie manipulację. to tak jakby odebrać złoty medal Lesznu.
       • Piotr Biega Zgłoś komentarz
        /Thorn greg/ stadion w Lesznie to Smocza świątynia , więcej pokory jeśli poruszasz temat stadionu w stolicy żużla.
        • Thorn_Greg Zgłoś komentarz
         MA. Potem Gorzow. Breslau trzeci i wszystko w temacie. Leszno ostatnie bo w sumie to stadion z epoki gdy PGRy mialy sie dobrze. Sorry. Obiekt nie stadion.
         • Piotr Biega Zgłoś komentarz
          _Torinie_ Największy stadion jest w Lesznie , ciągnie się aż do Rawicza :)
          • idek1702 Zgłoś komentarz
           Jeśli to ma oddać stan faktyczny , to tylko wypowiedzi kibiców z poza kraju . Bo inaczej to ten stadion wygra , gdzie więcej mieszkańców i region z żużlem jako nr1 , bo nic innego
           Czytaj całość
           konkretnego nie ma. Bo jak ma wygrać np. Rawicz , Krosno , z Wrocławiem czy Łodzią , przynajmniej pół milionowe miasta , do 50 tys. W tej chwili toruński stadion , nie ma sobie równych a wszelkie przeciw to typowa zazdrość , zresztą mały deszczyk i do domu i jest odpowiedź.
           • KACPER.UL. Zgłoś komentarz
            Piotr Biega:Jeśli znów zgubią karnet lub drogę na stadion to zrobią sobie piknik od piątku do niedzieli przy lapku.Taki festyn ze zjeżdżalniami wodnymi,i biczami szkockimi na Achillesy:)
            • torin Zgłoś komentarz
             Królowa Jest Tylko Jedna MOTOARENA TORUN...
             • torin Zgłoś komentarz
              Plebiscyt w stylu: kto jest obecnie IMS....? MA w Toruniu nie ma sobie równych na dziś dzień!
              Zobacz więcej komentarzy (17)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×