Każdy stadion żużlowy będzie oceniany przez dziennikarza WP SportoweFakty. Pod uwagę zostanie wziętych siedem parametrów: 1. Atrakcyjność zawodów, 2. Pojemność stadionu, 3. Komfort oglądania, 4. Obrazek w telewizji, 5. Dostępność toalet i gastronomii, 6. Dostępność parku maszyn, 7. Miejsca parkingowe plus dojazd. Każdy z parametrów oceniamy w skali 1 do 6.
Atrakcyjność zawodów - 5.
Widać zdecydowaną poprawę na przestrzeni ostatnich lat. Gdy klub z Grudziądza walczył w niższej klasie rozgrywkowej, to walki na dystansie było jak na lekarstwo. Obecnie jest znacznie lepiej, nie liczy się już tylko moment startowy. Kibice MRGARDEN GKM-u mogą oglądać spotkania ligowe z wypiekami na twarzy. Wielokrotnie obserwowaliśmy znakomite wyścigi, a popisy Tomasza Golloba zapisały się w historii grudziądzkiego żużla. Miejscowi zawodnicy do perfekcji opanowali ścieżkę pod bandą, ale potrafią wyprzedzać również w innych sytuacjach. Podopieczni Roberta Kempińskiego mają przygotowany szeroki repertuar ataków. Przyjezdni muszą posiadać szybkie motocykle i jechać bezbłędnie. Bez tego nie da się wywieźć solidnego wyniku z miasta nad Wisłą.
Zobacz także: Żużel. Liga stadionów. Komfort i tor w Gdańsku na ostatnich miejscach. Potrzebne pilne inwestycje
Pojemność stadionu - 2.
To największa bolączka. Pojemność grudziądzkiego obiektu wynosi tylko 8 000 miejsc. Zapotrzebowanie na żużel w mieście jest ogromne, na każdym kroku odczuwa się głód tego sportu. Klub w porozumieniu z ratuszem powinien jak najprędzej rozbudować stadion. Kibice zawsze szczelnie wypełniają obiekt. Jeżeli przychodzić będzie więcej fanów, to wpływy z biletów będą większe i skorzysta na tym MRGARDEN GKM.
ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a
Komfort oglądania - 3.
Klub wyszedł naprzeciw oczekiwaniom kibiców i od przyszłego sezonu cały stadion będzie miał numerowane miejsca. W poprzednich latach taki przywilej spotykał tylko fanów z kilku sektorów. Grudziądzanie starają się dbać o kibica jak tylko mogą. Mała pojemność stadionu sprawia, że na trybunach jest trochę ciasno, lecz pewnych rzeczy czasami nie da się przeskoczyć. Podobać się może natomiast to, że ludzie siedzą blisko walczących na torze zawodników. To duży atut, ponieważ widowiska są przednie. Kibice z innych miast czasami o tym wspominają i zazdroszczą, że u siebie nie mogą tego doświadczyć.
Obrazek w TV - 4.
Mówi się, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Tak samo jest w tym przypadku. Stadion powoli przechodzi modernizację i z roku na rok wydaje się coraz ładniejszy. Jaki jest odbiór kibiców, którzy oglądają walkę w telewizji? Raczej pozytywny. Oświetlenie sprawia, że kameralny obiekt robi wrażenie. Najważniejsze jest jednak to, co się dzieje na torze. A na to nie można narzekać. Mecze w Grudziądzu powinny się podobać nawet dosyć wybrednemu fanowi.
Dostępność do toalet i gastronomii - 3.
Naciągana "trójka". Dlaczego tak niska ocena? Przenośnych toalet jest niestety zbyt mało. Przerwy między biegami trwają zaledwie kilka minut, a kibice muszą stać w gigantycznych kolejkach. Niektórzy wychodzą nawet poza stadion, aby nie stracić kilku wyścigów - zawodnik nie poczeka za kibicem. Na pierwszym łuku znajduje się płatna toaleta - tam nie powinno być problemu z szybkim załatwieniem potrzeby. Trochę lepiej wygląda sprawa z punktami gastronomicznymi. Menu co prawda nie jest szerokie, ale każdy znajdzie coś dla siebie. Spora część fanów chwali kiełbaski.
Dostępność parku maszyn - 2.
Grudziądzki park maszyn jest usytuowany na drugim łuku. Wyjazd na tor widać z każdego miejsca, lecz zawodnicy są całkowicie niewidoczni. Część parku maszyn można podejrzeć z trybuny, na której siedzą rodziny żużlowców i dziennikarze, albo z balkonu restauracji.
Zobacz także: Żużel. Marian Maślanka. Lwim pazurem: Mecz w Gnieźnie rozrusza ligę. Najtrudniej będzie mieć Ostrovia (felieton)
Miejsca parkingowe plus dojazd - 4.
Tutaj nie ma nic do zarzucenia. Przy bramie stadionu znajduje się płatny parking - ceny wcale nie są z kosmosu. Dosyć blisko grudziądzkiego obiektu jest też kilka bezpłatnych parkingów. Kibice podróżujący samochodami śmiało powinni znaleźć miejsce. Wystarczy tylko porządnie poszukać.
Średnia ocen: 3,28.
Jaka jest rola was, czyli naszych czytelników i kibiców. Otóż pod każdym tekstem o stadionie będzie sonda z pytaniem - czy dany obiekt znalazł się w wielkim finale, do którego trafi ostatecznie siedem żużlowych aren.
Co musi się stać, żeby wasz stadion się tam znalazł. Po pierwsze musi on otrzymać więcej głosów na TAK (51 lub więcej procent). To jednak nie wszystko. Do finału trafią te stadiony, które okażą się najlepsze po zsumowaniu trzech składowych - liczba głosów (każdy głos to punkt), ocena dziennikarza (od 7 do 49 punktów) oraz procent na tak (50 i więcej procent to 5 pkt, 60 i więcej to 6 itd. do 10 za 100 procent). 4 stycznia zaprezentujemy TOP-7 stadionów w Polsce i znów poprosimy was o pomoc w wybraniu tego najlepszego, ale o tym później.