Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Pewne zwycięstwo torunian, komplet Damiana Sperza - relacja z II rundy MDMP w Gdańsku

Pewnym zwycięstwem Unibaxu Toruń zakończyła się II runda Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski rozegrana w Gdańsku. Drugie miejsce zajęli gdańszczanie, w barwach których startował zdobywca kompletu punktów - Damian Sperz.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

W czwartkowych zawodach zabrakło Artura Mroczki, więc grudziądzanie - podobnie jak bydgoszczanie - wystąpili w trzyosobowym składzie. Luki w składach biegowych łatał Michał Łopaczewski, który jako rezerwa toru zdobył łącznie 9 punktów. Już po pierwszym biegu do tych zespołów dołączyli gdańszczanie, gdyż Dariusz Rybakowski upadł na tor na pierwszym łuku ostatniego okrążenia i musiał po punkt biec ¾ okrążenia. Kolejne upadki miały miejsce w dwóch następnych wyścigach. Najpierw na tor przewrócił się jadący na drugiej pozycji Mikołaj Curyło, zaś chwilę później Kamil Pulczyński. Po pierwszej serii prowadzili ex equo gdańszczanie i torunianie, ale już po kolejnym wyścigu zawodnicy z Torunia wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca zawodów.

W trakcie piątego wyścigu do głosu doszli gdańscy kibice, którzy wywiesili transparent o treści HM & spółka łapy precz od herbu, o powodach, które zmusiły kibiców do interwencji pisaliśmy kilka godzin temu na łamach naszego portalu. W drugiej serii startów nie działo się nic szczególnego na torze. Do ciekawej sytuacji doszło natomiast w trzeciej serii startów. W 11 wyścigu Cyprian Szymko walczył przez dwa okrążenia o drugie miejsce z Michałem Łopaczewskim. Gdy wydawało się, że już go minie, popełnił błąd i wykorzystał to Mikołaj Curyło, po czym starszy z braci Szymko dojechał na ostatniej pozycji. - Byłem prawie na drugiej pozycji, byłem rozpędzony, Michał zablokował mnie pod bandą, straciłem rytm jazdy i spadłem na ostatnie miejsce - skomentował gdańszczanin. W kolejnym wyścigu dosyć niespodziewanie Kamil Pulczyński prowadził przez 3,5 okrążenia z Damianem Sperzem. Ostatecznie popełnił prowadzący torunianin popełnił błąd i wychowanek Wybrzeża minął go przed wejściem na ostatni łuk. - Dzięki błędowi Kamila Pulczyńskiego udało mi się go wyprzedzić. Może wyglądało to jakby mnie przepuścił, ale próbowałem go już wcześniej atakować. On jechał szerzej i miałem nadzieję, że popełni jakiś błąd i w końcu go popełnił - skomentował sytuację Sperz.

250-osobowa grupa kibiców ostrzyła sobie zęby na ostatni wyścig, w którym pojechało trzech najlepszych zawodników turnieju. Zdecydowanie najlepszy start miał Sperz, który przywiózł komplet punktów. O drugie miejsce walczyli Szymon Woźniak z Mateuszem Lampkowskim. Ostatecznie zawodnikowi z Torunia zdefektował motocykl i nie dojechał do mety. - Chyba miałem troszeczkę za słaby motocykl. Dodatkowo na trzecim kółku spadł mi laczek z buta i ciężko się kontynuuje jazdę bez tego, przez co musiałem zrezygnować z jazdy - skomentował Lampkowski, który nie zorientował się, że może biec po jeden punkt. - Nie myślałem o tym, myślałem że to było drugie kółko. W sumie mogłem pobiec, ale trudno - dodał torunianin.

Torunianie wygrali przede wszystkim dlatego, ponieważ mieli bardzo wyrównany skład. W Gdańsku błyszczał przede wszystkim zdobywca kompletu punktów, Damian Sperz. Zawiódł natomiast Marcel Szymko, który na torze na którym się wychował za każdym razem przyjeżdżał daleko za rywalami. W zespole z Bydgoszczy zabrakło przede wszystkim kogoś, kto mógłby pociągnąć za sobą wynik, natomiast grudziądzanie byli tłem dla reszty zawodników.

I Unibax Toruń 36 pkt.
13. Mateusz Lampkowski (3,3,3,d) 9
14. Emil Pulczyński (3,0,3,3) 9
15. Kamil Pulczyński (w,3,2,3) 8
16. Damian Celmer (2,3,3,2) 10

II Lotos Wybrzeże Gdańsk 23 pkt.
1. Damian Sperz (3,3,3,3) 12
2. Cyprian Szymko (3,1,0,2) 6
3. Marcel Szymko (1,1,1,1) 4
4. Dariusz Rybakowski (1,-,-,-) 1

III Polonia Bydgoszcz 19 pkt.
9. Szymon Woźniak (2,2,2,2) 8
10. Damian Adamczak (1,2,2,1) 6
11. Mikołaj Curyło (u,2,1,2) 5
12. brak zawodnika

IV GTŻ Grudziądz 8 pkt.
5. brak zawodnika
6. Marcin Podlaszewski (2,1,1,d) 4
7. Piotr Tabaka (d,0,0,1) 1
8. Paweł Kaczorowski (1,1,1,0) 3

21. Michał Łopaczewski - rezerwa toru (2,2,2,3) 9

Bieg po biegu:
1. E.Pulczyński, Łopaczewski, Rybakowski
2. Lampkowski, Podlaszewski, M.Szymko, Curyło (u2)
3. C.Szymko, Woźniak, Kaczorowski, K.Pulczyński (u/w)
4. Sperz, Celmer, Adamczak, Tabaka (d4)
5. Celmer, Woźniak, Podlaszewski
6. K.Pulczyński, Adamczak, M.Szymko
7. Lampkowski, Łopaczewski, C.Szymko, Tabaka
8. Sperz, Curyło, Kaczorowski, E.Pulczyński
9. Lampkowski, Adamczak, Kaczorowski
10. E.Pulczyński, Woźniak, M.Szymko, Tabaka
11. Celmer, Łopaczewski, Curyło, C.Szymko
12. Sperz, K.Pulczyński, Podlaszewski
13. Łopaczewski, Celmer, M.Szymko, Kaczorowski
14. K.Pulczyński, Curyło, Tabaka
15. E.Pulczyński, C.Szymko, Adamczak, Podlaszewski (d4)
16. Sperz, Woźniak, Lampkowski (d3)

Sędzia: Andrzej Terlecki (Gdynia).

Widzów: 250.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (3):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×