Kokpit Kibice

Żużel. Sądny dzień PGG ROW-u. Zespół do spraw licencji prześwietli finanse klubu i zdecyduje o jego losie

Przed świętami gruchnęła wiadomość, że miasto domaga się od PGG ROW-u zwrotu części dotacji w kwocie miliona złotych. Błyskawicznie zareagował PZM, który na 3 stycznia zwołał specjalne posiedzenie, by zdecydować co z licencją dla klubu.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
PGG ROW - Orzeł Troy Batchelor WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / PGG ROW - Orzeł. Troy Batchelor.

PGG ROW Rybnik ma licencję warunkową na starty w PGE Ekstralidze. Czy ją zatrzyma? Wszystko zależy od ustaleń Zespołu ds. licencji dla klubów, który na 3 stycznia zwołał specjalne posiedzenie. Zespół zażądał od działaczy beniaminka wyjaśnień w sprawie problemów z miejską dotacją. Gdy pojawiła się informacja, z klubu popłynął sygnał, iż to się może zakończyć wycofaniem drużyny z ligi.

Sprawa zwrotu części dotacji za 2018 rok wyszła w trakcie kontroli urzędu miasta w klubie. W jej trakcie okazało się, że klub zaoszczędził milion złotych i przerzucił te środki na kolejny sezon. W urzędzie zwrócono uwagę, że sprawa została źle załatwiona od strony formalnej, więc PGG ROW musi kasę zwrócić.

Czytaj także: Skok na Apatora. Sponsor klubu powiązany ze SKOK-ami

Kontrola trwa, wciąż nie wiadomo, jak się zakończy, ale w tzw. międzyczasie prezes PGG ROW Krzysztof Mrozek, tak się wydaje, opanował sytuację. Klub zyskał finansowy oddech dzięki umowie sponsorskiej z Grupą Famur (więcej przeczytasz TUTAJ). Działacz zapewnił już także kibiców, że nikt i nic nie zabierze rybnickiej drużynie wywalczonego na torze awansu.

Mocne deklaracje i fakty nie zamykają jednak sprawy. Zespół licencyjny będzie chciał mocnych dowodów na piśmie, by móc stwierdzić, że PGG ROW jest faktycznie finansowo gotowy na PGE Ekstraligę. Jeśli w papierach znajdzie się potwierdzenie, że płynność klubu nie jest zagrożona, licencja zostanie utrzymana. W innym razie mogą się zacząć komplikacje. Tak czy inaczej, prezes Mrozek będzie się musiał nieco nagimnastykować, żeby wyjaśnić, że nawet w sytuacji, w której straci milion złotych, będzie w pełni zabezpieczony na starty w najlepszej lidze świata.

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’aPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Zespół ds. Licencji zabierze licencję drużynie PGG ROW-u?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (41):

Zobacz więcej komentarzy (28)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×