KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Wiadomo, kto zastąpi Ząbika w Apatorze. Bajerskiego czeka mnóstwo pracy

Karol Ząbik odszedł ze sztabu szkoleniowego Apatora Toruń. Wiadomo już, że jego obowiązki przejmie Tomasz Bajerski, który będzie łączył je z opieką nad pierwszym zespołem.
Dawid Borek
Dawid Borek
Tomasz Bajerski i prezes Ilona Termińska WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Tomasz Bajerski i prezes Ilona Termińska

- Obecnie szkółką zajmować się będzie Tomasz Bajerski, który od początku grudnia bierze czynny udział we wszystkich treningach naszych juniorów. Tomek dał już się poznać jako osoba bardzo otwarta, która ma bardzo dobry kontakt z młodzieżą, dlatego jestem przekonana, że poradzi sobie z powierzoną rolą - zdradziła Ilona Termińska, cytowana przez speedway.torun.pl.

Tomasza Bajerskiego w sezonie 2020 czeka zatem mnóstwo pracy. Swoją drogą ciekawe, jak łączenie ról menedżera pierwszej drużyny eWinner Apatora Toruń ze sprawowaniem opieki nad młodzieżą wpłynie na wyniki obu drużyn: tej podstawowej i juniorskiej. Jedna osoba na obu stanowiskach to przecież w żużlu na najwyższym poziomie prawdziwa rzadkość.

Co do Karola Ząbika, jego decyzja o odejściu ze sztabu szkoleniowego eWinner Apatora Toruń związana była ze sprawami prywatnymi. Co ważne, strony po dwóch latach współpracy rozstały się w zgodzie.

ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik typował Roberta Lewandowskiego na sportowca roku w Polsce

- Karol już pewien czas temu zakomunikował nam, że z powodów prywatnych być może będzie musiał ograniczyć swój wkład w szkółkę żużlową w klubie. Z racji na to, że jest pełnym profesjonalistą i zawsze w pełni oddaje się temu co robi, postanowił złożyć swoją rezygnację, którą my przyjęliśmy. Rozstaliśmy się w bardzo przyjaznej atmosferze. Zadeklarowaliśmy sobie również wzajemną pomoc - podkreśliła Termińska.

- Chciałabym bardzo podziękować Karolowi za dwa lata współpracy. Dziękuję za zaangażowanie oraz wkład w rozwój tych młodych chłopaków, których mamy obecnie w szkółce. Jestem przekonana, że z tego narybku zarówno my, jak i kibice będziemy w przyszłości zadowoleni - zaznaczyła prezes toruńskiego klubu.

Zobacz też:
Żużel. Zagraniczne legendy Apatora Toruń. Klub mistrzami świata stojący. Szwedzko-australijski miks
Żużel. Oni kończą wiek juniora. Kto zostanie w czarnym sporcie?

Czy Bajerskiemu uda się skutecznie połączyć obie prace?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (8)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×