KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Wilki Krosno chcą modernizacji stadionu. Miasto też, ale milczy w temacie rozpoczęcia prac

Wilki Krosno chcą jeździć w 1. lidze, ale ich stadion na razie nie spełnia wymogów licencyjnych. Czy po ewentualnym awansie to się zmieni? Miasto, które jest właścicielem obiektu, chce go modernizować, ale nie wiadomo kiedy zacznie to robić.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
transparent na meczu Wilki - PSŻ WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: transparent na meczu Wilki - PSŻ

Największym problemem jest brak oświetlenia, choć Wilki chciałby też większej liczby miejsc siedzących, bo tych na razie jest tylko nieco ponad 2 tys. Od kilku miesięcy coraz głośniej mówi się o budowie trybuny na pierwszym łuku. W tej chwili są tam tylko miejsca stojące. Klub przy sprzedaży karnetów informował nawet, że w trakcie sezonu to miejsce może zostać wyłączone z użytkowania ze względu na rozpoczęcie prac budowlanych. 

Miasto w tej sprawie dotąd milczało, dlatego spytaliśmy Joannę Sowę, rzecznik prasową Urzędu Miasta, na jakim etapie jest opracowywanie dokumentacji projektowej na modernizację stadionu. W budżecie miasta na 2020 rok przeznaczono na to zadanie 130 tys zł.

- Aktualnie opracowana została koncepcja zagospodarowania terenu przez biuro projektowe. Główne założenia przedstawione w koncepcji zostały zaakceptowane przez zamawiającego. Równolegle trwają uzgodnienia z PZPN  oraz PZM związane ze spełnieniem wymogów licencyjnych planowanego obiektu oraz opracowywany jest operat wodnoprawny na lokalizację na obszarze szczególnego zagrożenia powodzią.

ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik typował Roberta Lewandowskiego na sportowca roku w Polsce

- Planowana docelowa liczba miejsc na całym stadionie określona została na ok. 5 tys. Trybuna od strony ul. Legionów zgodnie z przedstawioną koncepcją zagospodarowania terenu będzie w stanie pomieścić ok 1300 osób. Docelowo przewiduje się zadaszenie trybuny wraz z panelami dźwiękochłonnymi. Wizualizacja obiektu zostanie opracowana po uzyskaniu wszystkich wymaganych uzgodnień (m.in. PZPN, PZM) oraz pozwolenia wodnoprawnego, które będą w sposób szczegółowy określać możliwą formę obiektu. Oświetlenie zostanie dostosowane zarówno do wymogów rozgrywek piłkarskich oraz żużlowych - informuje Joanna Sowa.

Na pierwszym łuku w Krośnie w tej chwili dostępne są tylko miejsca stojące Na pierwszym łuku w Krośnie w tej chwili dostępne są tylko miejsca stojące
Ile miasto planuje przeznaczyć na te inwestycje nie wiadomo. Rzecznik prasowa dość wymijająco udziela odpowiedzi, informująca jedynie, że modernizacja będzie podzielona na etapy, a "środki finansowe będą zabezpieczane sukcesywnie na kolejne elementy inwestycji".

Nie wiadomo też, kiedy prace mogą ruszyć. Ta informacja może zmartwić kibiców. Póki co w budżecie miasta nie ma zapisanych środków na te inwestycje. Urząd na nasze pytanie, jak bardzo prawdopodobne jest, że prace ruszą przed październikiem tego roku, co skutkowałoby wyłączeniem dla kibiców miejsc na pierwszym łuku, odpisał w korespondencji mailowej:

- Prace przy obiekcie ze względu na zapewnienie możliwości użytkowania stadionu w czasie ich prowadzenia zostały przewidziane do wykonywania w etapach. Termin opracowania dokumentacji i jednocześnie rozpoczęcia robót budowlanych jest uzależniony od uzyskania wszystkich niezbędnych opinii, pozwoleń oraz uzgodnień zewnętrznych jednostek.

Podsumowując: klub ma 5-letni plan, chce awansować do 1. ligi, ale wyraźnie przy tym zaznacza, że obiekt musi zostać zmodernizowany, bo jazda z licencją warunkową nie jest rozwiązaniem. Miasto natomiast na pytanie o rozpoczęcie prac nabiera wody w usta i zasłania się formalnościami.

Stare porzekadło mówi, że jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Z tego powodu rozpoczęcie prac jeszcze w tym roku może być problematyczne. Cała inwestycja do tanich należeć przecież nie będzie, a w budżecie środków na nią póki co nie ma.

Przeczytaj także:
Nasza redakcja typuje 2. ligę. Trzej zdecydowani gracze w walce o awans i debiutant w play-offach
Krośnieński Leigh Adams. Kochał żużel i bawił się jazdą, nie wiedząc jaką ma punktówkę. Taki był Tomasz Łukaszewicz

Czy w przypadku awansu i możliwości jazdy z licencją warunkową, gdzie prace modernizacyjne ciągle będą na etapie planów, Wilki powinny zdecydować się na rywalizację w 1. lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (11)
 • WilkiDMP2025 Zgłoś komentarz
  ale...5000 tylko ??? myśle że spokojnie 8000 bedzie na każdym meczu w 1 lidze :))) to może jeszcze pięterko na przeciwległej prostej i bedzie LULU :)))
  • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
   Wilkom życzę aby jak najszybszym czasie miały wyremontowany stadion ,Gorzej z miastem ci zawsze kasy nie mieli.
   • Laszlo84 Zgłoś komentarz
    Jak czytam niektóre artykuły i komentarze to się za głowę łapie Mało wiedzą dużo chcą napisać
    • xab Zgłoś komentarz
     To co mówi miasto trochę kłóci się z tym o czym prezes Leśniak opowiadał kilka miesięcy temu w wywiadzie w terazkrosno.pl. Dla przypomnienia "Jest zaprojektowana, trwają ostatnie
     Czytaj całość
     ustalenia i do końca tego roku mają być podpisane wszelkie dokumenty na mocy których w 2020 roku ma ruszyć budowa trybuny i masztów oświetleniowych wokół toru i parku maszyn." Kto tu kłamie i dlaczego?
     • NaturalBornLeader Zgłoś komentarz
      W Krośnie narazie po staremu, jak zwykle nic nie wiadomo, a to co wiadomo po jakims czasie okazuje się nieprawdą XD
      • Endrju24 Zgłoś komentarz
       No i cały plan w pisdu.
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×