Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żużel. Tony Rickardsson nie boi się koronawirusa. Będzie gościem specjalnym turnieju w Poole

Brytyjczycy bardzo swobodnie podchodzą do zagrożenia związanego z pandemią koronawirusa i rozpoczęli sezon żużlowy. 25 marca w Poole ma się odbyć turniej jubileuszowy Neila Middleditcha. Pojawi się na nim sam Tony Rickardsson.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Tony Rickardsson / Na zdjęciu: Tony Rickardsson

Neil Middleditch to żywa legenda Poole Pirates. Brytyjczyk od wielu lat prowadzi drużynę "Piratów" w rozgrywkach ligowych, zdobył wraz z nią szereg tytułów mistrzowskich, w przeszłości prowadził też krajową reprezentację.

Działacze z Wimborne Road uznali, że zorganizują Middleditchowi specjalny turniej jubileuszowy w uznaniu za lata jego pracy. Nie zakładali jednak wtedy, że na świecie pojawi się pandemia koronawirusa. Mimo ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się choroby, zawody mają się odbyć zgodnie z planem.

Swoją obecność w Poole 25 marca potwierdził sam Tony Rickardsson, który najwidoczniej nie boi się COVID-19. Szwed, mający na swoim koncie sześć tytułów mistrza świata, w przeszłości ścigał się dla zespołu "Piratów" i miał okazję współpracować z Middleditchem. Teraz, w czasie zamykania granic i odwoływania lotów, planuje się wybrać do Wielkiej Brytanii i świętować wspólnie z Brytyjczykami.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

- Mieliśmy w Poole wielu świetnych zawodników przez ten okres, kiedy to Neil prowadzi drużynę, ale bez wątpienia Tony jest najbardziej utytułowanym żużlowcem, jaki miał okazję punktować dla "Piratów" - przekazał na stronie klubowej Dan Ford, jeden z promotorów Poole.

- Tony w swoich najlepszych dniach był ogromnym magnesem na kibiców. Jego przyjazd do Wielkiej Brytanii, a mówimy przecież o ogromnie zapracowanym człowieku, pokazuje jakim szacunkiem darzy Neila - dodał Ford.

Rickardsson nawet w Szwecji stał się kultową personą, gdzie żużel nie odgrywa tak znaczącej roli jak w Polsce. Po zakończeniu kariery brał udział w wyścigach samochodów Porsche, pojawił się również w tamtejszej edycji "Tańca z Gwiazdami".

Razem z Rickardssonem na stadionie przy Wimborne Road na turnieju Middleditcha mają się pojawić inni mistrzowie świata z czasów jazdy dla "Piratów" - Gary Havelock oraz Mark Loram.

Cieniem na turniej kładzie się swobodne podejście Brytyjczyków do pandemii koronawirusa, o czym świadczy sam fakt, że zawody jubileuszowe Middleditcha mają się odbyć. W sobotę kilkuset naukowców z brytyjskich uniwersytetów zaapelowało do premiera Borisa Johnsona, by ten przestał bagatelizować temat i zaczął ostrzej działać w kierunku walki z COVID-19.

Czytaj także:
Dwie pierwsze rundy PGE Ekstraligi przełożone
Stal Gorzów zamyka klub z powodu koronawirusa

Czy Brytyjczycy słusznie postępują inaugurując sezon żużlowy w tej sytuacji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×